Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyi pénz kellene ahhoz kb....

Unnie kérdése:

Mennyi pénz kellene ahhoz kb. hogy kiköltözzek Koreába? És lenne esélyem munkát szerezni ott?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék Szöülban élni. Azt terveztem hogy megtanulok angolul és Koreaiul is persze. A szakmám az pincér. Kb mennyi pénzre lenne szükségem,az utazást és a szállást illetően?

2013. nov. 1. 19:55
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Most egy kicsit jobban utánna néztem a dolgoknak,és azt olvastam hogy angol nyelvtanárokat is keresnek Koreában. Egy angol nyelvtanárnak elég elvégeznie egy főiskolát??
2013. nov. 8. 13:04
 22/34 A kérdező kommentje:
Vagy pedig megpróbálom az Elte-t és jelentkezek a keleti nyelvek és kultúrák-koreai szakirány-ra. Talán sikerül.:)
2013. nov. 8. 13:25
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a manóba ne kerülnél be egyetemre? Arról az információról lemaradtál, hogy minden hülyét felvesznek? És a kommentjeid stílusából egyáltalán nem hiszem, hogy te az lennél, vagy hogy olyan rossz értelmi képességekkel rendelkeznél, mint ahogy állítod. Sima ügy, főleg, hogy még 3 éved van addig. 3 év alatt a fél világot meg lehet tanulni...


Egyébként igen, angol nyelvtanárokat nagyon keresnek ott, mert kb a mostani tinédzsereknél idősebb embereknek még egyáltalán nem tanították a nyelve, de mégis mindenki akar tudni.

2013. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 rododendron ***** válasza:
100%

Keresnek nyelvtanárokat igen, de anyanyelvűeket. Az meg nem igaz, hogy minden hülyét felvesznek egyetemre. A régi rendszerben lehet így volt de most már nem igazán. Ha bölcsésznek mennél magas a ponthatár, ha mérnöknek akkor a bennmaradással lehetnek gondok. De én a helyedben az eltén megpróbálnám a koreait, az a legreálisabb.

Még mindig úgy gondolom, hogy ez csak egy fellángolás. Jön majd egy helyes fiú és meg is feledkezel a koreaiakról. Nekem van több koreai fiú barátom és nagyon nem olyanok mint amit a doramakban látsz. Az egy idealizált világ, kb olyan mint hogy minden amcsi film vége happy end. Menj az eltére szerezz koreai barátokat és akkor majd a tapasztalatok alapján dönts. És szerintem az sem jutott eszedbe, hogy addig oké hogy kiköltöznél és kint dolgoznál de gondolom családot is szeretnél egyszer, amit ott összehozni sok szenvedéssel járna. Japán ebből a szempontból már sokkal jobb hely de a koreaiak nem nagyon szeretnek 'keveredni' lenne pasid persze, de kevés olyan van aki el is venne feleségül, szóval ezekbe is gondolj bele. Az hogy kiköltözöl pár évre aztán visszajössz vagy mész máshová az meg megint más dolog.

2013. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Koreával kapcsolatban lehet igazad van, de Japánnál anti-családabb kultúra jelenleg nem él a földön. A kihalás felé tartanak, teljesen aszexuálissá válik a kultúra, a japán férfiak munkamániásak, és inkább thai meg filippínó nőket rendelnek mail order brideon, mint hogy megpróbáljanak megfelelni a japán nők irreális elvárásainak ami az anyagiakat illeti. Nagyon felborult ott minden.
2013. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 rododendron ***** válasza:
100%
Japánra úgy értettem, hogy hamarabb találni vegyes házasságot mint koreában (: én úgy tudom hogy a japán nők egy része kifejezetten vadászik a nyugati pasikra.
2013. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Gondolkodom még a kettő között :) Megpróbálnám az Elte-t is és az angol Nyelvtanár képzést is. Nem tudom,melyikkel lenne több esélyem. Én tényleg ott szeretnék lakni,és nem a Koreai fiúk miatt.Sokan azt mondják,hogy emiatt,de én ezt tényleg komolyan gondoltam. És minden megteszek ennek érdekében,és megpróbálok valami jó helyre bekerülni! És őszintén elmondom,hogy ha nem lenne olyan aki elvenne feleségül,az se lenne baj! :) Nagyon szeretnék ott élni,már lassan 2,5 éve ezt tervezgetem.
2013. nov. 8. 22:29
 28/34 anonim ***** válasza:
Kóreaiak nem igazán nyitottak a többi emberre, nem befogadóak. NAGYON nehéz beilleszkedni oda. Azt is mondthatnám hogy közel lehetetlen.
2013. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
Hol/honnan tanultad a koreai irast? Mondtad, hogy ket nap alatt megtanultad:D. En is szeretnek koreaiul tanulni:)
2013. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:

Szia kedves kérdező!

Először is abszolút megértem a helyzetedet, én is hasonló cipőben járok. Előttem lévő emberre reagálva a koreaiak egyáltalán nem ellenségesek és nem befogadóak. Ez inkább a japán népre vonatkozhatna, de ez egyébként személyenként más.

Visszatérve én 17 éves vagyok, hamarosan végzek és hasonló terveim vannak, mint neked. Én már 1 éve tanulok koreaiul és igen, aki hamar felfogja annak könnyű, az elején.

Egy idő után egyre nehezebb és nehezebb nyelvtan érkezik a leckében. Mi már a legelső (napi)órán megtanultunk írni és olvasni (3 óra alatt).

Nem akarlak lelombozni, de van tényleg néhány dolog viszont, amivel tisztában kell lenned:

1. A (jó)nyelviskola drága!!!(DE NAGYON JÓ)

Szerintem, mint sokan mások, te is az olcsóbb lehetőségeket keresed. HÁT NE TEDD!!!

Az olcsó vagy ingyenes nyelviskolák (nem minden esetben) nem fektetnek nagy hangsúlyt az egyéni fejlődésre és részletekre (tisztelet a kivételnek). Például én a KKK(KoreaiKultúrálisKözpont) nyelvtanfolyamát nagyon nem ajánlom. Bár egy kevés dolgot megtanulhatsz, nem jutsz el arra a szintre ami megüti az anyanyelvi szintet.

2. Igen, bár 15 éves vagy és elhatározott, azért gondold át milyen felelősséggel jár az ha kiköltözöl koreába anélkül, hogy jártál volna ott.

3. Nem tudom, hogy miért fogott meg téget a koreai nyelv vagy ország, de remélem nem valami dorama, vagy kpop idol, mert ha neked csak ennyi elég ahhoz, hogy elhatározd magad egy ország mellett, akkor jobb ha inkább nem teszed.

Korea nem csak ezekből áll!!!

Van kultúrájuk, történelmük és hagyományuk, melyeket nem szabad figyelmen kívül hagyni.

4. Ha végig gondoltad ezeket és még mindig tartod magad az álmodhoz, akkor javasolom, ha tényleg nem vagy valami jó tanuló, akkor kezdj el tanulni!!!!!!

Különben esélyed sincs az egyetemre, vagy bárhova.

Ha pedig csak az egyetemen akarsz koreait tanulni, akkor sok sikert, mert 3 év alatt, nem tudsz anyanyelvi szinten megtanulni, mert egyébként az ELTE-n van egy barátom és ő koreai szakra jár és nagyon szenved, mert alacsony az óraszám és nem nagyon érti, mert ő előtte nem tanult és így nehéz.

DE!!!!!

Én sok sikert kívánok neked a továbbiakban, lehet hogy még találkozunk az ELTE-n!

2014. márc. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!