Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Több éves ösztöndíjprogram...

Jannuss kérdése:

Több éves ösztöndíjprogram keretében lenne lehetőségem elmenni Ázsiába. Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
Kb. fél évenete tudnék hazajárni. Párommal mennék, szüleim idősek, gyereket is szeretnénk, és most jól mennek anyagilag a dolgok is. Megéri a több év sínylődés, messzi távolság, csak azért mert egy elit helyen tanulhatnék, ami elvégzése után nagy valsz. még jobbá válna az életem? Hagyjak itt mindent? Ti mit tennétek?

2013. ápr. 16. 14:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Miért gondolod hogy sínylődés? Ha anyukád akkor halna meg pont amikor mellette vagy, akkor talán még jobban marna a bűntudat hogy miért nem voltál vele többet. Úgyhogy ez nem jó kifogás. 25-30-40 évesen az embernek nem a szülei mellett kell lenni állandóan, hanem a saját életét kellene élnie, ez az élet rendje. Nem baj ha nem mész, de akkor ne ilyen kifogásokat keress amik a félelmeiden alapulnak. Én is mennék amúgy, kivéve akkor ha a célországot nem szeretem, de mivel a kedvenc hobbijaim a tanulás és az utazás, ezért valószínűleg elvállalnám.
2013. aug. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja de amúgy gondolom azóta már megszületett a döntés. Bármi is lett az, remélem nem bánjátok meg. Gyerek is jöhet közben, avval sem lenne gond, megoldható..
2013. aug. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Csak akkor menj, ha nem ugy indulsz neki, hogy "minden egybol az oledbe hullik".


Nyelvtudas, adaptacios, beilleszkedesi keszseg, penz, kapcsolatok, kulturalis ismeretek, minden kell. Ezek egy reszet erdemes mar elore megszerezni, pl. elkezdesz nyelvet tanulni, kulturalis szokasokat, tortenelmet olvasgatni, stb.

2013. aug. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha lesz időd szívesen várom az újságot, hogy mi van veletek :)
2013. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Az utolsó kérdezőnek, elnézést hogy csak most irok:-) Itthon vagyok Mo.-on, a munkámat nem hagytam itthon, a gyerekválallás jó úton halad. Kértem félév haladékot, de most újra kellene regisztrálnom, és nem is a procedúra az ami miatt nem teszem meg, hanem az hogy 4-5 év tanulás mellet havi pár száz euró maradna (tudom itthon van akinek ez rengeteg pénz) költeni, és nem érzem, hogy ezen idő után robbanásszerűen megváltozna az életszínvonalam. Mindig nagy vágyam volt űrkutatásban dolgozni, ez most remek alkalom, hiszen innen ha nem is egyenes út a NASA vagy az EU-Ázsiai űrközpont, de könnyen be lehet jutni. A mai napig tipródom ... és igy is lesz még egy darabig ... Ha lesz fejlemény jelentkezem.
2014. jan. 14. 00:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!