Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánba utazás?

Japánba utazás?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis információt gyûjteni azoktól akik esetleg már jártak japánban.

Tokyóba készülök, a jegyre már meg is van a pénzem. Mennyibe fog fájni nagyjából a szállás? A repülôtérrôl hogyan találok el a szállásig (gondolom taxi)? Mit lenne érdemes ott megnéznem? Az emberek hogyan fogadják, ha esetleg segítséget kérek tôlük az utcán?



2015. jún. 17. 22:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#6 Pesten laksz vagy valami nagyobb magyar városban? Tegyél egy próbát.

Amíg közlekedsz a városban (lehetőleg tömegközlekedéssel mint a turisták) képzeld el hogy turista vagy szállást keresel. Sikerül-e találnod?


Elárulom, könnyű lesz.

Itthon is rengeteg szállás mellett mész el nap mint nap - hosteltől az többcsillagosig -, csak nem figyeled mert nem érint. Ha viszont turista lennél akinek nincs szállása, csak ezt figyelnéd.


Olyasmi mintha éhesen sétálnál a városban akkor is látsz rengeteg kajáldát a kétes eredető gyrosostól a gundelig, aztán igényeidhez/pénztárcádhoz mérten megebédelsz valahol. Akkor sem megy el a nap étteremkereséssel.


Japán szerencsés ország instant szálláskeresés tekintetében, mert a "business hotel"nek nevezett kategória - olcsó fapados 1-2 éjszakás hotelt jelent - eléggé elterjedt, és népszerű a japánok körében. És ez még a kényelmes turizmus volt, bizonyára vendégházból, hostelből (=még olcsóbb) is van olyan kínálat mint itthon, csak ezek nem annyira szembetűnő, bazinagy épületek, meg lehet csak japánul van kiírva, meg én se foglalkoztam 30 percnél többet a "hol alszunk ma" kérdéskörrel. Egyszer sikerült találnom egy gyékényes-tatamis fogadót, az pl. nagyon jó fogás volt.

2015. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Németországban élek, de nem is rossz ötlet. Egyfajta "edzés" lenne ez. Amint sikerül idôt szakítanom rá, ki is próbálom.
2015. jún. 19. 23:47
 13/13 anonim ***** válasza:

ma 22:30-nak


Pesti vagyok, jobban mondva most londoni.

Nem a szállással van a gond vagy a kajával. Igen, ezeket könnyen megtalálhatóak, és ha türelmes az ember viszonylag olcsón is hozzájuthat. A rapülőjeggyel van a gond. Én kint egyáltalán nem találok olyan repülőjegyet ami olcsóbban jönne ki, mint ha utázasi iroda intézné. Japánban drágább ha egyénileg intézem.

Másik válaszadónak..Nem utazási irodában dolgozom, bár szívesen dolgoznék ott.

(6-os vagyok)

2015. jún. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!