Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ki utazott, nyaralt, vagy...

Béluska2016 kérdése:

Ki utazott, nyaralt, vagy él/élt Balin vagy Indonéziában?

Figyelt kérdés

Melyik városban? Minden infó érdekel.

Vízum, csajok, árak, munkalehetőség, nyelvtudás...

Akár itt, akár priviban...

Köszi, mindenkinek!



2016. máj. 26. 21:54
 1/10 anonim válasza:
Mit szeretnél tudni? (5 éve élek itt).
2016. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a felajánlást! :)

Igazából mindent...

Alap szitu, hogy kint szeretnék élni...

De nem szexturistaként, hanem rendes családi életet, feleséget, munkát, új életet alapítva.

Tehát érdekel a házasság megkötésének menete, szükséges papírok, pénz, idő... Lehetek-e állampolgár, kapok-e útlevelet? Ki- kinek a nevét veheti fel stb...

Van egy korombeli akivel régóta levelezünk, elvileg van háza amibe 2 fiával 11-13 évesek él magányosan. Bali és Jimbaran városáról van szó konkrétan.

Ő vele az árakat élet meg tudjuk beszélni, de hétköznapi értelemben. A házasságban benne van, de olyan "netes" infót küldött, amit én is találok a google-n. Ő egyszerű helybéli háziasszony, ami persze nem baj, csak nekem egy dörzsölt segítség kéne, aki ért a technikai dolgokhoz, vándéglátós dolgokhoz, jogi dolgokhoz... Milyen vállalkozást lehet és érdemes csinálni? Milyen internet, vagy tv lehetőségek vannak? Igaz-e hogy csak 49% lehetek tulajdonos, vagy külföldi nem vehet földet, házat...?

Gondolom érted mire akarok kilyukadni?

Köszi a segítséget!

2016. máj. 27. 17:10
 3/10 anonim ***** válasza:
2 hetet voltam Balin, Nusa Dua-n laktam, de bejártuk szinte az egész szigetet. A kérdésedre nem igazán tudok válaszolni, viszont van ott egy magyar srác, utazási irodája van, azt mondta rajta kívül más magyar vállalkozó is van Balin.
2016. máj. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Első hozzászóló vagyok. A legelső tanács hogy ezt gondold át azért alaposan. Indonézia fejlődő ország (de nevezhetjük 3. világnak is).

Legelső, hogy vigyázz a kapcsolatokkal. Az indonéz lányok nagyon kedvesek és közvetlenek ... mivel hatalmas az a réteg, akik ebből élnek. Balira ez fokozottan igaz. Gyermekes anyákra pedig még sokkal fokozotabban.

Munkavállalás. Amennyiben mérnök, informatikus, esetleg nagyon tapasztalt közgazdász vagy, a házasság után, ahogy megszerezted a Kitaszt (helyi munkavállási engedély), nyugati bérekért dolgozhatsz, bár elsősorban Jakartában, de Balin vagy Jogyakartában is találsz könnyen munkát. Viszont azzal számolj, hogy magát a Kitaszt is megszerezni, majd egy fél év!

Ha szolgáltatásokból, vendéglátásból élsz .. minden sarkon van 3 utcai árus, és 2 kifőzde, akik párezer forintot keresnek. Balin térdig jársz az utazásszervezőkben, minden sarkon van 3.

Balin elő-elő fordulnak magyar szerencsevadászok, akik ezzel azzal próbálkoznak, majd pár év után csödbemennek és hazautaznak. A Jakartai nagykövetségen kifejezetten "szeretik" őket.

2016. máj. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A napokban jöttem haza, életem legjobb 2 hete volt. :)

Balin Balanganban, Amedben és Ubudban voltam, utána pedig Makassarban Sulawesin.

2016. jún. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Látom rendesen beutaztad Indonéziát. Lehet egy személyes kérdésem? Milyen hotelekben, vagy helyeken szálltál meg? Menyibe került egy napi szállás jobb-rosszabb helyeken?
2016. jún. 29. 16:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Balangan: 14300Ft/éjszaka reggelivel

[link]


Amed: 25-30USD szezontól és attól függően hogy búvárkodsz e ugyan ezen a helyen. A szállás egy búvár központhoz tartozik. Ha búvárkodsz akkor ingyen reggeli, ebéd, és friss gyümölcs italok is az árban vannak.

[link]

[link]


Ubud: 48000Ft/éjszaka reggelivel

Kamajaya Villas

[link]


Makassar: 4800Ft/éjszaka

Gladiol apartmant

[link]


Balangan és Amed egy egy bungalow volt, Ubud egy privát villa, az utolsó pedig egy teljes felszerelt lakás.

A makassari szállás lényegesen olcsóbb hiszen itt a turizmus tulajdonképpen egyenlő a nullával. ( a párom Makassarból származik)


Írj nyugodtan ha van bármi kérdésed :)

2016. jún. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok linket, nagyon szép helyeken jártál. Az árak viszont elég széles skálán mozognak, ahogy látom. Nem akarok túlságosan visszaélni a felajánlásoddal, de írok privit.
2016. jún. 30. 14:06
 9/10 anonim válasza:
Kedves KÉrdező! Megjártad már Balit? MI most készülünk, esetleg ha van időd és kedved adsz néhány tanácsot, pl szállást illetően?
2016. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, nyaralni mentek?
2016. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!