Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovakiaban mennyire biztonsa...

Szlovakiaban mennyire biztonsagos magyarkent?

Figyelt kérdés
2013. dec. 23. 17:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
Attól függ Szlovákia melyik területe.
2013. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Teljesen. Mi bajod lenne? Azért félsz mert hallottál egy-két esetet?

Magyarországon nem félsz elmenni bizonyos helyekre? Pedig itthon is történtek már bűncselekmények, de ettől még simán el lehet menni bárhová.

2013. dec. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Van egy-két kellemetlen eset (nekem is volt már atrocitásom emmiatt), meg vannak szlovákok akik csúnyán néznek, ha magyarul beszélsz... De ha egyszer kimész turistaként szétnézni, nem valószínű, hogy bajod esik :)
2013. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
sztem függ hova mész,én Losoncon voltam,ott meg eleg sok a magyar,a bankban is beszeltek magyarul.
2013. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan menj bárhová.

Alapból a szlovákok mogorvák, vagyis nem azért, mert magyarul beszélsz.

Jó tanács: tanulj meg köszönni, kérni stb. szlovákul. Örülni fognak neki!

2013. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
szerintem evel total nincs gond.En szlovakiai magyar vagyok es barhol bezelek magyarul,meg pozsonyban is es no problem. nemkell rokton elijedni egy par eset miatt, ugyan ugy megeshet magyarban is egy szlovaknak egy par kellemetlen dolog...
2013. dec. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én bejártam már szinte egész Szlovákiát, beleértve a szélsőségekre jobban harapó keleti és északi területeket is, egyetlen egyszer jött hozzánk magyarázni egy lecsúszott piás arc, aki elküldött minket a pïcsába - de hol is? Hát persze, a zömében magyarok lakta Révkomáromban :)
2013. dec. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sokat voltam már mindenhol az országban, és nem volt bajom. Az éttermekben, üzletekben a személyzet sokszor morgós, de az nem azért van, mert magyar vagy, erre érdemes felkészülni. De alapból a szlovákok kedvesek, nem agresszívak egyáltalán, én inkább birkatermészetűeknek mondanám őket.
2013. dec. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát kicsit mérgesek a magyarokra meg kígyót békát mondanak ránk de igeen tanulj meg szlovákul
2014. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
megtanultam :)
2014. febr. 20. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!