Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Külföldi nyaralás lejárt tb?

Külföldi nyaralás lejárt tb?

Figyelt kérdés
Sziasztok az érdekelne, hogyha én külföldre akarok menni nyaralni (törökországba) és neten kötök utasbiztosítást, anélkül is lehet, hogy a tb-m be lenne fizetve? Vagy ha nincs befizetve a tb-m akkor nem is köthetek ilyen netes utasbiztosítást?
2014. máj. 27. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Igen lehet, az utasbiztosítás teljesen független a TB-től,
2014. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Erre a választ az adott biztosítás feltételeiben találod meg, mivel változó.

Ha nincs érvényes TB-d és esetleg baleset ér kint, akkor az esetleges további otthoni gyógykezelésedet (amit a TB alapján kéne igénybe venned) valószínűleg nem fogja fizetni a biztosító.

2014. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Az az érzésem, a válaszadók közt nyüzsögni fognak az utazási biztosítás ügynökök.

Tisztelt kérdező. Ha idehaza elvagy tébé nélkül egész évben, mi a francért érzed úgy, hogy neked Törökországban kelleni fog?

Az utasbiztosítás persze működni fog, nekem csakis a miérttel van bajom. Mi fo történni? LEzuhan a gép, vagy ebolát kapsz el? Esetleg hastifuszra számítasz az Egri Csillagok alapján?

2014. máj. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a második válaszoló írta...


3: Ha lenne érvényes TB-je, utasbiztosítást akkor is érdemes kötni, mert az tartalmaz poggyász biztosítást is. Továbbá ha lenne TB-je, akkor ha el is látják a helyi kórházban (bár rökországban nem tudom, hogy ér-e valamit az EUs kártya), de a hazautazást már magának kell megoldania. Míg ha van utasbiztosítása, akkor hazahozzák. Mondjuk egy szimpla mentőzésre rámehet a gatyája.

2014. máj. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az lett volna a lényeg, hogy ha kötök utasbiztositást, akkor őket érdekli-e a tb-m, kérnek a tb számot a többi adat mellé. De akkor megtudtam h nem, köszönöm mindenkinek.
2014. máj. 28. 02:00
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Azt írtuk, hogy változó, ezért el kell olvasni a szerződést...


Csak egy példa:


"1.2. A biztosítási szerzôdés alanyai (a Biztosító, a Szerzôdô, a Biztosított

és a Kedvezményezett)

(a)

az adott személy állandó lakóhelye Magyarország területénvan, és a magyar kötelezô egészségbiztosítás rendszerében biztosított, vagy az egészségügyi szolgáltatásra egyéb jogcímen jogosult, valamint érvényes társadalombiztosítási azonosító jellel (TAJ szám) rendelkezik (állampolgárságtól függetlenül)"


Továbbá köszönöm a "hozzáértőktől" a lepontozást... :)

2014. máj. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!