Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogyan működik a koldusközvetí...

Hogyan működik a koldusközvetítés?

Figyelt kérdés
Az összes Európai országban ugyanazok az indai figura koldusok vannak. Lábatlan ugrálók, illetve bedrogozott gyereket ringatók. Őket hogy közvetítik Európába? Van egy indiai munkaközvetítő, aki ezzel foglalkozik?
2014. júl. 27. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg arra nem gondoltál, hogy maguktól mennek?
2014. aug. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel nap végén összeszedik őket az utcán, és egy csoportban mennek el, illetve másnap nem is ugyanazt a bedrogozott gyereket ringatja a nő, hanem egy másikat, aki előző nap egy másik nőnél volt, ezért ez 100%-ban szervezett. Nem hiszem, hogy egy indiai család összeszedett fejenként 200 000Ft-ot, és elrepültek egy európai országba koldulni. És éppen pont úgy jön ki, hogy minden nagyobb városban vannak, és ugyanazzal a gátlástalan taktikával dolgoznak, hogy bedrogozzák a gyereket, hogy az nyugton maradjon egész nap. Szóval a taktika ugyanaz, honnan lenne annyi pénzük, hogy csoportosan kijöjjenek és hogyan építik ki a kapcsolatokat az összes nagyobb európai városban, hogy azonnal droggal tudják csitítani a valószínűleg nem is biztos, hogy saját gyereket. Erre a legkézenfekvőbb válasz az, hogy szervezett a dolog. Ezért is szedi őket össze nap végén egy ember, aki abszolút nem is koldusnak néz ki.
2014. aug. 6. 10:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Ok, bocsi. Nekem ez annyira nem tűnt fel. Láttam koldus már több európai városban de nekem nem tűnt szervezettnek.
2014. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha a cigányokat kérdezed akkor ők nagyrészt romániai bevándorlók. Indiai származásuak lehetnek, de már nagyon rég jöttek be az országba. Nem tudom milyen módon jutnak el a nagyobb európai városokba, de azt nalunk mindenki tudja hogy kimondottan kéregetni mennek, mert tudják hogy sokkal több pénzt kapnak világvárosokban mint otthon Romániában. Nem azt mondom hogy mindenki Romániában cigány, hisz jómagam is itt lakom, de ebben az országban megtelepedtek és valahogy nagyon elszaporodtak( szó szerint).



Véleményem szerint kisebb csoportokba szerveződnek. Szóval nem úgy kell elképzelni hogy egy hivatalban mind összegyűlnek és megbeszélik országos szinten hogy ki hova meg. Nem ekkora nagyságban működik, de hasonló. Kisebb csoportok jönnek létre lakónegyedeken belül, vagy esetleg több család csoportosul. Valószínű hogy van valaki, egy férfi aki egyfajta alfahím szerepét tölti be a csoporton belül és ő meghatározza hogy ki mit és hol csinál.

Nálunk (egy erdélyi városban) általában a gyerekeket a bevásárlóközpontokhoz küldik kéregetni, hogy aztán a pénzt bezsebeljék a felnőttek és alkoholt meg cigarettát vegyenek, esetleg kenyeret és más élelmiszereket( mert hogy ilyent is láttam). Idős nénik bácsik inkább a piacok környékén görnyedeznek, kéregetés végén pedig csodával határos módon felegyenesednek és elbaktatnak. Levágott vagy sérült végtagos emberkék mindig de mindig úgy kéregetnek hogy a csonkított testrész ki van téve hogy minél jobban lássák, erről biztosat nem tudok, hallottam olyant is hogy már csecsemő korukban megcsonkítják őket hogy kéregetni tudjanak. Na és persze ott vannak a fiatalabb fiúk akik bandákba szerveződve jól meghatározott taktikát követve a buszokon zsebtolvajkodnak.


Voltam Budapesten és ott is találkoztam ezzel a jelenséggen, és több helyen is hallottam hogy mas európai nagyvárosokban is elterjedtek. Hogy mi a megoldás? Fogalmam sincs. Nem tudom elépzelni hogy egy ekkora kiterjedésű problémát hogy lehetne megoldani vagy legalább kezelni.

2014. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!