Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Ti minden külföldi úthoz...

Ti minden külföldi úthoz köttök utasbiztosítást?

Figyelt kérdés
Pl volt, hogy kiugrottunk pár napra Prágába vagy Pozsonyba vagy Bécsbe, nem nagyon előre tervezetten, de eszembe se jutott utasbiztosítást kötni. Nyilván egy távolabbi útra amit előre szervezek én is kötök, de ilyenekre sokszor eszemben sincs. Van EU-s biztosítási kártyánk, tudom, hogy nem egyenértékű a biztosítással de jobb mint a semmi. Ti mindig köttök akár pár napos utazásnál is?
2015. dec. 2. 14:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Rövidebb utakra nem kötök az EU-n belül, arra ott az EU-s TB kártya sürgős esetekre.
2015. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Mivel ó egészségnek örvendünk, egyikünk sem olyan fajta, hogy kitörné a nyakát vagy belelépne egy bóklászó sünbe, a családban nincsenek debilek és amúgy elég sokat utazunk külföldre, soha nem kötnénk utasbiztosítást.
2015. dec. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Külföldön élek, sokat járok viszont haza Ausztriából, de nem kötök. A bankszàmlám mellé olyan biztosítás is tartozik ami teljes körű ha külföldön baleset történik, vagy ellopnak valami értéket.
2015. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Senki sem "olyan fajta", hogy kitörje a nyakát, stb.

Vagy szerinted ezt egyesek poénból, netán hobbiból teszik?

Rövid utakhoz én sem kötök, csak a nyaralásnál.

De baleset bárkivel történhet, önhibáján kívül is.

Akkor is, ha eddig sosem történ a családban senkivel!

Szerinted mások úgy indulnak el egy utazásra, hogy "na most majd jól eltöröm a lábam, vagy hátha elüt egy kocsi!"

Roppant magas IQ-ról árulkodó választ sikerült összehoznod...

2015. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Én mindig kötök, még egy napra is, EU-n belül is, még akkor is ha a Európai Egészségbiztosítási Kártya is nyújt valamekkora fedezetet. Nekem megéri a "biztonság" azt a napi 500,- Ft-ot.
2015. dec. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Nekik például nem volt utasbiztosításuk:

[link]


...hogy mennyit ér egy EU-s kártya a cikkben le van írva.

2015. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Én is mindig kötök. Már lopták el csomagomat, és sokat sportolunk nyaraláskor (és síeléskor :-). A bankkártyához adott biztosítások, eu-kártya semmit nem ér.
2015. dec. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

>> ...hogy mennyit ér egy EU-s kártya a cikkben le van írva.


Igaz, le van írva és a kártya juttatásai ki is lettek használva. Tudnivaló, hogy az EU-kártya éppen erre való: az adódó egészségügyi kiadásokat fedezi - így fedezte a Anett agyműtétjének milliós árát.


Az EU-kártya mellé kell az utasbiztosítás is. Nem csak annak, aki gyakran jár külföldre, hanem mindenkinek. Hiszen ugyanaz a baj érhet a saját házad előtt is, mint ami érhet London utcáján... Én ezért a többi biztosítás megkötésekor (ház, gépkocsi) egész évre kiterjedő utasbiztosítást is kötök az egész családra (a többféle biztosítás miatt árkedvezményt kapok).

Így az ingyenes EU-kártyával együtt minden családtagnak egész éves teljes körű biztosítása van az egész világra.

2015. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Nekem sem jutna eszembe biztosítást kötni. Inkább elsörözném azt a pénzt, vagy másik repülőjegyet vennék rajta!
2015. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

"az adódó egészségügyi kiadásokat fedezi"

Csak a közvetlen kiadásokat fedezi, jelen esetben a műtét közvetlen költségeit.

De egy műtétnek is van számtalan egyéb járulékos költsége, amíg a baleseti helyszínről a műtőasztalra kerül a beteg. Akár egy légi mentés is lehet, ami ugyebár nem biztos, hogy kijön egy millióból. Ezt nem fedezi az EU kártya. És még számtalan más dolgot sem.

2015. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!