Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha egy repülőút során legalább...

Ha egy repülőút során legalább egyszer át kell szálni akkor a feladott csomagokat is minden alkalommal át kell venni vagy azt automatikusan átrakják a következő járatra?

Figyelt kérdés
illetve ha Európán belül kell átszállni és hosszú a várakozási idő és ki szeretnék menni a városba akkor át kell esnek minden ellenőrzésen és vissza is?

2016. júl. 4. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha egyszerre vetted a jegyet, csak van benne egy átszállás, akkor egyből a célállomásra megy a cuccod.

Ha megvetted A városból B-be, majd B-ből C-be, akkor fel kell venned.

Ha elhagyod a reptér területét, akkor visszafelé mindenképpen át kell esned a biztonsági ellenőrzésen, de lehet, hogy egyébként is át kéne, mert nem minden reptéren tudsz átszálló utasként benn maradni a tranzitban.

2016. júl. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még annyival egészíteném ki az első választ, hogy ha az EU területén kívül szállsz át, akkor mindenképpen fel kell venned a csomagodat arra az időre, amíg a vámosok átvizsgálják.
2016. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Béluska2016 ***** válasza:
Mindkét válaszolónak részben igaza van. Saját tapasztalatom: Ázsia utazásnál, egyben vett jegynél A-ból C-be, ahol a B "csak" tranzit, általában egyesült Arab Emírségek országai, (UAE-ben Doha, Dubai, Quatar, stb...) vagy Moszkva, (én ezeken a helyeken jártam) Akkor a feladott csomagodat automatikusan pakolják át egyik gépről a másikra. De erre megerősítésként becsekkolásnál, Bécs, Ferihegy kérdezz rá, amúgy szoktak figyelmeztetni, ha nem így van. Ez az automatizmus más légitársaság gépkombinációira is érvényes, pl QuatarAir-Cathay Pacific Airlines. (Szerintem a Wizz air-os fapados és "nagy" légitársaság kombinációra nem, mert nem is igy reptérre mennek, ergó még "taxizni is kell.) Más repterekről nincs infóm, hülyeséget nem akarok mondani, USA-ról hallottam, hogy meg az első átszállásnál kötelező felvenni a csomagot. Ami a hosszabb tranzit várakozást illeti: ha viszik a csomagod (90%) nincs gondod. De ha várost nézni akarsz, akkor a gépről leszállva kell irányt váltani NEM "transit" felé menni, HANEM "exit" felé menni. A kilépés sima ügy... A Be már viccesebb: Szép hazánk, és az EU spórol a bélyegző tintával. Azaz nincs (nem lesz) az útleveledben "kilépő" bélyegző, hogy elhagytad Magyarországot. Velem Dubai-ban eset meg vadi új szűz útlevél, kimentem kaptam dubai "kilépő" bélyegzőt, majd megyek vissza és keresték, hogy oké most mentem ki Dubaiba, de hogy kerülök ide??? Szóval 5 perc izzadás után, a két repjegy birtokában nagy baj nem történt, csak fura volt az értetlenkedésük. Bár jobban belegondolva tökre igazuk van, hiszen az elhagyom hazámat-nak is nyomának kéne lenni! Persze aztán megszokja az ember, mert keresik Hongkongban, keresik Kínában, a "nagy HUN" bélyegzőt. Aztán ahogy már jössz-mész feledésbe merül, hogy valaha Magyar voltál. UAE-ben fotó készül a vámon tehát az oszlopra nézz a kamerába. Természetesen ajánlom a sétát, mind a városban, mind a reptéren, nem érdemes 9 órát tranzitban ücsörögni, sokkal nagyobb élmények vannak! Vissza felé eltekintve eme kis közjátéktól, minden ugyan az. Bemész, vám, biztonsági ellenőrzés, megkeresed a jegyeden szereplő adatokat a monitorokon és végeláthatatlan sétával megkeresed a beszálló kapudat, ülsz és vársz. Remélem segítettem.
2016. júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!