Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Egy barátommal akarunk kimenni...

Egy barátommal akarunk kimenni Japánba csavarogni egy nagyot. De mikor érdemes menni? És merre? Több várost is megnéznénk. Javaslatok?

Figyelt kérdés

2017. okt. 10. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Bármikor érdemes...

Én ezt javaslom: Moszkvába repülővel, onnan transzszibériai vonattal Vlagyivosztokba (6 nap!) onnan hajóval át lehet menni Japánba. Persze mindehhez kell szerezni orosz vízumot...

2017. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdezőt inkább Japán érdekli, nem az, hogy Oroszországban zötyögjön a vonaton egy hétig. Ráadásul ha utána nem akar visszazötyögni Moszkváig, hanem a visszaúti repülőjegyet Japánból veszi, sokkal drágább lesz.


Amúgy a kedvelt turista központok Kiotó, Nara, Oszaka (ez a 3 közel van egymáshoz), Tokió (ez messzebb van, a shinkansen szupervasúttal kb. 3 óra Oszakától).

Ha nagyon ráértek, Tokióból elérhető Kamakura, Hakone, Nikkó is egy-egy napot rászánva.

Természetesen Hiroshima, Okinawa, Hokkaido is szép, de nagyobb kitérő.


Általában a tavaszi cseresznyevirágzás (március vége április eleje) és az őszi lombhullatás (október közepe-vége) a leglátványosabb, legnépszerűbb időszak, de ilyenkor mindenhol rettenetes a tömeg és sokkal drágább a szállás (vagy nincs szabad hely).

Hokkaidót télen jobb kihagyni.

Érdemes elkerülni a májusi "aranyhét" (golden week) időszakát és az újévi ünnepeket (január 1-5 körül), mert a japánok többségének ekkor van egybefüggő szabadsága és mindenki utazik, vagyis szintén hatványozott a tömeg és drága a repülőjegy is.

2017. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Te nem az vagy aki a múltor azt kérdezte h lehet e japánba készétel konzervet meg tartós kenyeret kivinni, h ne kelljen ott kajára költeni?
2017. okt. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3-as: repülővel megyünk úgy olcsóbb

4-es: kölyökkorom óta ki akarok menni ez az egyik álmom. Nem hiszem hogy ezesetben pénzszórásról lehet beszélni. Nem az a fajta ember vagyok aki azért él, hogy dolgozzon

5-ös: köszi,ilyesmikre vagyok kináncsi

6-os: nem

2017. okt. 10. 18:48
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
Tokio, Osaka,ha csak néhány várost nézünk, nekem mondjuk gondot okozna az útbaigazító táblák valamint az étkezés. Szinte csak halat esznek húsként. De szép lehet és egy élmény betekinteni egy kis távol keleti kultúrába.
2017. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Én azt nem értem, hogy ha ez az álmod, miért nem tudod, hová érdemes/szeretnél menni?
2017. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

60%-os, nem kell többet írnod, már mindenki levette, hogy szerencsétlen vagy, nem vitted semmire, és abban éled ki magad, hogy cseszteted azt, aki képes volt tenni az álmaiért.


Kérdező, irigyellek :) Én Kiotóba mennék a helyedben, a régi épületek, templomok, parkok miatt. A cseresznyevirágzás fantasztikusan szép lehet, csak tényleg drága akkor minden. Jó utat :)

2017. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%

Hihetetlen ezen az oldalon mennyi megkeseredett bunkó tahó van. Ha csak fele ilyenek a magyarok a való életben, akkor hálás vagyok szüleimnek, amiért nem Magyarországon születtem és nem ott neveltek fel. Ők meséltek a mai magyar népről, de nem akartam elhinni. Mostmár elhiszem és hánynom kell ettől a néptől. Tisztelet a kivételnek. Mégis mi a franc köze van itt bárkinek is más anyagi helyzetéhez ? Mi köze van hozzá miből megy a kérdező Japánba ? Mégha valóban gazdag, ahhoz sincs senkinek semmi köze. Ahhoz főleg nem, hogy hol dolgozik és mit fizet be. Hamár itt tartunk, nyugati bérből el lehet menni Japánba csavarogni. Az, hogy egy átlag magyar ezt nem teheti meg, kizárólag a nép hibája, mert ilyen szolgalelkű és buta. Normálisabb országban (pl. Románia) kevesebbért és lincseltek már meg vezért. Magyarországon pedig jóhogy nem állítanak arany szobrot az ilyennek. Ennyire megfelel nektek, hogy nyugati árak mellé balkáni fizetést kaptok ? Ugyanis eddig minden tüntetés egy nulla volt, ha volt egyáltalán. Nem irigykedni kéne a külföldön jobban élőkre, hanem tenni az ellen, hogy ne így éljetek. Az pedig, hogy külföldre raktárosnak vagy mosogatni lehet kimenni, hülyeség. Mindkettő szülőm a szakmájában dolgozik és NEM kevesebb fizetésért, mint az itteniek. Ez minden külföldön dolgozó rokonomra, ismerősömre igaz. Diplomásként is diplomás állást kaptak. Hogy mi a titkuk ? Nem magyar közvetítőn - ahol minimum a fizetés felét lenyújják - keresztül mentek ki, hanem megpályázták az állást úgy, mint bármelyik helyi. A nyelvet is magas szinten beszélik. Aki csak makogni tud a nyelven, az persze, hogy nem kap rendes állást.

Hogy ON is legyek : Kiotót én is csak javasolni tudom. Én már többször is voltam ott. Hogy miért és miből, az csak rám tartozik természetesen.

2017. okt. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Na én meg pont a zilyeneket utálom. A diplomás vagyok mindenkit lenézek, kűfődön dógozok, lenézem a zitthoni prolikat stb. Pont az ilyen hülyéket mentik adósmentés alapon az én adómból, akik nagyzolnak a semmire.
2017. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Te maradj is kinn ezzel a mentalitással, ha már voltál olyan bölcs, hogy eleve oda születtél :D
2017. okt. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!