Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Miért akar mostanában olyan...

Miért akar mostanában olyan sok ember Dél-Koreába vagy Japánba (esetleg a kapitalista Kínába pl. Hong Kongba) költözni? Mit várnak ezektől a helyektől? Miért gondolják, hogy jobb, mint Magyarország?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európát még megértem, mert oda kimész, makogsz valamit angolul meg a helyi nyelven, hamarosan kapsz állást WC-pénztárosként vagy a Mekiben és máris úgy élsz, mint nálunk egy irodista vagy legalábbis jobban, mint egy minimálbéres.


Nade miért gondolják ezek a kivándorolni szándékozók, hogy pl. Dél-Koreában jobb sorsuk lesz, mint Magyarországon? Utána néztek, hogy ott mennyit keresnek az emberek és mi milyen árban van? Tudják, hogy az teljesen más kultúra? Beszélik a nyelvet azon kívül, hogy esetleg kívülről megtanultak pár K-pop számot, anélkül, hogy tudnák mit énekelnek meg "Annyong Haseyo!"

Miért gondolná úgy egy koreai főnök, hogy akármilyen állásba őt vegye fel, nempedig egy koreait?


Régebben Japán volt hasonló helyzetben, most ez a Korea mánia is kezd előjönni, az utóbbi időkben meg már olyanokat is olvasok aki Kína kapitalista részeire pl. Hong Kongba költözne.


Nem gondolják az ilyenek, hogy akkor már jobban megéri itthon maradni? Ausztriával vagy Angliával mi a baj? Hogy nincs a világ másik végén, meg most épp nem ezek az országok sugároznak hipnotikus rajongást generáló filmeket, zenéket?



2012. nov. 15. 17:35
1 2
 11/13 anonim válasza:
93%

Természetesen rengeteg olyan ember van, aki a hobbija miatt (anime, kpop, jpop, dorama..stb.) vágyik arra, hogy elmehessen abba az országba, aminek a hobbiját köszönheti. Szerintem ezzel nincs baj, mert mi történhet? maximum rájön, hogy nem olyan, mint amilyennek elképzelte.

Én is kint élnék szívesen. Elmondom miért.

A legfontosabb indokom az, hogy megszeretném erősíteni a japán nyelvtudásomat. A másik, szeretném meg ismerni a kultúrájukat, mivel már sokat olvastam róla és nagyon megtetszett. Oh és még valami. 22 éves vagyok, és hát nincs túl jó rálátásom a jövőre nézve itt Mo-n. Miért? Mert itt még a felét se keresed meg annak, mint amennyit megérdemelnél a munkádért. Ehhez nem kell egészen Japánig menni, itt vannak drága szomszédaink is, ahol már a minimálbér 2x-3x annyi, mint itt egy átlag fizetés. Őszintén szeretem Mo-t, de ha egyszerűen az ember itt nem tud normális életet élni. Én pl. nem vágyom egy olyan életre, amiben 40 évig azért küzdök, hogy mindig kijöjjek anyagilag az adott hónapban. És igen, megértem azokat, akik pl. Angliába vagy Ausztriába vagy bárhova kimennek vmi szolgamelót csinálni,amivel megkeresik akár a féléves fizetésüket is. Szóval én meg tudom érteni őket, hogy miért gondolják azt, hogy jobb ott, mint itt Magyarországon.

2012. nov. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
13%
mi a rosseb az a folyton emlegetett K-Pop?
2014. júl. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
22%
Ez már fáj.. Vannak olyan emberek, akiknek van egyéniségük, és érdeklődési körük. Te meg aki tömegzenét hallgat, jön, és megpróbálja lealázni a különlegesebb embereket. Nem mondom azt h az összes olyan ember aki ki akar menni az mindent tud, de a többség de. Csak sajnálni tudom azokat az embereket akik ugyan olyanok mint a tömeg. Eljársz lovagolni, sportolni..stb. Akkor azt miért nem hordja le senki? Tényleg nem értem ezt a logikát. Mi azzal a baj hogy valaki ilyen?? Emberek, kéne néha gondolkozni..
2015. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!