Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » TAJ kartya. De hogyan?

TAJ kartya. De hogyan?

Figyelt kérdés

Jovo heten megyunk Ausztriaba dolgozni. Romaniaban lakom, es itt azt mondtak, hogy csak annak adnak ki ilyen kartyat, aki dolgozik, es fizeti az allam fele az egeszsegugyi biztositast(a fizetesbol huzzak le.)

A parom dolgozott 3 evet, es neki azt mondtak, hogy mivel felmondott, ezert nem jogosult. En nem dolgoztam meg(iden vegeztem), en meg ezert nem kaphatok.

Mit tegyek? Szerintetek ha kotunk egy egeszsegugyi biztositast egy biztosito cegnel, az is jo lesz?


2012. okt. 7. 14:46
 1/3 anonim válasza:
Sajnos ebben nem tudok segíteni, de Magyarországon neked biztosan lenne Taj kártyád és szerintem Romániában is biztosan jogosult vagy rá, attól függ mikor végeztél.
2012. okt. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Itt Magyarországon van olyan opció, hogyha nincs munkahelyed, akkor is lehet TBd, tehát TAJ kártyád, ha havonta fizetsz nekik 4500Ft-ot. (Sok esetben ezt az összeget az önkormányzat átvállalja.) Ha van TB-d, akkor nem csak sima TAJ kártyát kérhetsz, hanem kiállítanak uniósat is, amit külföldön használhatsz balesetek esetén(de ahogy visszaszállítható vagy,visszahoznak Magyarországra.) Azt kéne megérdeklődnőd, hogy van-e ilyen fizetős lehetőség Romániában is, és ha igen mire jó? Viszont nem értem minek nektek román TB Ausztriába? Nem lesztek bejelentve? Mert ha nem feketén dolgoztok, akkor lesz osztrák biztosításotok. Illetve eddig hogy-hogy nem volt TAJ kártyátok? Soha nem kellett még orvoshoz mennetek?
2012. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

2-es válaszoló igaz, még annyit tennék hozzá, hogy itt magyarországon ingyenesen kiváltható az EU kártya- ha van TAJ kártyád vagy számod- és azzal a sürgősségi ellátásokra azt hiszem jogosult vagy. pl. kéztörés, foghúzás..stb.

Nekem kinn azonnali műtétem volt, biztosításom külön nem. A műtétért, kórházért nem kellett semmit fizetni.

2012. okt. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!