Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Miért akarnak annyian a...

Miért akarnak annyian a Távol-Keletre, főleg Japánba költözni?

Figyelt kérdés
Engem is nagyon érdekelnek a keleti kultúrák, szívesen eltölteniék ott 1-2 hetet vagy akár hónapot is. Na de kiköltözni? Szerintem sokan nem fogják fel annak a súlyát, hogy milyen egy teljesen más kultúrába beilleszkedni, az otthonunktól több ezer km-re. Mert ha valaki csak Ausztriába költözik, az is megviseli a legtöbb embert lelkileg, pedig a miénkhez hasonló kultúra elérhető közelségben. Ott teljesen mások a szokások, még évtizedek múlva is lesznek olyanok, hogy nem érted, valaki miért mond bizonyos dolgot, nem értesz meg egy olyan utalást, amit ott rajtad kívül mindenki. Én is külföldön élek, még ha nem is ennyire különböző helyen, dnagyon szeretem, de néha nagyon nehéz. Japánban nem bírnám ki.
2014. febr. 13. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Honnan veszed hogy sokan akarnak? Alig van ezen az oldalon is kerdes errol...
2014. febr. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nézd végig a kategóriát. Olyan sok kérdés eleve nincs itt, de ami van, azok közül elég sok ilyen, hogy költözzünk Japánba/Dél-Koreába/ Kínába stb.
2014. febr. 14. 08:09
 3/9 anonim válasza:
100%

Azért akarnak kimenni, mert szeretik azt a kultúrát. Ha te is annyira szeretnéd nem kérdés, hogy amilyen gyorsan csak lehet megtanulnád a nyelvet tökéletesen :) Én is kiszeretnék menni egyszer nekem bejön. Olyan jó lehet kint tanulni ^^ Kár hogy felnőtt leszek mire kimegyek talán :/

Inkább az elhelyezkedés a nehéz, de ha nem olyan helyre mész ahol japánul kell olvasni akkor az is könnyű :)

2014. febr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is szeretem, de voltál már akár egy hetet is ott? Éltél már külföldön? Mert ha azt írnád, hogy voltam már kint fél évet cserediákként és eldöntöttem, hogy végleg kimegyek, az oké. De így látatlanban? Szerintem fogalmad sincs, mire vállalkozol.
2014. febr. 14. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

És ha valakinek fogalma sincs mire vállalkozik? Szörnyű lenne az élet, ha csak olyan dolgokat tennénk meg, amiknek biztosan tudjuk a kimenetelét... Ha valaki ki akar költözni, akkor költözzön. Japánba nagyon nehéz csak úgy kiköltözni, vagy tartós munka kell, vagy japán házastárs, hogy letelepedhess ott... egyiket sem könnyű megszerezni, úgyhogy ha valaki tényleg kimegy oda, gyanítom, hogy valamit sejt a kinti dolgokból.

én nem voltam még ott, nyáron tervezek menni egy hónapra, és a cserediákságra hajtok, ha összejön egy pályázat az ösztöndíjra..

De nem értem, miért baj az neked, ha valaki kinn akar élni.

Engem maximum ami zavarna, az az, hogy nem beszélek japánul. ők meg angolul. Ergo nehéz kommunikálni. De nem lehetetlen, és ha az ember kinn él, idővel megtanulja nyelvet is, a kultúrát is. ha nem tetszik neki, haza lehet jönni, senki sem kényszeríti, hogy kinn maradjon.

Az élet próba-hiba módszerekkel halad előre. Így van ez jól

22L

2014. febr. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Így van. Eleinte biztos kellemetlen hiszen alig-alig beszélsz a nyelvükön maximum az írást meg valószínűleg meg sem érted az elején, de idővel jobb lesz :)
2014. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem baj nekem, mindenki oda költözik, ahova akar. Csak ezt a dolgot nem értem. Amúgy 22 évesen vannak még cserediák lehetőségek? Hol?
2014. febr. 15. 17:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lennének? :D Az egyetem tele van ilyen lehetőségekkel. alap és mesterszakon egyaránt, de még doktoranduszként is rengeteg lehetőséged van külföldi programokra, konferenciákra, kutatásokra.

22L még mindig :D

2014. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a kérdését.

Ez teljesen ember függő.

Éltem Ausztriában, Angliában most pedig a Távol-Keleten élek. Az esetemben elég volt 6 hónap beilleszkedni akárhova.


"Ott teljesen mások a szokások, még évtizedek múlva is lesznek olyanok, hogy nem érted, valaki miért mond bizonyos dolgot"


Mindenki ember, senki sem természetfeletti lény. Ha nem éretsz valamit akkor megkérdezed. Tényleg vicc ez a kérdés.

2014. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!