Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Eilat-Ovda reptéren még midig...

Eilat-Ovda reptéren még midig automatikusan pecsételnek az útlevélbe?

Figyelt kérdés
Két éve a határőr simán pecsétet nyomott az útlevélbe, a Ben Gurion reptéren viszont már évek óta nem. Ez változott azóta?
2017. nov. 30. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Az olyan országokba történő belépésnél amelybe az adott állampolgársággal rendelkező személy csak útlevéllel léphet be pecsételni szoktak.

Nem merem kijelenteni, hogy kötelező mindenhol, de a legtöbb ország esetén szerintem az.


Izraelben van arra mód, hogy útlevél helyett egy külön igazolólapra kérj pecsétet, amelyet az útleveleddel együtt tartasz utána magadnál.

Erre azért van lehetőség, mert sok muzulmán ország nem enged belépni senkit izraeli bejegyzéssel az útlevélében érthető okokból.

Nyilván Izrael a turizmusát nem akarja gátolni, ezért van lehetőség ilyen megoldásra.


Igazság szerint én sem zárnám ki magam a muzulmán országokból egy izraeli út miatt, akkor inkább nem mennék, de így már ilyen probléma nem is lehet. Na jó persze az új útlevél igénylése amúgy is megoldás lenne.

2017. nov. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Régen valóban Izrael is pecsételt az útlevélbe vagy külön papírra, de a Ben Gurion reptéren, ahol az emberek döntő többsége belép az országba, kb. hat-hét éve nem pecsételnek, hanem egy kártyát adnak, amit meg kell őrizni a kiutazásig. Eilatban két évvel ezelőtt viszont még pecsételtek, az érdekelne, hogy mára ez változott-e ott is.
2017. dec. 1. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Most voltam és már nem pecsételnek ott sem, hanem kis külön vonalkódos papírcetlit adnak be- és kilépéskor is.
2017. dec. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szuper, köszönöm
2017. dec. 2. 23:37
 5/5 anonim ***** válasza:
2019 február - NEM pecsételek :)
2019. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!