Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ti eltöltenétek fél évet...

Ti eltöltenétek fél évet Kínában, részletek?

Figyelt kérdés

Van egy ösztöndíj, fél éves tartózkodást biztosít Pekingben. A repülőjegy felét álláják, valamint, szállást és biztosítást.


DE nem tudom, hogy jelentkezzek-e.

1. Nem tudok kínaiul, nagy lesz a kultúrsokk?

2. Beszélnek az emberek angolul? Mennyire jól?

3. Tényleg annyira koszosak az utcák, wécék? Már attól gombás leszek, ha nyilvános wécét használok :/

4. Tiszta az ivóvíz?

5. 1800 jen mennyire elég egy havi étkezésre, tisztálkodószerekre, utazásra esetleg?


2014. nov. 8. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Én simán bevállalnám. Az, hogy mekkora a kultúrsokk számodra, az a te személyiségedtől függ. A fiatalok jól beszélnek angolul. Itthon is gombás lehetsz, ha nyilvános wc-t használsz, nem kell ráülni. Peking baromi nagy város, vannak jobb és rosszabb részei. Csapvizet itthon sem iszom meg, Kínában sem ajánlom, van ásványvíz. Azt pontosan nem tudom, most 1800 jüan mennyit ér, de kicsit kevesebbe kerül mindent kint, mint itthon. Jövő héten beszélek kínai barátommal, megkérdezem, hogy mekkora ez az összeg.
2014. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kína szuper hely, nekem csak egy hónap jutott de bármikor visszamennék.

1. csak egy picit, Pekingi szürkeség

2. Általában nem, aki beszél az sem jól

3. Nem

4. Mi ittuk a csapvizet gond nélkül

5. (nem Japánba mész, yuan)30 yuan volt étterembe egy jó kiadós ebéd, szóval elég, amik kicsit húzósabbak azok a belépők

A kinaí emberek sokkal barátságosabbak és segítőkészebbek mint valaha gondoltam volna.


Szóval oltári nagy marha lennél ha ezt kihagynád.

2014. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Nagy lesz a kultúrsokk, mondjuk elsősorban nem Peking a durva, hanem Kína többi része. Túl fogod élni.

2. A keleti nagyvárosokban el lehet navigálni az angollal, városokon kívül lehetetlen bárkit is találni aki megérti.

3. Attól függ merre felé. Pár nap alatt megszokod a büdöset, és az alap ázsiai koszt, ami mindenhol ott van. Mondjuk Peking egész északon van, annyira nem járja be a rohadás :)

4. Szerintem nem iható, én Ázsiában mindenhol üveges vizet ittam.

5. Ez is a te igényeidtől függ, de azért napi 60 yüanból (2000 forint) nem sokat fogsz utazgatni. Bár a napi megélhetés olcsó (2-3 yüanért meg lehet reggelizni, de persze van másik véglet is.) az utazgatás meg belépők elég drágák.

2014. nov. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Én nagyobbra számítottam. Ami fura: közlekedés - a gyalogosnak sosincs elsőbbsége, ételek - egy idő után hiányzik az igazi kenyér.

2. Nem. Akárhová mész, térkép legyen nálad,h a taxisofőrnek meg tudd mutatni,h hova szeretnél menni.

3. Nem mondanám koszosnak. Sztem Bp-nél tisztább. A nyilvános wc-k balkáni típusú gugolós wc-k. Nem túl igényesek, de így gombát is nehezebben kapsz el.

4. Mi csak palackos vizet ittunk.

5. Egy gyári munkás kb 1000 yüant keres, úgyhogy ne aggódj. 2 éve voltam, akkor egy metrójegy 2 yüan volt (át lehet vele szállni), a mekis kaják pont feleannyiba kerültek, mint itthon. Az elegáns éttermek drágák, viszont vannak nagyon jó és olcsó hot pot éttermek.

Ki ne hagyd! A kínaiak általában nagyon kedvesek, segítőkészek, szeretik az európaiakat. Peking egy nagyon jól szervezett, átlátható város. Van magyar nagykövetség. Közlekedésre a metrót ajánlom.

2014. nov. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mar 5 szor voltam es barmikor vissza mennek

ki ne hagyd!

2014. nov. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Mennyibe kerül a repülő jegy ?

1.Sztem tudnak angolul

2. alapfokon biztos tudnak mert hisz végül az angol az egy alapnyelv

3. Google

4.szerintem koszos vizet csak nem adnak az embernek

5.én csak japán jent találtam de szerintem úgy nem lenne elég

2014. nov. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Szerintem nagy lesz a kultúrsokk, de ez önmagában ne tartson vissza. Én üzleti úton voltam Pekingben, állandóan etettek. A harmadik napon már szabályosan rosszul voltam a helyi kajától. Persze biztos van, akinek bejön.


2. A nagy többség nem beszél angolul, még Pekingben sem. Nyilván az egyetemista fiatalok koréban jóval nagyobb az angoltudás aránya.


3. Én Pekinget nem találtam különösen koszosnak. Nagy többségében unalmas betonrengeteg. Nyilvános vécén nem voltam.


Viszont Pekingben legendásan rossz a légminőség. Ez nem vicc, szabályosan barna a levegő. Van, hogy hetekig nem látni a napot a szmogtól. Ha pl. asztmás vagy vagy valami hasonló, szerintem ne menj.


4. Nem emlékszem, hogy ittam volna csapvizet.


5. Alapvetően olcsóság van magyar szemmel. Ha jól emlékszem, azt mondták, a lakhatás drága kínai fizetések mellett. De ha ösztöndíjjal mennél, talán adnak kollégiumot, és akkor ez nem szempont.

2014. dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lázár Gergely ***** válasza:

Ki ne hagyd, ha még aktuális.

1. Kultúrsokk elég nagy lesz, mert rengeteg ember van mindenfelé.

2. Peking első osztályú kínai város, nagy eséllyel beszélnek. A kínai nyelv elég egyszerű, sokkal egyszerűbb, mint sokan gondolják.

3. Nem jártál Budapesten, ha Peking koszos. Szennyezett a levegő, ez biztos. Az utcán nincsenek kéregetők. A parkokat szépen gondozzák egész Kínában.

4. Ne igyál csapvizet, vegyél ásványvizet. Magyarországon sem kéne már csapból inni.

5. 1800 jüan 72000 Ft körül van. Kajára bőven elég. Utazásra már nem annyira sok. Mert egy 250 km-s út 400 jüanba kerül, oda-vissza, a szállodai szobák 200 jüantól indulnak. A beugrók elég drágák.

2016. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!