Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Brazília valóban nagyon...

Brazília valóban nagyon veszélyes turistáknak?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Igen, eddig mindegyik meghalt aki odament.
2022. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Eddig csak ott lőttek meg, pedig bejártam Kolumbiát is.
2022. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Annyi kérdés volt már ebből.


Amúgy messze nem olyan veszélyes már, mint 15-20 évvel ezelőtt. Nagyon fel kell készülni és az értékekre vigyázni, de nem fognak elrabolni, meggyilkolni, szétverni. Aki oda utazik, feltételezem utánanéz bizonyos szabályoknak és nem az éjszakai városszélen pózol a rikítópiros ájfónnal. Amúgy én 2018-ban voltam és fizikai atrocitás egyáltalán nem ért, az értékeimet meg megfelelően őriztem. A standon sem tapasztaltam azt, hogy emberek egymás cuccát nyúlják, ugyanez érvényes a sétányra is. Esténként sok rendőr cirkál, de bulikázásnál is csak az alapvető szabályokat kell betartani.


- Nem pofázol vissza

- Ha nagyon ki akarnak rabolni akkor vigyék a 10 dollárt

- Pénztárcában max 10 dollár, a többi pénz bárhol máshol

- Veszel egy 500 forintos feltöltős sim kártyás és butafónnal mész este, azt garantáltan nem akarja senki

- Rendes okmányok a szálláson, másolat nálad

- Lehetőleg nem hajnal 3-kor lézengj a pályaudvar mellett


Aki ezeket betartja, nem nagyon fogja baj érni. Az, hogy a Krisztushoz nem lehet gyalog menni mert másodpercenként rádugranak a bokorból megint ordas baromság. Én háromszor is felmásztam hajnalban, másodjára négy lány ment előttem száz méterrel és nem volt semmi, pedig (ottani) nyár közepe volt.


A táskalopásokkal viszont tényleg érdemes vigyázni, előre tájékozódni hogy melyik csomópontokat érdemes elkerülni.

2022. nov. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Pont most lesz ott F1. A csapatoknak tilos felmatricázott autókkal menni, rendőri utasításra éjjel tilos pirosnál megállni. Szóval a közbiztonság biztos nem a legjobb. Nem is túl rég volt az rtl híradóban, hogy egy rabló kirabolt valakit, a rablót pedig rögtön egy másik rabló rabolta ki, talán motorral. De biztos van biztonságosabb oldala is az országnak.
2022. nov. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Nemrég valaki írta, hogy ő úgy mászkált, hogy póló, zseb nélküli rövidgatya, tehát feltűnően nem volt nála semmi. Egy hálós szatyorban (hogy lássák mi van benne) volt nála mindig pár kiló narancs, banán, vagy ilyesmi, azok között volt a teló.
2022. nov. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Eldöntöd, hogy másoknak hiszel, vagy a saját szemednek??!


[link]

2022. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
96%
Kislányom-aki pedig nem nagyon bátor-, 2002-ben ment oda, nagy vágya volt a Krisztus szobrot látni, nagyon jól érezte magát, semmi atrocitás nem érte, gyalog mentek fel, többször is, vásárolni is voltak, kirándulni,legjobban az őserdő elején a kitett kígyóveszély tábla ijesztette meg! Boldogan jött haza.Ha vágyad van oda menni,menj, nem lesz gond
2022. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nyilván ha 2002-ben a kislányodnak nem lett baja akkor 2022-ben se lehet senkinek.
2022. nov. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, hogy a főkonzulnak és a konzulátusnak mások a tapasztalatai:

[link]

2022. nov. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%

Fúú,az a videó a fiatalkorú kis tolvajokról nagyon durva-össze csinálnám magam,ha vki hirtelen a nyakam felé nyúlna!hallottam a sok rablásról,fegyveres bűnözésről,de így látni eléggé sokkoló v!Pont ezért soha nem is vágytam Dél Amerikába.Mellesleg a covid+a mostani válság miatt valszeg még durvább lehet ott-is-a helyzet!:/

A2legveszélyesebbnektartott ország,ahol eddig jártam,Mexico és Guatemala v,de semmi atrocitás nem ért,pedig este is kimentünk szét nézni.

Szóval én nem ajánlanék ilyen veszélyes helyre utazást,de mindenki döntse el maga,mit vállal be!:)

2022. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!