Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyibe kerül egy repülőjegy...

Mennyibe kerül egy repülőjegy Japánba? Valamint mennyi pénzzel érdemes elmenni +-ba?

Figyelt kérdés
Ki megyek majd jövő nyáron japánba egy hónapra, és nem tudom egyáltalán, mennyibe kerül egy repülőjegy oda, és mennyi pénzt kellene vinnem magammal, hogy azért tudjak is venni/csinálni valamit. Költőpénzről lenne szó. Egyik barátom - japán - eljön egy hónapra Magyarországra, aztán meg együtt megyünk Japánba és nála fogok lakni.

2016. jún. 21. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
A repülőjegyre te is rá tudsz keresni pl az expedia.com oldalán, a költőpénz dolgában pedig te tudod, mekkora igényeid vannak, és a japán barátodat lenne célszerű megkérdezned.
2016. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
A neten a repülőjegyekre rá tudsz keresni. A költőpénzt, hogy kint minek mi az ára azt a japán barátodat kérdezd meg.
2016. jún. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

A repülőjegy oda-vissza, ha több hónappal előbb lefoglalod 80000 jen körül megúszható, ha csak hetekkel előbb foglalsz, akkor 100000 jen fölött van. Érdemes hétköznap menni, a hétvégi jegyek drágábbak.


Költőpénz, ha aktívan mentek ide-oda és vendéglátóhelyeken esztek, akkor napi 10000 jen (vagy több) simán elmegy utazásra, belépőkre, kajára stb. Ha egy egész hónapig leszel kint, akkor gondolom nem lesz minden napod olyan sűrű, de mint átlag, napi 10000 jennel számolhatsz szerintem.


Ha a barátod családja etet, itat, fuvaroz téged, akkor kevesebb is elég lehet persze.

2016. jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Majd megkérdezem tőle is :D

10000 jen/nap? :D Lehet akkor kollégista életet fogok élni.

2016. jún. 21. 14:16
 5/8 A kérdező kommentje:
ui.: az biztos, hogy kapnák enni és inni, de jobb szeretek a saját lábamon megállni, nem szeretek élősködni. Egyedül lakik :D a szülei biztos nem segítenek meg ígyxD de nem is várnám el, sőt.
2016. jún. 21. 14:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kopik el minden nap 10000 jen, de ha tényleg te fizeted a saját dolgaidat akkor azért elég sok minden össze tud jönni.


Belépőjegy felnőtteknek valahová, általában 1000-1500 yen. Ha esztek valahol, akkor egy olcsó hely (ramen) is 700-800 yen, ha valami tartalmasabb menüféle, akkor 1000-1500 yen, ha iszol is valamit az is pluszba jön (víz jár az ételhez ingyen). Italautomatából valami ital 110-150 yen (és japánban a nyár nagyon-nagyon meleg). Ha valami jobb helyen esztek, esetleg yakiniku vagy hasonló, akkor 3000-4000 jent is otthagyhat 1 fő. Ha egy kávéházban megisztok egy kávét 500 jen, ha egy sütit is megesztek hozzá már 800 jen. Utazás 4-5 megállót 200-300 jen, átszállsz egy másik vonalra akkor megint 200-300, és visszaúton is kifizeted, stb.


Azért írtam, hogy ha aktívan mentek ide-oda, mint egy átlag turista, vagyis minden nap viszonylag sok vonatozás, belépő több helyre, ebéd, vacsora, akkor tudnak kopni az ezresek. De ez inkább arra vonatkozik, aki pl. 1 hét alatt lehetőleg minél több dolgot megnézne. Ha egy egész hónapod van, akkor ennyire nem lesz tömény a program. Maga csak az élet Japánban ennél azért jóval olcsóbb, és nagyon sok ingyen látogatható hely is van. Viszont gondolom veszel még ajándékokat, meg jó ha marad valamennyi tartalékod is, azért számoltam 10000-rel.

2016. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából én az emberek és a kultúra, és maga a hely miatt akarok oda menni, nekem egy város is tökéletesen megfelel :D ahogy az egyszerű ételek és a helyek is. Turista leszek ugyan, de nem akarok facebook profilképek és albumok miatt menni. Az emberek érdekelnek. Megélek én vízen, olcsó boron és kenyéren is, ha kell.

Sajnos nagyon zárkózottak az ottaniak, de a barátom azt mondta, ha egy uchi mutat be egy társaságnak egy soto-t, akkor sokkal könnyebben megnyílnak neki. Remélem igaza van. De van még egy évem :D dolgozok, suli mellett spórolok - jegyre már bőven elég összejött - és csak lesz valami a zsebemben.

2016. jún. 21. 21:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Suli alatt az egyetemre gondolok és nem gimire :D - csak, hogy nehogy azt higgyétek, hogy 14-16 éves kis otaku kölök vagyok akinek mindene japán - animeee, mangaaa - de még azt sem tudja, hogy pontosan miben is különbözik az ország egyetemesen a kontinenst többi országátólxD
2016. jún. 21. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!