Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mit gondoltok Japánról/a...

Mit gondoltok Japánról/a japánokról/a japán nyelvről? Ki járt már kint? És ők mit gondolnak rólunk?

Figyelt kérdés
Nemrég nézegettem a google képeken Japánt és nagyon megtetszett.(Persze élőben látni az igazi.)Ti mit tudtok róla?

2013. jún. 26. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már Oszakában, de csak nagyon rövid ideig. Plusz van pár japán ismerősöm is. Ami tetszik, hogy kedvesek és ismerik az illemet. Nem köpködnek, böfögnek, kiabálnak stb az utcákon. Még tömegben is tudnak viselkedni, nem lökdösnek stb. Olyan nincs, hogy bemész egy japán boltba, étterembe és bunkó az eladó, felszolgáló..

Maga az ország tiszta, modern és szerintem technikailag fejlett. A nyelvről sokat nem tudok, de az egyik japán ismerősöm mesélte, hogy ő élt kint, de mivel a gyerekkorát (0-12 évig) nem Japánban töltötte igen komoly gondjai voltak az iskolában, hiába volt anyanyelve a japán. Mondta, hogy nagyon nagyon nehéz volt neki a japán nyelv, főleg az írás.

Ami nekem nem tetszik, hogy szegényeknek rengeteget kell dolgozni. Alig van szabadságuk a nagy távolságok miatt sokan csak aludni járnak haza. Hibázni nem lehet, nem fogadják el azt, hogy emberek vagyunk néha becsúszhat hiba. Plusz rossz volt nézni ahogy a vendéglőkben ott álltak a pincérek nyílegyenesen, nem beszélgetek még akkor sem amikor épp nem volt munka. Én úgy gondolom senki nem tökéletes, visoznt Japánban elvárják, hogy a munkádban az légy, ami számomra nem túl szimpatikus. Nem azt mondom, hogy a hanyagság jó dolog, csak azt, hogy ne alázzák meg a dolgozót ha pl. véletlenül késik 5 percet.

2013. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 26. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A "mit gondolnak rólunk" kérdésre válaszolva:

Akikkel beszéltem kint, azok mind tudták, hogy hol van Magyarország. Ami azért meglepő, mert ha nyugat felé mész, akkor már Európában se nagyon tudják, hogy létezünk, Amerikáról nem is beszélve.

Sokan jártak is már itt, és tetszett nekik az ország.

Tehát összességében mondhatjuk, hogy szeretnek minket :)

Vagy legalábbis nincs negatív tapasztalatuk.

2013. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 28. 20:19
 5/9 azrengetegmogyoró ***** válasza:
100%

Én kétszer voltam, összesen 2 évet éltem kint. Nekem megváltoztatta a gondolkodásomat a kint lét. Ha röviden kellene jellemezni Japánt, annyit mondanék hogy a végletek országa.

A nyelv közép/társalgási szinten nagyon könnyű a felsőfok vagy anyanyelvi szinten tudás viszont egy hatalmas ugrás, nem úgy van mint a többi nyelvnél.

Az átlag nem tudja hol van Magyarország, aki ismeri, azt viszont a kultúránk is érdekel vagy már járt nálunk.

Igaz az, amit szoktak mondani Japánról: minél többet látsz belőle annál rejtélyesebb, annál kevesebbet értesz belőle. Én két év alatt eleget láttam, ahhoz, hogy ne tudjam elmagyarázni néhány oldal alatt a japán kultúrát és az embereket (persze az én szemszögemből), ahhoz folytatásos kisregényeket kellene írnom.

Annyira más a kultúra, hogy bár fogékony korban kerültem ki ezért sikerült a beilleszkedés (mindig azt hitték, hogy félvér vagyok), mégis elegem lett mindenből, hazajöttem, de mindig visszavágyom, magamat sem értem.

Néhány hetes kiruccanás nagyon tetszene mindenkinek, elvarázsolna az ország, hosszabb idő már kemény dió, főleg ha nagyon fiatal vagy.

2013. júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
igen sajnos az 1 válaszolónak igaza van abban hogy sokat dolgoznak még szabadságot sem mernek kivenni mert akkor felvesznek az illető helyett másik munkást:(
2013. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
1.válaszolónak teljesen igaza van. Azonban, nem hiába várják el a tökéletes munkát a dolgozóktól, mert nem véletlenül tart most ott Japán, ahol tart. Persze, elég szigorúak de ez Japán, aki ott született vagyis az igazi Japánoknak a tökéletesség szinte már a vérében van. Ha például autómárkáról van szó akkor elég sokan japán vagy német autót választanak. Én is el szeretnék egyszer utazni Japánba, de addig még egy kicsit várnom kell... illetve gyűjtenem :D
2013. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 azrengetegmogyoró ***** válasza:
31%

Jaj ezek a legendák a japán munkamániáról..

A magyarok többet dolgoznak! A japánok tele vannak ünnepekkel, kb 2-3 héttel több szabadnap jön ezekből össze nekik, a szabadságokról meg nem is beszélve.

Késő estig azért 'dolgoznak', mert a főnökkel való napi iszogatást is beleszámítják.

2013. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mogyoróhoz csatlakozva: közhelyekböl, álhírekböl és mítoszokból alakít "véleményt" az átlagnyugati a kelet-ázsiaiakról.
2013. júl. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!