Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánba utazás?

Japánba utazás?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis információt gyûjteni azoktól akik esetleg már jártak japánban.

Tokyóba készülök, a jegyre már meg is van a pénzem. Mennyibe fog fájni nagyjából a szállás? A repülôtérrôl hogyan találok el a szállásig (gondolom taxi)? Mit lenne érdemes ott megnéznem? Az emberek hogyan fogadják, ha esetleg segítséget kérek tôlük az utcán?



2015. jún. 17. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyibe fog fájni nagyjából a szállás?"


Attól függ hova mész, olcsótól drágáig sok minden van.

Toyoko Inn 3-6000 Yen/fő/éj (elég jó lefedettséggel bíró fapadoshotel-hálózat, nagyobb vasútállomások környékén, legtöbbször itt szálltam meg)


"A repülôtérrôl hogyan találok el a szállásig (gondolom taxi)?"


Ha a gatyádat is oda akarod fizetni akkor taxi.

Narita kb olyan messze van Tokiótól mint Pesttől Cegléd.

Van viszont 4 vasútvonal is ami bevisz tokióba (JR lassú/express, Keishei Lassú/express)

A Keishei bokorugró járatával (na jó, az is gyorsított limited express néven fut) 1000-1200 yen az út, az igazi expressvonattal ami nem áll meg 4-5000 yen.


Ezek ráhordanak tokióban a Yamanote körvasútra ami olyan alap közlekedési eszköz mint pesten a 4-6 villamos, és olyan gyakran is jár.


"Az emberek hogyan fogadják, ha esetleg segítséget kérek tôlük az utcán?"


Nem volt rá szükségem sose mert minden jól ki van táblázva/feliratozva. Egyébként az átlag japánnak az a hozzáállása ilyenkor hogy nem az ő dolga hogy útba igazítson.


"Mit lenne érdemes ott megnéznem?"

Erről van egy rakat látnivaló gyűjtemény a neten, de franc se tudja én csak mászkáltam fel-alá 1-2 napot. Szerintem irány a Tokyo Metropolitan Building, kéttornyú felhőkarcoló Shinjuku állomás mellett, Shinjuku meg a helyi Nyugati pályaudvar tehát könnyű oda találni. A tetején van kilátó szint ami tök ingyenes. Meg van turista iroda itt is ahol van nyolcszázhatvan térkép és prospektus hogy mit nézz meg.

2015. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Reptérhez még annyit hogyha Hanedára érkezel az közelebb van. Oda is megy ki valami egysínű vonat.


Japán mentalitásról meg jó kis olvasnivaló Hidasi Judit két könyve:

[link]

[link]

2015. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Huh, ez már is nagy segítség volt. Nem gondoltam volna, hogy ilyen messze van a reptér Tokiótól. Még kíváncsi lennék mások tapasztalatiról is, szóval várom a válaszokat!
2015. jún. 17. 22:50
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Éppen most nézegettemn én is a Japán utazásokat.

2 főre 14 napra Tokióba 1 millió forint körül van. De ebben benne van a repülőjhegy, szállás, kaja, minden.

Te is okosabb leszel ha megnézel pár utazási iroda ajánlatát,hogy ott mennyi lenne, Nagyjábül képben leszel.

2015. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szvsz tök fölösleges utazási irodával menni, fogni kell egy hátizsákot és feleszállni a repülőre.


És előre bevásárolni a Japan Rail Pass-t, amivel fel-alá lehet utazgatni az országban. 70000 Ft lehet hogy soknak tűnik, de a japán jegyárak mellett nagyon olcsó. És még takarékosabb is ha nem egy nagyvárosban keresel szállást hanem valami kisvárosi vasútállomás mellett feleannyiért.


Szállásokról itt egy jó összefoglaló:

[link]

Annyit tennék hozzá hogy végszükség esetén lehet csatlakozni a McDonaldsban csövezők klubjához, arrafelé szokás :)

2015. jún. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

ma 22:58

Azért ne mond már nekem,hogy egy hátizsákos úthoz nem kell némi tervezés.. Nem csak annyi, hogy veszek repülőjegyet és megyek a vakvilágba. Így semmi sem biztos. Én tuti nem szívesen éjszakáznék az utcán, mert már nincs elérhető szállás vagy nem hiszem,hogy a napjaim felét szálláskereséssel szeretném tölteni.

2015. jún. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

Cigi vásárlási lehetôség hogyan mûködik? Automata (Németországban ez is lehetséges)? 19 éves vagyok jelenleg, gondolom kiadják, ha vásárolni szeretnék. Ott is trafikos megoldás van, vagy bármelyik boltban hozzájuthatok?

2015. jún. 18. 04:57
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

6.-s te valami utazási irodának a dolgozója vagy



Kérdező: eszedbe ne jusson utazási irodával menni, vegyél vagy tölts le egy lonely planet japan könyvet abban minden kérdésedre találsz választ, árak, szállások, bejutás, közlekedés, látnivalók stb.

2015. jún. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Cigis kérdésre: Japánban 20 éves kortól nagykorú az ember, és amennyire én láttam, az alkoholfogyasztásnál ezt komolyabban veszik, tehát te nem ihatnál. De cigit tényleg lehet venni automatákból is.
2015. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Készülj fel arra, hogy utcanevek, házszámok nincsenek, ezért a tájékozódás nem épp a legegyszerűbb.
2015. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!