Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Melyik jobb és biztonságosabb?...

Melyik jobb és biztonságosabb? Kolumbia, vagy Venezuela?

Figyelt kérdés

Legfőképpen a közbiztonság, és az életszínvonal érdekelne. Hogy melyik fejlettebb, melyik JOBB.

Akár úgy is, hogy ott élni.

Biztonságos?


2012. aug. 8. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem mindegy hol lőnek le.

De ajánlanám figyelmedbe , kiköltözésed előtt olvasd el


[link]


[link]

2012. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kolumbiai leírást már láttam, de a venezuelai leírás ráillene például Albániára vagy pl Szíriára is. Nem? (a mostani szíriai helyzettől eltekintve)

De nem gondoltam volna hogy ennyire veszélyesek...miért van ez?

2012. aug. 8. 21:11
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Kb. egyformán veszélyes hely mindkettő.
2012. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Drog, kokain ültetvények, korrupció, szegénység, banda háborúk.

Ezek miatt veszélyes.

Albániába mennek turista utak, azért az közel se olyan veszélyes mint Amerikának ez a része.

2012. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Egy utazási iroda honlapjáról:


"Albánia közbiztonsága átlagosnak mondható, a többi mediterrán országhoz hasonlóan."


[link]

2012. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most tényleg egyformán veszélyes, vagy vala melyik jobb?

Venezuelában magyar közösség is él.


De melyik biztonságosabb?? Kolumbia, vagy Venezuela? Bogota vagy Caracas?

2012. aug. 10. 19:27
 7/10 A kérdező kommentje:

Venezueláról a wikipedia semmi különlegeset nem ír, Kolumbiáról meg ennyit :


"Álvaro Uribe elnöksége alatt, aki megválasztásakor a FARC és a hozzá hasonló bűnöző csoportok elnyomását ígérte, a biztonsági helyzet javult. Az emberrablások száma csökkent (a 2000-es 3700-ról 2005-ben 800-ra), a gyilkosságok száma több mint 48%-kal csökkent 2002 júliusa és 2005 májusa között, a terrorista gerillák száma pedig 16 900-ról 8900-ra csökkent. Ez együtt járt a gazdaság és az idegenforgalom szerencsés növekedésével. De a 2006–2007-ben lezajlott botrányok megmutatták, hogy a múltban is, ma is kapcsolatban állnak kormánytisztviselők és politikusok - főleg a kormánypártból - az AUC-cal és más paramilitáris csoportokkal."

2012. aug. 10. 19:33
 8/10 Colonel Simi válasza:
0%
Inkább Venezuela!
2012. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Kolumbia mára nagyot változott ebből a szempontból, előnyére. Bogotá mára kevésbé számít veszélyesnek, mint Budapest. Vidéken vannak olyan őserdei területek, amit érdemes elkerülni a gerillák miatt, de amúgy Kolumbia egy szerethető, barátságos országgá vált mára.


Venezuela a teljes lerohadás állapotában van, Caracas pedig a világ legveszélyesebb nagyvárosai közé tartozik.

2012. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindkettő veszélyes, mindegy, hogy Bogotá mennyit fejlődött az elmúlt időben.


Én csináltam egy nagy prezentációt Kolumbia helyzetéről, rengeteget olvastam az ország történelméről,hogy miért alakult ki a mai politikai helyzet, beszéltem kolumbiaiakkal is akik meséltek sokat. Hát én be nem tenném oda a lábamat, turistának sem.:S

Sajnálom, biztos vannak nagyon szép helyek Kolumbiában és Venezuelában is, de az életem biztonsága többet ér.

2012. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!