Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Törökbe autóval nyaralni?

Törökbe autóval nyaralni?

Figyelt kérdés
Mire kell figyelni? Volt már valaki autóval? A vízumot a határon kapom meg? Az autóra kell valami a zöldkártyán kívül? Hgs matricát hol kapok?

#autó #vízum #Törökország #nyaralás #hgs autópálya matrica
2014. júl. 18. 13:54
 1/4 anonim válasza:
Meredek! Ott közlekedés szempontjábol is igazi "balkáni állapotok" uralkodnak! Én autóbusszal voltam így a vizum és egyéb papírok beszerzéséről nem tudok nyilatkozni.
2014. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, jártam már ott, csak nem én vezettem és nem az én autómmal, gondoltam itt hátha tudja valaki. Nekem az tetszett a legjobban, mikor a főúton mentünk, se tábla se semmi és egyszer csak építkezésen, földesúton találtuk magunkat :)
2014. júl. 22. 20:48
 3/4 anonim ***** válasza:

2009 - ben voltunk a török tengerparton, egészen Mersin - ig, Adana - ig. 6000 km - t mentünk. Állítólag már nem kell vízum, mikor mi voltunk Kapikuléban a határon lehetett megvenni, kb. 5 perc az egész, 15 euró volt darabja, 3 hónapig volt érvényes.


Más a tempó, figyelni kell, elsőre nagy a káosz, de ha megszokod nem vészes. Jók az utak, a pálya nem drága, legtöbbször 2 x 3 sávos. Az isztambuli hídon fizetni kell. A régi hídon ha jól tudom, csak valami elektronikus kütyüvel lehet, az újon a jobboldali legkülső kapunál lehet készpénzzel. Az üzemanyag viszont nagyon drága. A rendőr nyomós ok nélkül nem "szívózik" a külföldiekkel, nem kell tőlük tartani. Sok helyütt láthatóak a csendőrség - jandarma járőrei, de ez jó, csak javítja a közbiztonságot.


Szállást könnyű találni, nekünk 10 állomásunk volt, előre semmi nem volt lefoglalva, mégis mindenhol találtunk klímás szobát. Lehet és kell alkudni, lehet velük "beszélni", ha nem kérsz számlát kedvezőbb összeget lehet kialkudni. Az árak - az üzemanyag kivételével - emészthetőek.


Gyönyörű ország, jó idő nyáron, jó utak, barátságos emberek, bátran neki lehet vágni, a máshol is ajánlott óvatosság elegendő. Nekünk az egyik legszebb nyaralásunk volt, biztos, hogy visszamegyünk még.

2014. júl. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 marcika9616 válasza:
Törökországban nem egyszerű a közlekedés ez igaz, én is szembesültem azzal, hogy néhol hiányoznak a táblák és mindenki csak megy a nagyvilágba. Azonban ha ezt az utazási formát választottátok akkor már érdemes elolvasni ezt a cikket hasznok infókat találhatsz benne. [link]
2015. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!