Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Milyen kötelezettségeim...

Milyen kötelezettségeim vannak naponta használt gyógyszer kivitele esetén az Egyesült Királyságba? Milyen papirok kellenek, hogy kivihessem őket egy éves ott tartozkodásra? Tudok e ott váltani gyógyszert bejelentett állás mellett?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmilyen kötelezettséged nincsen, semmilyen papír nem kell hozzá, én is utánajártam ennek annak idején. Kiváltani úgy gondolod, hogy valami, amit már rendszeresen szedsz itt is, vagy úgy általában? Ha rendszeres, rögtön szerezned kell egy GP-t (körzeti orvos), és vele megdumálni, hogy vagy írja fel ugyanazt, vagy valami hasonlót, hogy ki tudd váltani.
2011. márc. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom gyógyszer fajtájától is függ, pl morfiumot nehezebben.

Átlagos gyógyszert annyit viszel ki amennyi jól esik, kint orvos felírja (esetleg nem hivatalos irodában egy leletedet lefordíttatod itthon).

Anno allergiagyógyszert kellett kérnem, megnéztem az itthon szedett gyógyszerem hatóanyagát, majd annak a wikipedia oldalát kinyomtatva elmentem az ottani dokihoz aki egy szép mosolyért (no meg 50euróért) felírta egy post-it papírra az ottani megfelelőjének a nevét.


Itthon el kell menni hozzá fél évente a tüdőgondozóba és a házidoki is csak limitált számban írhatja fel.

2011. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!