Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogyan tanulhatnék meg japánul...

Hogyan tanulhatnék meg japánul és hogyan juthatnék ki Japánba?

Figyelt kérdés
Mindig is imádtam ezt az országot, és mindig is az volt a legfelső célom hogy Japánba költözhessek. Most leszek szeptembertől 10.osztályos, és érettségi után már szeretnék kijutni Japánba! De fogalmam sincs hogyan...Nem szeretnék ott iskolába járni, mivel nagyon nehéz a japán nyelv ezért csak az alapokat szeretném megtanulni, hogy mit mondjak egy idegennek, vagy a boltban stb..

2013. aug. 13. 12:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
hát az a nagy helyzet hogy egy szót nem tudok németül..xd de azért köszi :)
2013. aug. 14. 10:03
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy 9 év után nem tudsz angolul, az nem feltétlenül (csak) a te hibád, hiszen kis hazánkban a (nyelv)oktatás egy kalap...
2013. aug. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

[link]


Ezt az oldalt ajánlom neked, én is itt szoktam bóklászni. Külföldieknek készült, akik állást/lakást keresnek Japánban, illetve nagyon sok hasznos tippet is ad arra az esetre, ha kiköltöznél!:)

2013. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

remelem elnezitek, hogy nem japanspecifikus amit irok. A fenti hasznos valaszokhoz annyiban tennem hozza a sajat velemenyem, h


1. anggolul mindenkeppen tanulni, tudni kell, a sajat lehetosegeid szukited le irgalmatlanul ha nem tudsz. szvsz, talan meg a japan nyelvtudas sem olyan hasznos, ha nem tudsz angolul, persze szituaciofuggo, de talan nem akarsz orok eletedben japanban elni.


2. az, h 5os vagy es nem tudsz kommunikalni sztem is a kepzest minositi, nem teged, persze ez tavdiagnozis.

3. anyanyelvi kozeg sztem igenis rengeteget szamit, pont olyan dolgokban amit angolbol irtal, szovegertes, es persze motivacio is! legalabbis a legtobb ember igy mukodik. persze a szorgalom is sokat segit. probalj meg kijutni angol nyelvteruletre valamikor, persze konnyebb mint japanba.

4. talan vilagos, azer kiemelnem, hogy a kor sajnos szamit. olyan 8-12 eves korig (egyenfuggo) akzentus nelkul is el lehet sajatitani egy nyelvet, de tinikorban is nagyon jol, foleg ha pl. iskolaba jarsz. most 30+ evesen nekem sokat romlott a memoriam es ha tanulok is valamit egy orszagban, egy ev mulva mar sehol sincs.es termeszetesen idod/energia is fiatalkorban van tobb. 17eves koromban tanultam par szot kinaiul, par irasjelet, meg most is emlekszem egy kicsit es aktivizalni is tudnam(gyakorlati haszna nem lenne 30 szonak, csak mondom, h igy erzem)


(en csak nemetul, angolul tudok: 16eves kortol becsben eltem, 23eves korban 1evet angliaban, majd nemreg, 35 ev kornyeken 2-3 honapot finnorszagban ill braziliaban, itt mar nem tanultam meg ezeket a nyelveket, igaz mar csak "hobby" szinten volt ra idom, energiam.)

2013. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Amúgy látom egy valamit elfelejtettetek, az pedig a vízum.

Vízummal Japánban maximum 90 napot tartózkodhatsz, utána vissza kell hogy utazz. (Ha csak nem akarsz illegális bevándorlóként élni). Tanulói vízummal maradhatsz amíg az iskolád tart. Munkavállalói vízumot meg úgy fogsz kapni ha valami cégnél elkezdesz dolgozni és rajtuk keresztül kimész ha csak nem beszélsz Japánul üzleti szinten és nagyon piacképes diplomád + több éves tapasztalatod van.


Például az én esetemben: Tajvanon tanulok, rezidens vízumom van. Egyetem miatt kaptam meg. Utána valószínűleg el kezdek dolgozni vagy Tajvanon, vagy Koreában. Számtalan lehetőségem van utazni Japánba, lakni viszont nem mennék, pedig imádom főleg Tokyot. A Japánok a legkirekesztőbbek. Az Ázsiaiak közül ők beszélnek a legrosszabbul angolul. (Ha egyáltalán beszélnek.) Ha már Ázsia akkor inkább Koreát ajánlom, ők állnak legközelebb az amerikai kultúrához, nagyon barátságosak, velük mindig könnyenedén el lehet beszélgetni és nincs az a hatalmas kúltúrális szakadék.

2013. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló: Köszönöm ez hasznos infó volt!

Csak egy a bökkenő, én nem szeretem koreát..:( Szerintem van külömbség az országok között és én nem tartom egy rossz országnak Japánt, persze nem jártam még ott, de pozitivabban állok hozzá, mint bármelyik országhoz..

2013. aug. 24. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!