Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Maldív-szigetek, Seychelles-sz...

Maldív-szigetek, Seychelles-szigetek vagy Bora Bora?

Figyelt kérdés
Idén decemberben el szeretnénk menni nyaralni de még nem tudtuk eldönteni melyik helyre. Mindenképpen egzotikusat szerettünk volna, ezért jöttek szóba ezek.

#Európa #Ázsia #Afrika #Maldív-szigetek #Bora Bora #Seyhelles-szigetek #nyaralás egzotikus
2017. máj. 12. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Maldív csak a búvároknak jó, unalmas, lapos hely. Seychellest nem tudom, biztos jó. Nekem Bora Bora nagy vágyam, az a baj, hogy közel két milla csak a repjegy és egy nap utazás :-) December sok helyen esős évszak erre figyeljetek.


Sokan mennek Indonéziába, Balira, az is jó hely. Esetleg Fülöp szigetek.

2017. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Az egzotikus szó alatt neked csakis a világ legdrágább óceáni szigetei johetnek szóba?
2017. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Decemberben ezek jó eséllyel mind beleesnek az esős évszakba. Hideg persze nincs, de napsütés se.

Mivel én is ezen a részén élek a világnak (na jó, nem Bora-Bora közelében, hanem Maldív és Seychelles közelében) nekem hidd el, jobb, ha inkább október-novemberben mész. A december sajnos már rizikós, amellett, hogy főszezon, így jóval drágább is.

Bár tavaly például egész száraz idő volt egész decemberben, az előtte levő három évben viszont konkrétan olyan felhőszakadások voltak, hogy 3 hétig nem láttuk szinte a napot...

Emellett ezek a szigetek akkor jók, ha a tengerparton heverészésen kívül mást nem csinálnál.

Vannak viszont olyan helyek, amik szintén egzotikusak, trópusiak, de sokkal több mindent lehet csinálni. Már ha szeretsz pl túrázni, lovagolni, quadozni, kanyoningolni, raftingolni...

2017. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm és én is utánanéztem jobban és valószínűleg októberben mennénk
2017. máj. 13. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Maldívot nem javaslom, ahogy már említették marha unalmas hely. Seychelles sokkal jobb, a tengerparton heverészésen kívül mást is lehet csinálni, van jópofa nemzeti park, különféle látnivalók, nekem nagyon bejött.


Mindettől függetlenül én Bora-Borára mennék, állítólag az a trópusi szigetek csúcsa - jövőre tervezünk oda egy utat az asszonnyal, nem tudom még, hogy összejön-e, szabadság szempontjából csücskös a dolog, de marha jó lenne.

2017. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Végül melyikbe mentetek? :D
2020. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem Seychelles-szigetek, hanem Seychelle-szigetek!

Amúgy, amit én ajánlok: Tuvalu.

2023. júl. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!