Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Kell így utasbiztosítás?

Kell így utasbiztosítás?

Figyelt kérdés
Párommal nyáron Görögországba (Zakynthos) készülünk nyaralni, utazási irodától. Ez lesz az első közös nyaralásunk, mármint ahová utazási irodától utazunk. A kérdés az lenne, hogy ha utazási irodával megyünk kell e kötni utasbiztosítást vagy sem?

2015. jan. 1. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen mindegy, hogy utazási irodával mész, vagy egyénileg.

A magyar TB által, EU-n belül sürgősségi és indokolt orvosi ellátásra vagy jogosult, ugyanolyan feltételekkel, mint az adott ország állampolgárai.

Az utasbiztosítás jóval több mindenre terjed ki (poggyászkárok, lopás, jogi segítség, assistance...).


Ezt neked kell eldönteni, hogy kell e.


Nekem pl elég a bankkártyámhoz kötött alap utasbiztosítás. Ha többször utaztok egy évben ez éri meg a legjobban.

2015. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Én mindig szoktam kötni. Nem azon a 2-3 ezer forinton múlik a megélhetésem, de akármi történhet, nem csak az én hibámból. Nem elég ha én odafigyelek, ha pl, elgázol egy autó a járdán. És az sem mindegy, hogy utána azt a néhány milliót+hazaszállítást zsebből fizetem vagy a biztosító intézi.

Szerinte kár ezen spórolni.

2015. jan. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2015. jan. 1. 15:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes kötni, mert nem egy nagyobb összeg. Ha nincs baj, akkor persze kidobott pénz, de ha igen, akkor nagyon jelentős költségektől kímél meg.


[link]


[link]

2015. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Hogyan volna kidobott pénz?

Örülni kell,ha nem kell a ráfordított összeget többszörösen kihasználni!

2015. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsd az ingyenes EU-s egészségbiztosítási kártyát is kiváltani...
2015. jan. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Biztosítás nélkül soha ne menj külföldre!


Egyszer történjen valami. Rúgj mezítláb egy kőbe a parton, lépj szilánkba a vízben, egyszer kapjál krónikus fosást a másik klímában és akkor megy a fejvakarás, hogy az egy misit vajh' miből fizeted ki.

2015. jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kell! nekem az aegonnal és a groupamaval gondom volt, külföldön mikor jött a baj, nagyon rossz az ügyfelszolgálatuk, egyik sem problemacentrikus. Nekem az Allianzban nem volt eddig csalodasom, az utobbi 20 évben volt tapasztalat amikor nagyon jo volt, hogy volt biztim. Az első kettő olyannyira túlbonyolította, hogy több szenvedéssel járt a kárt enyhíteni, és megsem térult mind, hogy mindegy lett volna, ha nem is kötök, legalabb extra stressz nem lett volna.

De biztositas kell, mert pl. egy perforalt vakbel akar 20-30000 euro is lehet. Nem halsz meg, de mire kifizeted beledöglesz. Vagy egy baleset, vagy kirabolnak..... Nem tudhatod, a baj kint mindig nagyobb, mint ahol otthonosan mozogsz. Az olcsó biztosítás mind rossz! A jó attól jó, hogy tudod mit tartalmaz, és a legolcsóbbakba szinte semmi nincs, vagy olyan alacsony az értek, hogy nesze semmi, vagy az önrész magas...

Van egy kiraly zakhyntosos oldal. Fun-ok csinaljak, nem utazasi irodak.

[link]

2015. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
És zakhyntos sziget, ha komolyabb a baj, és pl. helikopter kell az iszonyat koltseg. Szóval ezen ne spórolj, parezer forintot. A Mythos sör úgyis olcsó, behozod azon az árát!:)
2015. jan. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Es masra sose bízd, hogy hogy kivalassza neked a biztosítást, mint az utazási iroda, pakold össze magad, így spórolhasz is, mert a nem létező lúivúton táskát nem biztosítod feleslegesen, de spéci mentést pl. igen. A biztosítók szeretnek olyan csomagokat csinálni amiben olyan tételek is vannak, ami amúgy nem is kéne, na meg olyanok is, az apróbetűsbe, hogy csak milyen spéci körülmenyek összeghatárig stb.

Szóval magad rakd össze. Biztositas hu is jó, ott összehasonlíthatod a sok biztosítót. De a nagyon olcsó sztem nem jó ha baj van, csak arra, hogy ha nincs baj,a lelkedet nyugtassa.

2015. jan. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!