Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Melyik biztosítónál lehet...

Melyik biztosítónál lehet kötni hosszú távra (1 év) utasbiztosítást, amelyik munkavégzés esetén is érvényes?

Figyelt kérdés

2015. szept. 8. 20:30
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Amiket találtam, mind 4-500eFt 1 évre, ennél olcsóbbat keresek. Külföldi biztosítóknál találtam 350€-ért is, de ha van, inkább magyarnál kötném meg.
2015. szept. 8. 20:36
 2/19 anonim ***** válasza:

fizikai vagy szellemi munkavégzés?

melyik országba mész?

30 naponta hazajönnél-e Mo-ra, vagy végig kint lennél?

2015. szept. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Könnyű fizikai munka Új-Zélandon és nem jönnék haza.
2015. szept. 9. 01:00
 4/19 anonim ***** válasza:

Na várjál csak: én úgy tudom, hogy külföldi munkavégzésnél le kell jelenteni az itthoni Egészségbiztosítási pénztárnak, hogy külföldön dolgozol, s a munkakezdés napjától a kinti cég fizeti utánad a kinti egészségbiztosítást (Új -Zélandon) (elvileg ez ugye a munkahelyi balesetek esetén is érvényes)

Amikor hazajössz, visszajelented magad a TB-re.

Ha mindezt jól tudom, akkor viszont Neked csak a kiutazás napjától a munkakezdés napjáig kellene utasbiztosítást kötni és az utolsó munkanaptól a hazaérkezés időpontjáig.

Ha mindezt

2015. szept. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, ez valóban így lenne, viszont én egy speciális vízummal és szerződéssel leszek kint, így nem leszek kint biztosítva, ezért kell mindenképp valami EÜ biztosítás.


De külföldi biztosítóknál már egész jó ajánlatokat találtam, úgyhogy szerintem el is felejtem a magyar biztosítókat ezekkel a nevetséges árakkal.

2015. szept. 9. 10:54
 6/19 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Hát, sajnálom, hogy akkor nem tudtam segíteni :-( Pedig azt hittem, meg tudok spórolni Neked pár százezer ft-ot :-)

2015. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én kb. 305-ből tudom megcsinálni.


A külföldi utasbiztosításokkal óvatosságra intelek. Nem azt mondom hogy rosszak, hanem azt, hogy nem a magyar törvények vonatkoznak rá, és ha panaszod van, akkor nehezebb lehet érvényesíteni. (én legalábbis nem vállalnám)

plusz nem ismerem az NZ-i egészségügyet, ha magán kézben levő intézménybe mész és nem ismeri azt a biztosítót, aki a fedezetet adja, abból lehetnek gondok...


Ami talán még érdekes lehet, az az, hogy direktben keresed meg a NZ-i egészségbiztosítót.

2015. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7%

> Igen, ez valóban így lenne, viszont én egy speciális vízummal és szerződéssel leszek kint, így nem leszek kint biztosítva


Magyaran feketen dolgozol es ehhez kellene egeszsegbiztositas? Gratulalunk.

2015. szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Gratulálok, látom nagyon értesz hozzá. WHS vízumnál nincs TB.


Egyébként találtam NZ-i biztosítót nagyon korrekt áron, úgyhogy ott fogom megkötni. Köszönöm (az értelmes) hozzászólásokat.

2015. szept. 10. 10:05
 10/19 anonim ***** válasza:

Arra még figyelj (és kérdezd meg a biztosítót) hogy amennyiben nincs TB-d, akkor is jó-e a biztosítás és fizeti-e az ellátást.

Mo-ra, ha jön külföldi állampolgár, akkor a legtöbb biztosítónál köthető egészségbiztosítás csak akkor jó, ha van TB-d. (magyarul azt kiegészíti és nem helyettesíti)

2015. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!