Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Több éves ösztöndíjprogram...

Jannuss kérdése:

Több éves ösztöndíjprogram keretében lenne lehetőségem elmenni Ázsiába. Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
Kb. fél évenete tudnék hazajárni. Párommal mennék, szüleim idősek, gyereket is szeretnénk, és most jól mennek anyagilag a dolgok is. Megéri a több év sínylődés, messzi távolság, csak azért mert egy elit helyen tanulhatnék, ami elvégzése után nagy valsz. még jobbá válna az életem? Hagyjak itt mindent? Ti mit tennétek?

2013. ápr. 16. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennék. Az, hogy most jó,még nem garancia a jövőre. Minél többet tanulsz és tapasztalsz, annál jobbak az esélyeid.
2013. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Én nem az az elmenős fajta vagyok. Nagy a honvágyam még nyaraláskor is. Szóval én maradnék, és maradok is.
2013. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Közönöm, nagyon nehéz dönteni. Én csak attól félek hogyha elmegyek és közben a szüleim (anyukám) "eltávozik", örökké bánni fogom, hogy nem töltöttem vele több időt ...
2013. ápr. 16. 15:32
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Már csak az időjárás miatt is érdemes lenne. Egyébként Ázsia nem mindegyik része elit.
2013. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Én is mennék a helyedben. Lehet, hogy olyan jól fogod magad érezni, hogy haza se akarsz majd jönni még csak félévente se!
2013. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Én már rég ott lennék a helyedben. Ha ezt kihagyod akkor örök életedben bánni fogod.
2013. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Ez tényleg nehéz döntés. Megértelek, hogy nem mered otthon hagyni a szüleidet, valószínű, hogy én sem merném a helyedben. Viszont ez az ösztöndíj tényleg egy nagyon nagy lehetőség.

Igazából csak te látod, hogy mi a helyzet, neked kell ezt a döntést meghoznod.

Ha ne adj' Isten történne valami otthon, nem lenne arra lehetőség, hogy előbb hazajöhess?

2013. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Hami407 válasza:

Nehéz, átérzem. Én kb két éve költöztem Amerikába, és ugyan a financiális feltételek jobbak, erős honvágyam van. Ugyanakkor rengeteget tapasztalok, és mindig van alkalmam skypon vagy telefonon a családdal, barátokkal beszélni.


Az is igaz, hogy minden döntést meg lehet változtatni. Ha nagyon rossz, mindig hazajöhetsz. Szerintem, okosabb meglépni a lehetőséget mint esetleg később bánni, hogy kihagytad. Hajrá, bátorság! Szerintem Édesanyád is büszke lenne.

2013. ápr. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sínylődés? Nem egész életedre mégy! Tanulás szempontjából jó, megismersz egy másik kultúrát, nyelvet, egész más, ráadásul nem is magad mennél. Ez szuper!


Nekem ehhez már egy kicsit késő és lehetőségem sem volt nagyon ilyen és nagyon sajnálom, több barátom töltött minimum fél évet, vagy többet tanulás miatt össze-vissza a világban (nem ilyen max. spanyol, meg német erasmusra gondolok,hanem pl. Japán, Amerika, Brazília, szóval tényleg más világban) és csak pozitív élményeik vannak.


Ha lesz lehetőség én biztos nyomni fogom a gyereket is, hogy menjen, olyan szép tágas a világ, jó Magyarország is szép meg jó stb. de miért kellene az egész életedet egy kis poros országra szűkíteni, mikor van lehetőséged világot látni, magadba szívni más kultúrákat és ez a jövődnek is jó lesz a karrier szempontjából tuti.

2013. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hello.

Hova mész Ázsián belül ?


Hasonló cípőben járunk, én 3 évre megyek Tajvanra, az utolsó évet pedig Koreában csinálom. Szintén ösztöndíj.

2013. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!