Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánban mennyire beszélnek...

Japánban mennyire beszélnek angolul az emberek?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy több helyen beszélnek viszonylag jól, de sokan nem értik meg. Furcsán néznének rám, ha egy kis jegyzetkönyvbe írnék alapmondatokat, kifejezéseket japánul és onnan olvasnám fel?

Egyébként Tokióba utazunk, esetleg kisebb kitérő egy másik városba.



2016. okt. 13. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
honnan van ennyi pénzed h oda mész? o.O
2016. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindegy mire költi a saját pénzét?

Nekem ismerősöm éjjel-nappal, hétköznap és hétvégén diákmunkában dolgozott, hogy kiutazzon egy hétre Dél-Koreába. Nem herdálta el a pénzét minden hülyeségre, mert volt egy álma, amit bármi áron is, de megvalósította. 21 éves korára össze is gyűlt neki annyi, hogy kimenjen repülővel. És semmi támogatást nem kapott se szüleitől, nagyszüleitől, ismerősöktől. Szóval nem lehetetlen kijutni a világ másik végére sem, csak küzdeni kell érte. Egyébként fapados repjegyet már lehet kapni 150-160 ezertől is, nem kell félmilliós meg milliós nagyságrendekben gondolkodni.


Amúgy a kérdésre válaszolva, nem igazán jól beszélnek. A fiatalok ők már tanulnak az iskolában vagy az egyetemen, de a felnőtt lakosság nagy része nem, vagy nagyon kicsit beszél angolul, és nem feltétlenül jól. Vagy ha valaki egészen jól beszél is, a kiejtésüket a nyelvi különbözőségek miatt nehéz megérteni. Nagyon sok üzletben, boltban az eladónak hiába is beszélnél angolul nem értené, ha szerencséje van, akkor van a közelébe valaki, aki tud angolul, de ha nem, akkor pantomin játékba kell kezdeni.

Az alap dolgokat érdemes megtanulni japánul, illetve lehet kapni kis zsebszótárakat is.

Szerintem egy ilyen nélkül ne is indulj el, mert bármikor jól jöhet.

Tokióban lehet, hogy még angollal is egészen boldogulsz, de a többi városban, településen ez már korántsem biztos.

És nem néznének hülyének, mert legalább megértik, hogy mit akarsz, vagy megmutatod nekik a kis szótárban az általad mondani kívánt mondatot, és ők elolvassák.

2016. okt. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Természetesen dolgozom, onnan van pénzem:)


2. Köszönöm a válaszodat, nem gondoltam volna, hogy ennyire nem beszélnek jól angolul. Megfogadom a tanácsodat és mindenféleképpen beszerzek egy szótárt. Az alapokkal szerencsére jól boldogulunk, legvégső esetben marad az activity :)

2016. okt. 13. 23:07
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem beszélnek túl jól, de azért el lehet boldogulni simán.

Nekem semmi gondom nem volt.

2016. okt. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Kb. mint Magyarországon. Néhány jól tudnak, de a többi erős akcentussal makog vagy alap kérdésekre sem tud válaszolni. Fiatok között is van ilyen. Azért van, mert sokaknak semmi szükség angol tudásra. Elég a japán. Én voltam kint és vannak japán ismerőseim.
2016. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!