Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen volt Oroszország (ha...

Milyen volt Oroszország (ha már jártál ott)?

Figyelt kérdés
Tényleg nagy a szegénység? Az emberek ,hogy viszonyulnak a külföldiekhez? Turistaként vagy munkavállalóként voltál kint? Letelepednél? Megbántad,hogy elmentél Oroszországba?
2009. okt. 28. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg nagy a szegénység?


Attól függ. Többnyire nem élnek rosszabbul, mint a magyarok.


Az emberek ,hogy viszonyulnak a külföldiekhez?


Kimondottan utálják a külföldieket.


Turistaként vagy munkavállalóként voltál kint?


Tanultam.


Letelepednél?


Nem, nekem jobb hely az Unió.


Megbántad,hogy elmentél Oroszországba?


Nem, fantasztikus volt, életem egyik legjobb élménye.

2009. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Miért utálják a külföldieket?
2009. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Mert azt hiszik minden rossz, ami velük történt, a külföldiek hibája:)
2009. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Én turistaként voltam ott, és csak Szentpéterváron és Moszkvában, ami azért nem azonos Oroszországgal. (Ugyanúgy, ahogy London nem Anglia, hanem London...)A falvakban valószínűleg hihetetlen a nyomor, a szegénység, de ez a két főváros, legalábbis a belvárosi részei, pazar világváros. Oroszország a szélsőséges különbségek országa, az emberek stílusában is: a magas kultúra együtt él a tahó primitívséggel.

Én a szépet láttam és nagyon nagy élmény volt, visszamennék megnézni mindazt, amire most nem volt időm.

2009. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Papám két évtizedig kijárt dolgozni, de az egy másik korszak volt. Ő azt mondta, hogy nehezen fogadják be az embert, de ugyanúgy emberek: vannak köztük jók és rosszak, mogorvák és mosolygók... :)

Szerintem függ attól is, hogy hová telepedne le az ember... Nálunk se mindegy, hogy a főváros környékén laksz, vagy egy északi, aprócska faluban.

2009. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Szegénység: igen, vidéken és a nagyvárosokban is nagy. Sok gond van az állami szektorban dolgozókkal, a volt CCCP-ből (főként Közép-Ázsiából) érkező bevándorlókkal, a munkanélküliekkel. Sokan dolgoznak több helyen, kevésért. Sokan taxiznak, piacoznak, valutáznak, kalózkodnak (szerz.jog), fusiznak, ahogy tudnak. Őket a feketegazdaság tartja el, nyudgíjuk nem lesz, az tuti. Van viszont tartásuk, mindig előre néznek és nem acsarkodnak, nem nyavajognak. A nagyvárosokban viszont egyre erősebb a középréteg, azok már jobban élnek, mint a magyar közép. A gazdagokról akkor már nem is szólok. Nagyjából az eloszlás: 60/30/10 szegény/közép/gazdag.

A külföldiekhez szkeptikusan viszonyulnak - nem hiszik el róluk, hogy túl gyors felfogásúak. De ha jól beszélsz oroszul, akkor barát leszel, rögtön. A magyarokat az idősebbek imádják a még mindig híres magyar kukorica- és zöldborsókonzervek, a csirke és a borok miatt. No meg az Ikarusz. Sokan nálunk szolgáltak, kiváltság volt anno hozzánk kerülni. Ők szép emlékekkel jöttek el M.O-ról, szeretik. A fiatalabbaknak már be lehet adni, hogy Magyarsztánból vagy, ami a világ legnagyobb országa :-)

Tanultam kint, ösztöndíjjal. Egy moszkvai koli 14. emeletén laktam a városközpontban. Nem bántam meg, hogy odamentem, sőt, terveim vannak Oroszországgal a jövőben is.

2009. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
68%
attól függ melyik város. Én Szentpéterváron voltam .Ott nagyon sok a rablás, gyilkolás stb.(ismerősöm ott él és már 3 szor. elvették a telóját) Külföldiekkel nincs semmi bajuk.Jól fogadják őket sztem.
2009. nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
31%

"Tényleg nagy a szegénység?"

Legtöbb milliárdos moszkába él...csak az egyenlőtlenség nagy...

2010. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Jenyiszejtől, Bajkál tótól keletre érdekelnének közutak a Bering szorosig. és ha valaki tud valamit a bering szorosra épülő hídról elkezdték e már legalább az utak építését.

ugyanez a dolog érdekelne Alaszka felől is.

2010. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
76%
én orosz vagyok,moszkvába nöttem fel de azt el lehet mondani hogy moszkva világ legdrágáb városa.de nagyon szep hely!
2010. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!