Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Thaiföldre fogok utazni 1...

Thaiföldre fogok utazni 1 hónapra. Milyen oltásokat kell beadatnom?

Figyelt kérdés
És mire figyeljek oda? Utazás, gyógyszerek, stb?

2014. szept. 29. 18:42
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ezek közül amelyik már nem ad védettséget vagy nem kaptad meg.


Ezek ajánlottak: diftéria-tetanusz, gyermekbénulás, hepatitis A, hepatitis B, tifusz, veszettség, malária


[link]

2014. szept. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

felesleges mert nem Afrikaba mesz

itt minden sarkon van gyogyszertar

2014. szept. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hepa A B, difteria tetanusz kombo. Kulonbozo hasfajas es -menes elleni gyogyszerek. Egyebkent pedig minden megveheto ott, szoval nem kell tultervezni.
2014. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nincs kötelező védőoltás, de mi azért beadattuk a hepatitis A,B kombót. Novemberben megyünk.
2014. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És az oltásokat mennyi idővel előtte adassam be?

2014. szept. 30. 18:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt mondják két héttel érdemes előtte. Én amikor először utaztam a térségbe, akkor kb 3 nappal előtte mentem el szurira, szóval igazából tökmindegy.
2014. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a kombinált hepatitis A,B oltás tájékoztatója. A 3. pontban le van írva, hogy mikor kell beadni az oltásokat.

2014. okt. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én ide a helyedbe védőoltáson kívül utasbiztit is kötnék ha érdekel írj priviben a téma megjelölésével.
2014. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Attól is függ, hogy Thaiföld mely részén fogsz mozogni. Az oltások egy részét jóval az utazás előtt kell elkezdeni, hogy kialakuljon a megfelelő védettség.


Malária ellen nincs oltás, viszont vannak gyógyszerek, amelyeket megelőzésként szedhetsz. Baromi drága és nagyon sok esetben teljesen felesleges, ha nem mész olyan részre, ahol van malária.


Utcán semmiképpen sem ennék és kétes tisztaságú helyeken sem. Inkább szállodák éttermeit részesíteném előnyben. Köss egészségbiztosítást, ha teheted, így nyugati színvonalú kórházban kapsz kezelést ha valami gond lenne.


Ha kéteseb helyeken kényszerülsz enni, akkor nagyon jól átsütött friss dolgokon kívül ne nyúlj máshoz. Ha valami bajod lesz, akkor helyi orvoshoz fordulj, ők jobban ismerik a helyi betegségeket és hatékonyabban kezelnek, mintha Te kísérletezel és erre rámegy a nyaralásod fele.

2014. okt. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Az igaz, hogy sok úgynevezett "gyógyszertár" van, de ezeket ne úgy képzeld el, hogy gyógyszerészek is dolgoznak ott. Igazán komoly szakértelmet igénylő gyógyszereket ezekben nem hinném, hogy mernek árulni. Sok olyan készítményt láttam ilyen "gyógyszertárakban", amelyeken nem voltak feltüntetve az összetevők és az ott dolgozó alkalmazott sem tudott elmondani az általa forgalmazott "gyógyszerről" semmit.


Javasolnám, hogy bárhol jársz, ahol a turizmus jelentős, ott várd meg a vásárolgatással, amíg valamennyire lebarnulsz. Hamar leveszik, hogy nemrég érkeztél, és akkor minden drágább lesz. Tiszteletet tanúsítva, de alkudni kell.

2014. okt. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!