Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Külföldön vagyok hazafelé...

Külföldön vagyok hazafelé szeretnék utasbiztit akkor itteni biztosító kell magyart nem választhatok?

Figyelt kérdés
Bocsi elvesztem. Rámentem az allianzra vagy vmelyikre és kéri hová utazom. De Mo nem szerepel közte mert a rebdszer úgy veszi én onnan megyek holott onnan jövök. USA-ból mennék haza. Tudtok ajánlani biztisítót?
2023. okt. 16. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Értelemszerűen. Magyarországi lakcímmel rendelkező magyar állampolgár számára Mo-on kötelező a TB.
2023. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Repülőútra szeretnék utasbiztisítást, értelemszerűen...
2023. okt. 16. 12:48
 3/8 A kérdező kommentje:
holott oda tartok*
2023. okt. 16. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Az utazás elött kell a biztosítást megkötni. Ha már megkezdted az utazást, az mar késő. (tehát mielőtt kiutáltál volna az USA-ba)


Ha csak kifejezetten a repülőútra szeretnél biztosítást kötni, akkor a légitársaságnál érdeklődj, szoktak ajánlani ok is biztosítást

2023. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Először olvasd el valahol mit jelent az utasbiztosítás. Bár valószínűleg nem is értenéd meg. Ilyen hülyén félszállsz, még a repülő is öngyilkos lesz miattad.
2023. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Ha kint élsz az USA-ban, akkor kinti biztosítót kell választanod. Ha Magyarországon élsz, akkor magyar biztosítót. Ha a második eset áll fenn, akkor mar csak a légitársaságon keresztül, az általuk ajánlott biztosítást tudod igenyelni
2023. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Én is USA-ban élek. Jegyvásárláskor lehet választani, hogy kötsz rá biztosítást vagy nem. Ez nem igazi utasbiztosítás, de ha pl. elveszik a csomagod vagy lekésed a csatlakozást, kompenzálnak.

De nekünk van itt lakásbiztosításunk (Geiko) és van utasbiztosítási kitétele is. Nézd meg, hátha neked is van.

2023. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Ahogy már írták, általában az utazás teljes időtartamára szokás biztosítást kötni, nem csak az oda vagy visszaútra.


Az utasbiztosítást általában az utazás megkezdése előtt kell megkötni. Mivel te már kint vagy, a szokásos alap felállásba nem férsz bele.


Esetleg próbálj meg beszélni a biztosítókkal, de arra figyelj oda, hogy az ügyintéző hiába mondja, hogy nem baj, hogy már kint vagy. Ha a biztosítási szerződésben az áll, hogy csak akkor érvényes a biztosítás, ha a kiutazás előtt kötöd meg, akkor fújhatod, mert ugyanúgy nem lesz érvényes a te esetedben, mint ha meg se kötötted volna. Csakhogy a biztosító abban érdekelt, hogy eladja neked a biztosítást és eltegye a pénzedet. Általában úgyse történik bajod és fizetniük sem kell. Ha viszont mégis kéne fizetniük, akkor jönnek a kitételek, hogy milyen körülmények miatt nem kell neked fizetniük mégsem. Ha találnak olyat, ami miatt megtagadhatják a kifizetést, máris nyertek a veled kötött üzleten.

2023. okt. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!