Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyire jó ötlet?

Mennyire jó ötlet?

Figyelt kérdés

Egy 14 éves lány vagyok, és lehetőségem nyílt kimenni továbbtanulni Kazahsztán fővárosába, Asztanába.

Én néztem róla pár videót, és nagyon szép város. Nagyon sokat fejlődik, és gyönyörű!

https://www.youtube.com/watch?v=c1C9lJiV_Qk

https://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=tccbSqM2p3..

Talán picit beleszerettem. A fönti linkek bemutatják a város szépségét, és nevezetességeit. Nem mindkettő, csak a második. De az első is nagyon jó vidi lett:)

A kérdésem az lenne, hogy mennyire lenne jó ötlet oda kimenni? A nyelvet nem beszélem, vagyis megértem, de nem tudom kommunikálni. Elvileg gyorsan megtanulnám, mert ismerős közegbe kerülök, ahol a kazah nyelvtudásomba fektetek majd rengeteg időt^^ A rokonaim segítenének kikerülni, és már minden megvan ami fontos. Mit gondoltok? Szerintetek megérné az, hogy kimenjek egy ázsiai országba? Nagy kaland lenne:D Vagy itthon fejezzem be? Bár inkább kimennék, a szívem picit odahúz.. :/ Na?



2013. ápr. 5. 13:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én nem mennék,még nyaralni sem.


túl sokat lehet hallani mostanában az ázsiai rszágokról,hogy a nőkkel,lányokkal hogy bánnak (igen,turistával is)


Családod mit mond?

2013. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy lehetőség el ne szalaszd! Én egy percig sem gondolkodnék rajta, hogy menjek e vagy sem, már rég összecsomagoltam volna. Kazahsztán nagyon fain hely, kivéve a vidéket, a főváros viszont modern európai szintű.
2013. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Igen, de az inkább az araboknál van így.

Kazahsztánban nem nézik le nőket, sőt...

Nagyon kedvesek velem a kint élő rokonaim, és nagyon aranyosak.. Én úgy gondolom, hogy jól bánnának velem. Ezt többen is igazolják:D

A családom beleegyezik, mert lehet ők is kimennek oda dolgozni. Bármi lehet még, csak megkérdeztem, hogy mit gondoltok erről:D Amúgy anyum kazah

2013. ápr. 5. 14:00
 4/18 A kérdező kommentje:

2. válaszoló(Japó):

Igen, szerintem is nagy lehetőség de igazából bárhova kimehetnék továbbtanulni, mert mindenhol vannak kapcsolataink, rokonaink. Kazahsztán a legszimpibb, vagy hogy is fejezzem ki magam:D Próbálok szépen fogalmazni:')Igen, a vidékről hallottam pár sztorit, de a városról is.. Asztana rendkívül gyorsan fejlődik, és nagyon gyönyörű, modern város. A nyáron Atyrauba megyünk ki esküvőre, utána pedig utazunk Asztanába.. a továbbtanulást a kint élő rokonaim intéznék el. Köszi a válaszod, kell a bátorítás :D

2013. ápr. 5. 14:03
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj :) Asztana nagyon szép város, olyan, mintha egy távol-keleti és egy európai várost kereszteznének, egyszóval érdekes :D

El ne szalaszd.

2013. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Köszönöm:) Aham, valószínűleg az lesz, hogy kimegyek:DDDD

2013. ápr. 6. 14:20
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor menj, ha annyira tudod a nyelvet hogy nem tudnak eladni.
2013. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én biztosan kimennék (a magam ifjúságában Indiába akartam kimenni tanulni). Viszont 1-2 olyan feltételt támasztanék, mint:

- nyelv alapvető megtanulása itthon, amennyire lehet. Tehát néhány hónapig biztosan csak kazah zenét, könyvet, filmet próbálnék olvasni, nézni hallgatni és közben a nyelvtant is tanulni és gyakorolni.

- biztonságos ottani környezet. Bár kazahsztán szerintem is vállalható és izgalmas, még egy európai nagyvárosban sem feltétlen biztonságos 14éves lányként egyedül mászkálni. Úgyhogy biztos, hogy ottani ismerősökkel egyeztetnék, velük laknék, egyedül nem mennék sehova a 100%-ig biztonságos helyeken kívül (otthon, iskola,..)


Hajrá és majd mesélj ;-)

2013. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Én tudom a nyelvet, csak beszélni alig tudom.. de értem, és ha kimennék pár hónap alatt megtudnék tanulni középszinten "beszélni" is :D De még az sem biztos, hogy kimegyek.. Még gondolkodom rajta.. és persze, nem leszek egyedül :) ;)
2013. ápr. 13. 12:08
 10/18 anonim ***** válasza:
Menjmenjmenj! Aztán gyere vissza! :-D
2013. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!