Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ide repül a Wizz Debrecenből,...

Ide repül a Wizz Debrecenből, hova lenne érdemes elmenni 2-3 napra? London, Párizs, Milano, Eindhoven, Brüsszel, Malmö?

Figyelt kérdés

A jegyek tényleg olcsók, már 2500 ft-tól, persze jó előre meg kell venni, de ez nem gond.

Az már sokkal inkább gond, hogy szétnéztem szállás-ügyben a booking.com-on és a trivago-n, és hiába van pár ezerért repülőjegy, szállás már 2-3 éjszakára is horror-áron van, több tízezer. Így az út ilyen rövid időtartamra is annyira jön ki, mintha 10 napos komplett utat fizetnék be egy tengerpartra.

Szívesen kihasználnám az olcsó jegyeket, de nem akarok 40-60 ezret fizetni 2-3 éjszakára, mi lehet a megoldás?



2015. dec. 14. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szállást érdemesebb airbnb-n nézni, sokszor ki lehet fogni olcsóbbakat, vagy ha barátkozósak vagytok, akkor couchsurfing, ami tök buli és ingyenes is.


Én Londont, Párizst és Milánót kapásból kihúznám a listáról, jó helyek, de baromi drágák (főleg az első 2).


Eindhovent én nem találtam különösebben érdekesnek, de Brüsszel és Malmö nagyon jó helyek. Ráadásul Malmötől Koppenhága egy rövid vonatútra van, szóval egy egynapos átruccanás is beleférhet.

2015. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Ny európai városok nyilván drágábbak mint egy tengerparti nyaralás mondjuk Görögországban vagy Bulgáriában.

Párizsban és Brüsszelben vannak Formula 1 hotelek, ezek a legolcsóbbak, legegyszerűbb semmi extra, csak alvásra való. A többi várost nem ismerem, de lehet hogy ott is van.

2015. dec. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ilyen F1 hotelt nem láttam ezeken az oldalakon.

Nem a külvárosban vannak? Vagy nem hirdetnek ilyen helyen?


A legolcsóbb szállások a hostelek, ahol 18 ágy van egy hálóteremben. Na ezt soha... Nem akarom, hogy kiraboljanak. Meg nem fogok idegenekkel aludni, meg pizsamában mászkálni előttük, esetleg hallgatni a bezsélgetésüket, horkolásukat. Akkor inkább nem utazom.

A minimállal nem lenne bajom, a görög apartmanok sem voltak *****-osak, mikor ott nyaraltunk.

Meg gondolom ezekben a nagy városokban metróval egy órán belül bent vagyok a belvárosban. Szóval nem hangzik rosszul, majd rákeresek, vagy ha tudsz linket, azt megköszönöm.

2015. dec. 14. 18:46
 4/12 A kérdező kommentje:

Az airbnb nekem semmit sem mond, eddig csak szervezett utakra mentem, azok is buszos utak voltak.

Ezért tudom összevetni a tengerparttal, és furcsállom nagyon. Görögben 10 nap megvan 25-30 ezerből.

2015. dec. 14. 18:48
 5/12 anonim ***** válasza:
2015. dec. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Londonba és Párizsba hosszabb időre lenne érdemes menni, mert nem azok a városok, amiket egy hétvége alatt bejársz és kész. Milánó és Brüsszel már sokkal inkább ilyenek. Malmö nem egy nagy szám, viszont Koppenhágával simán egybe lehet vonni, és akkor már lehet, hogy megérné. Eindhovenbe meg szerintem senki nem megy Eindhoven miatt, hanem azért, hogy átvonatozzanak onnan Amszterdamba.
2015. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

ÉN is agyalok... Én milánon gondolkozok... Én találtam ott diák hostelt... Music BB a hely neve

Kozel van a kozponthoz, vannak kepek, kulturalt hely... És 7,5euro egy este

.. :)

Nézz rá "diák hostel Milánó"

2015. dec. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hosteleket láttam, ezek a legolcsóbbak.

De tudod, hogy itt 16-18 ember van egy nagy hálóteremben?

Az még hagyján, hogy közös a wc és a zuhanyzó, mint egy kollégiumban, de együtt is alszol velük.

Én nem akarok 10 vagy több vadidegennel egy szobában aludni. Pizsamában lenni idegenek előtt, ott zabál mindenki, dumál, tévézik, mászkál, horkol, büdös van, stb.

Nincs az az isten. Akkor inkább többet fizetek.


Amikor utazunk, általában este esünk be hulla fáradtan, zuhany, aztán törölközőben vagy anélkül mászkálunk, eszünk valamit, fotókat nézünk laptopon, ilyenek. Elő sem merném venni az értékeimet. Arról nem beszélve, hogy nem merném otthagyni a holmimat egy ilyen teremben, még ha zárható szekrényt kapok, akkor sem. Kamera biztosan nincs, és ha felfeszítik a szekrényt, az isten se találja meg azt a külföldit, lehet hogy másnap már más országban lesz.


Londonban és egyéb európai városokban is nekem tökéletesen elég lenne 2 nap. A nagyobb nevezetességeket bőven meg lehet nézni, császkálni, enni a helyi specialitásokat, szuveníreket venni, stb. Erre nem kell több idő. Nem akarom az összes létező templomot és építészeti műemléket megnézni, nem hat meg az építészet. Ennél több nap nekem nem kell egy városra, több napra csak tengerpartra megyünk, ahol legutóbb még programot sem csináltunk, csak egy álló hétig strandoltunk.

2015. dec. 27. 18:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Milano v Brusszel. 2-3napra ez nem kerdes..
2016. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szia, én voltam Párizsban, Brüsszelben, és Malmöben, Párizsban vagy Brüsszelben ne aludjatok/aludj F1 hotelekben, mert borzalmasan, Párizsban olyanban aludtunk, és a hotel nem valami kényelmes, a wc/ zuhanyzók borzalmasak, amit ígér a "hotel" mert nem nevezném annak azt nem tartja be, mellesleg a "hotel" előtt gyerekek törték be kocsik szélvédőjét
2017. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!