Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Izraeli "csavargás" vs belépés...

Izraeli "csavargás" vs belépési szabályok. Mit szabad, mit nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyakorlott utazók segítségére van szükségem. Eltökélt szándékom, hogy elmenjek egy nagyon rövid, maximum 4-5 napos hátizsákos túrára Izraelbe de a Külügyminisztérium honlapja eltántorított. A célom, hogy maximum 50 ezer forintból megjárjam az utat. A repülőjegy olyan 25 ezer forint (retúr, illetékkel együtt), az étel egy részét magam vinném, amúgy keveset vásárolnék mert eléggé szélsőségesen táplálkozom (rengeteg időt bírok ki étel nélkül).

No de a probléma:


1.: Szükséges az igazolt utazási cél és a szállásfoglalás: nem lehet azt megcsinálni, hogy én majd ott keresek szállást? Csak az előre lefoglalt és kifizetett szállás az, amit elfogadnak? - nem akarok szállást amúgy -. Ha foglalok is, lehet belőle problémám, ha nem jelentkezek be?


2.: A tartózkodás idejére teljes körű betegbiztosítást kell kötni. Ezt, hogyan és hol lehet elintézni?


Amúgy tényleg rövid lenne a dolog, Tel Avivból átbuszoznék Tiberiasba, ott csavarognék egy kicsit és jönnék haza.


Köszönöm a segítséget!


2013. szept. 22. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Rossz helyen kérdezed ezt. Az izraeli követséget kell hívni, amit itt Jóska, Pista mond annak ne higyj.


A 2. egyszerű turistabiztosítást jelent.


Én két csodálatos hónapot töltöttem Izraelben anélkül hogy egyáltalán tudtam volna mikor jövök vissza és csak az első pár hétre volt szállásom. Mindent lehet, de betonszilárdságú sztori kell hozzá és *mindenképpen beszélj a követséggel*!


És még így is kifelé alsónadrágra vetkőztettek az eilati és a tel-avivi reptéren és egyesével néztek át mindent a bőröndömben. Izrael.

2013. szept. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a Külügyminisztérium honlapja kicsit túlreagálja a dolgokat. Leírom a személyes tapasztalatomat.


2013 januárban voltam kb. 1 hetet Izraelben. Egyiptomból mentem át Eilatba, majd Jeruzsálem, Palesztin területek (Rámalláh, Betlehem), Názáret, Haifa, Tel-Aviv. Haza WizzAir hozott Tel-Avivból Budapestre.


A dolgom annyiból nehezített volt, hogy előző évben voltam Iránban, és bizony a vízum ott ékeskedett (és ékeskedik mind a mai napig) az útlevelemben, néhány iraki pecséttel együtt. :-) További nehezítés, hogy végig CouchSurfing segítségével szálltam meg, azaz a helyiek hívtak meg, ahol ingyen lakhattam. :-)


Amikor beléptem Egyiptom felől, akkor persze kiszúrták az iráni vízumot. Aztán félreállítottak, várattak vagy 2 órán keresztül, utána egy 30-40 perces beszélgetés jött, még a nagyapám nevére is rákérdeztek stb. A hatáőr egyébként barátságos volt és jó arc. Mondta, hogy mivel voltam Iránban, így az a gyakorlat, hogy fokozott biztonsági kockázatot jelentő személy vagyok, mert ezt írja elő a törvény. Kérdezte, hogy hol lakom, mondtam Neki a CouchSurfing dolgot. Elkérte a szállásadóim címét, nevét stb. Mindent kinyomtattam előre 1 lapra (nevek, lakcím, telefonszám, hol hány nap stb), azt odaadtam neki. Aztán kicsit beszélgetünk még erről a CouchSurfing dologról. Szerencsére ismerte a weboldalt, és tetszett is Neki, így ezzel nem piszkált. Bizosításom nekem csak a bankkártya mellé járó szimpla utasbiztosításom volt, mé gcsak meg sem nézte. egyedül ez az Irán téma mozgatta, illetve, hogy Izraelben miket fogok megnézni. Mondtam Neki, hogy megyek Palesztinába is (Rámalláh, Betlehem), nem különösebben zavarta. Végül bő fél óra után mondta, hogy végeztünk, és mehetek utamra. :-) Sőt, még azt is megkérdezte, hogy az útlevélbe pecsételjen-e, vagy külön lapra, mert ha visszamennék Iránba vagy más egyéb muszlim országba, akkor ott nem fognak izraeli pecséttel beengedni. Végül kértem az útlevélbe a pecsétet, mivel az egyiptomi kilépésből kiderül (Taba land border crossing), hogy Izraelbe léptem ki (tehát csak oda léphettem be).


A kilépésnél viszont engem is eléggé átvizsgáltak, minden holmimat egyesével átvilágítottak stb. Szerencsére nem vetkőztettek le, csak a hajgumit, meg a cipőt kellett levenni. Meg miután ott is látták az iráni vízumot meg az iraki pecséteket, akkor ott is külön kezeltek, ami jó is volt, mert nem kellett sehol a sorokat kivárni, mindenhol külön hoztak-vittek a biztonságiak. De kb. 2 óra alatt ki is léptettek. Jól tettem, hogy 3 órával az indulás előtt kimentem a reptérre.


Ha jól veszel repülőjegyet, akkor 20-25 ezerből ki lehet hozni kis szerencsével (WizzAir). Ha találsz ingyen szállást a CouchSurfing weblapon, akkor egy egyhetes utat 50 ezerből kényelmesen kihozol. Nekem a 2,5 hetes Egyiptom-Izrael volt kb. 70-75 mindennel együtt, és mindkét országot eléggé bejártam.


Szerintem bátran vágj bele, bár ha teheted, akkor azért még kérdezz meg pár embert, aki 2013-ban volt Izraelben, lehetőleg minél később, hogy a legfrissebb információkat kapj.


Jó utat! :-)

2013. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes segítségeket, még meglátom, hogy mi lesz :).
2013. szept. 23. 04:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Tíz hónapot töltöttem izraelben. Dolgozni mentem, de nem volt még vízumom, azt ott akartam megszerezni, ennek ellenére nem volt problémám a beléptetésnél. Nem volt szállásom nekem se, erre nem is kérdeztek rá. Persze ez mind emberfüggő, ha szimpatikus vagy, rendesebbek. Arra vannak kiképezve, hogy a feltűnő, kirívó jelenségeket, rosszarcú egyéneket kiszúrják. Nem hiszem, hogy komolyan problémád lehet, ha nyugodt maradsz és rendesen válaszolsz a kérdéseikre.
2013. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ezek a biztonsági szabályok egyrészt a terroristák, másrészt az afrikai illegális bevándorlók ellen vannak. Egy magyarral semmi értelme kiszúrni.
2013. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!