Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » A tb nél kellett igényelni...

A tb nél kellett igényelni eu-s taj kártyát. Ez mit fedez, és mit jelent az utasbiztosítás?

Figyelt kérdés
PL. ha kinnt beteg leszek akkor elég ez a taj kártya?
2013. okt. 13. 15:13
 1/7 anonim válasza:
sztem az ha ott bármi bajod lesz ak fizetnek,vagy a beteg ellátas ott is
2013. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy ingyenesen ellátnak, ha valami közbejön.
2013. okt. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez az EU-s TAJ-kártya tehát az egészségügyi ellátásra vonatkozik. Az utasbiztosítás mindenre, ami az utazással összefügg. Vagyis van benne egészségügyi vonatkozás is (itt egymást átfedik az EU-s TAJ-kártyával), de nem-egészségügy rész is (pl. ellopott kézitáska a mentőkocsiban).

Az EU-s TAJ-kártya ingyenes, az utasbiztosítás pedig annyira olcsó, hogy érdemes mindkettőt beszerezni.

2013. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Viszont az EU-s tajkártyánál utólag fizetik csak ki azt a bizonyos összeget, tehát ha valamiért operálni kell vagy hasonló akkor baj van és csak baleset esetén használatos
2013. okt. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy. El kellene olvasni a net-en a leírást magyarul. Mindent aprólékosan megmagyaráznak.

Röviden: Nem neked fizetik ki utólag !! Hanem a magyar egészségügy fizet utólag az olasznak (vagy ahol voltál). Engem beutaltak Rómában a kórházba kivizsgálásra (erős fájdalmaim voltak, kihívtuk a mentőt és az egyenesen a kórházba vitt). Ott kivizsgáltak és egy apróbb műtétet végeztek el. Fizetés helyett le-fénymásolták az útlevelemet és az eu-s taj-kártyámat. Nem kellett semmit se fizessek. A két egészségügy intézmény majd elszámolja egymással, az engem már nem érdekel. Nem csak baleset esetén használatos tehát, hanem (ahogy fogalmaznak): előre nem látható egészségügy problémák esetén. Pl. szülni nem lehet Párizsba menni (ingyen), mert az előre látható volt (a dátum) - nem mondhatod, hogy váratlan volt...

2013. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Viszont vigyázat, olvasd el, mit írnak az adott országról! Ugyanis ugyanolyan ellátást kapsz ott az EU kártyáért, amit az ottani lakosok, de sok európai országban van önrész, bizonyos százalék, amit neked kell fizetned! És az sem mindegy, hogy a sürgősségi fogorvosi ellátásban mi van benne és miért kell fizetni (ezek országok esetén különbözőek lehetnek).

"Fontos kiemelni, hogy Belgiumban, Franciaországban és Luxemburgban és bizonyos típusú egészségügyi szolgáltatók esetében Finnországban ún. visszatérítéses rendszer működik. Ezekben az országokban az egészségügyi ellátások, gyógyszerek költségeit az ellátásban részesülő

személy köteles megelőlegezni. Az illetékes biztosító a hatályos tagállami jogszabályok alapján visszatéríthető

összeget utólag megtéríti. Az önrész visszatérítésére itt sincs lehetőség." (Az OEP tájékoztatójából idéztem)


Az utasbiztosítás viszont egy bizonyos összeghatárig fizeti az esetleges önrészt is.

"Miután a turisták által sűrűn látogatott üdülőhelyek környékén az orvosok döntően magánpraxisban működnek, illetőleg bizonyos államokban a magyarországinál szűkebb a társadalombiztosítás keretében igénybe vehető

szolgáltatások köre, továbbá egy külföldön elszenvedett baleset esetén a hazaszállítást csak kivételes esetben fedezi a kötelező egészségbiztosítás, mindenképpen ajánlatos megfontolni utasbiztosítás megkötését is." (szintén az OEP-től)

2013. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos: előfordulhat, hogy az összeg, amibe a kinti kezelésed többe került, mint amennyibe itthon került volna, akkor a különbözetet is neked kell megfizetned. Tehát a magyar tb. nem 100 %-ban fedez, hanem csak annyit fizet, amennyit itthon egy kórháznak is fizetne azért a kezelését. De ennek érdemes utánajárnod, mert mint írtam, nem vagyok benne biztos. Ami viszont biztos: az eu-s taj kártyát csak sürgős esetben veheted igénybe külföldön.
2013. nov. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!