Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Hogy juthatnék ki Ausztráliába?

Hogy juthatnék ki Ausztráliába?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm kint dolgozott egy magyar családnál mint házvezető nő összejött ott egy másik férfivel akivel össze is házasodtak. Most haza jött karácsonyra a gyerekeihez. Nagyon sokat beszélgettem vele mert jóban vagyunk, és megemlítette hogyha bármikor akarok ki menni ő segít nekem.

Az lenne a kérdésem hogy ápolóként milyen vízumot kaphatnék illetve mennyi időre? Én is házvezetőnő lennék egy magyar családnál vagy valami hasonló mert a nyelv az nem megy. A vízumért mennyit kell fizetni? És mennyi pénzel lehet neki indulni? Repülőjegy árak?


2013. jan. 6. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy nem beszélsz angolul, így a vízum már itt elbukik. De még ha jól menne is, rengeteg feltételnek kell megfelelni, minimum 1-2 év és több millió forint tőke kell hozzá.

Így max 3 hónap turista vízummal tudsz kimenni. Utána illegálisan tartózkodsz kint. Ha találsz te is férjet, akkor persze már más a helyzet.

2013. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. És ha megkapom a 3 hónapos vízumot ki megyek ott is lehet hosszabbítani vagy haza kell jönnöm be adni a papírokat és várni? Vagy kint vagyok eltelt 2 hónap be adom ott a kérvényt?
2013. jan. 6. 19:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ez az ismerősöm mikor elsőnek ment ki kb. 4 éve akkor ő 1 évre kapta a vízumot és ő sem beszélt más nyelven. A szakmája is valami fonal gyártó.
2013. jan. 6. 19:48
 4/8 anonim ***** válasza:

A turista vízumot nem lehet hosszabbítani.

Ha 3 hónapig maradsz, csak 3 hónap múlva lehet újra visszamenni.

Talán kérdezd meg az ismerősödet, hogy ő hogy ment ki, milyen vízummal.

Vannak tanuló vízumok, amivel kint lehet maradni tovább is, de akkor értelemszerűen iskolába kell járni, ami nem olcsó.

2013. jan. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az alap angol könnyű, ne legyél már ennyire lusta
2013. jan. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Beszélek angolul egy kicsit azért suliba azt tanultam de nincs nyelvvizsgám. Köszönöm a válaszokat ment a zöld kéz!
2013. jan. 7. 18:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdemes megpróbálnod a tanulóvízumot. Ahogy fent is írták valóban nem olcsó, és rengeteg feltételhez van kötve. Csak akkor kaphatod meg, ha kint már bejegyeztek egy akkreditált intézménybe. A tanulóvízummal vállalhatsz munkát, max. heti 20 órát, ez nem valami sok, és nem biztos, hogy maximálisan fedezni tudja az ottani költségeidet (iskola, lakhatás, kaja...stb.). A tanulóvízum-ügyintézés Bécsben zajlik, a díja pedig 440 EUR (plusz az ügyintési díj, melyet az ausztrál állam szab ki), ezen felül 25000 HUF orvosi vizsgálat, ha pedig a vízumkérelmed elutasításra kerül bukod az összeget.

Ezenkívül rendelkezned kell hitelkártyával, és igazolnod kell, hogy megfelelő anyagi fedezettel rendelkezel a kint tartózkodásod alatt.

A repülőjegy nem olcsó. 200-300 ezer Ft körül mozog csak oda, de ki lehet fogni ennél olcsóbb árakat is.

Szóval nem egy olcsó mulatság, jelenleg én is arra gyűjtök, hogy összejöjjön a tőkém a kiutazáshoz.

2013. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :) ment a zöld kéz! :)
2013. jan. 9. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!