Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mexikó valóban olyan veszélyes...

Mexikó valóban olyan veszélyes szóló turistának, mint ahogy hallani, illetve - néha - olvasni róla? Nekem Mexikó nem a Yucatan félszigetet jelenti, hanem minden más belső(bb) területét is (leszámítva a határt és a határ közeli részeket). Ha igen...

Figyelt kérdés
Ha igen (azaz könnyen előfordulhat, hogy meggyilkolhatnak), akkor esetleg ha találkozna az ember segítőkész kedves normális helyiekkel (nyilvánvalóan megfizetve a szolgálatukat), velük, vagyis a kíséretükkel (és helyismeretükkel) sem ajánlatos Mexikóban szóló turistaként néhány hetet, vagy egy hónapot eltölteni, ha azokat a bizonyos - országonként eltérő - íratlan szabályokat betartja az utazó?

jan. 22. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Egyáltalán nem!
jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Mexikóban az az íratlan szabály, hogy ne csinálj ilyet :D
jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A turisták által látogatott helyek nem veszélyesek. Mexikóváros sem, nyilván nem kell elsétálni eldugott sikátorokba meg lepukkant városrészekbe. De ez minden nagyvárosban így van.

Szerintem ne indulj el egyedül gyalogos túrára ismeretlen helyre. De nyaralni nyugodtan elmehetsz egyedül is. Bérelj autót, hogy eljuss a nevezetességekhez. De szoktak is szervezni az üdülőhelyekről utazásokat, kirándulásokat.

jan. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Ne indulj el egyedül gyalogos túrára ismeretlen helyre."


Kifejezetten ezért írtam ezt:


"Esetleg ha találkozna az ember segítőkész kedves normális helyiekkel (nyilvánvalóan megfizetve a szolgálatukat), velük, vagyis a kíséretükkel (és helyismeretükkel) sem ajánlatos Mexikóban..."


Vagyis még így sem? Ha a helyiekkel összebarátkozol (bár ehhez rá kell erőst feküdni a most - még - nem túl jó, nagyon alap spanyol nyelvtudásra), és megegyeztek egy adott összegben, velük közösen járva/felfedezve (a kisvárosokat és a Kolumbusz előtti látványosságokat) sem ajánlatos egy hónapot e szép országban eltölteni?


Részben arra gondolok, hogy rengetegen (angol nyelvű site-okon) Mexikóval ellentétben éppen hogy Indiára írják, hogy szólóként oda nem érdemes eljutni. Semmiféleképpen! Vannak helyiek, akiktől hallottam (TV), illetve olvastam - továbbra is e közvetítő nyelvnél maradva -, hogy országának vannak olyan területei, hol tíz dollárnak megfelelő összegért megöl(het)nek!


(Indiával azért hasonlítom össze, mert régebben még oda is szerettem volna egy-egy hónapra eljutni. Szóló turistaként. De még Vietnámot és Indonéziát is jobban ajánlották, mint az indiai szubkontinenst, Goa-stul, Hét Nővérestül a teljes egészet. "Örülök"...)

jan. 23. 13:10
 5/14 A kérdező kommentje:
Kettes, ne haragudj, nem értelek. Kifejtenéd valamelyest részletesebben, hogy mire gondoltál?
jan. 23. 13:11
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Én biztosan nem utazgatnék egy ismeretlen helyivel, akiről semmit sem tudok. Ne érts félre, nem vagyok paranoiás, meg nincs is bajom az emberekkel.

Mi nagyon kedves és segítőkész emberekkel találkoztunk. Kaptunk például defektet egy nem túl forgalmas környéken. Találtunk gumist egy kis faluban. Aranyosak voltak, kedvesek. Tudták, hol van Magyarország. Szóval segítséget kérni oké. De teljesen másokra (idegenekre) bízni magad végig, szerintem nem.

jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor a fentebb említett szívemnek - szintén - kedves Indiával együtt Mexikó (a nem túl turistás részekkel karöltve) IS felejtős, már ha így szeretnél utazni, ahogy a részletezésben olvasható?
jan. 23. 13:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz Kolombusz előtti látványosságok alatt?

Ha turisztikailag jelentős látnivalókhoz mész, akkor nincs szükséged helyi segítségre ilyen formában.

jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem az. Van pár város, amit jobb elkerülni, de a kábítószermaffia nem a túristákra utazik. Mi már kétszer voltunk, Mexikóváros, Acapulco, Cancun, stb. sehol nem volt gond.
jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tijuana szar.
jan. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!