Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Repülőjegyem van oda-vissza...

Repülőjegyem van oda-vissza végcélig, de odaúton nem közvetlen, hanem egy másik városon keresztül, ahonnan én egyelőre nem a végcél, hanem egy harmadik irányba mennék és csak pár nap után mennék át busszal a végcélra, ezt így lehet?

Figyelt kérdés
Megszakítható ily módon a retúr repülőjegy? Van erre lehetőség? Ergo lemondok a köztes állomás és a végcél közti egyórás, szerződéses repülőútról, mert egy érdekesebb helyet is megnéznék pár napig a köztes állomástól nem messze. A jegy viszont lehet, hogy csak úgy érvényes, ha végigrepülöm az utat oda a végcélig? Csinált már valaki gond nélkül ilyen megszakítást, nem volt gond a hazaútnál?

2013. febr. 10. 21:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem kell annyira felhaborodni! Ennek egyszeru oka van es mindjart meg is tudod, hogy mi:


Van egy kifejezes: hidden city ticketing, ami a kovetkezot jelenti:

Van egy kozvetlen jarat Budapest Becs kozott mondjuk 1000 forintert. Van egy jarat Budapest Milano kozott, becsi atszallassal, mindossze 800 forintert. Fogod magad es megveszed a Budapest Milano jegyet es Becsben leszallsz es mesz a dolgodra.


Ilyen van es nagyon sokan hasznaljak, termeszetesen ennek a legitarsasagok egyaltalan nem orulnek, ezert ez csak egyiranyu jeggyel mukodik, ugyanis pont azert, hogy meggatoljak, hogy az utasok igy nyereszkedjenek, a legitarsasag azonnal torli a foglalast, ha az utas nem hasznalja fel a repules valamelyik szakaszat. Persze ezt csak kezipoggyaszos utazassal lehet eljatszani.


csak nem hagynak tengerentúlon? - de bizony ;)

Ne probald meg a fent leirtat eljatszani retur jegyes utazas eseten mert csunyan porul jarsz es kifizettetik veled az uj jegy arat, sot, lehet hogy meg kapsz egy csunya fekete pontot a neved melle. Tudod nem te leszel az elso ember akit ilyen (szamukra etikatlan) viselkedes miatt eltiltanak a repulestol.


Hiszen te is leirtad: "szerződéses" Azzal, hogy kifizetted a jegyet egy szerzedesbe leptel a legitarsasaggal. Ha nem a szabalyoknak megfeleloen jatszol, akkor a masik felnek minden joga megvan arra, hogy ugy alakitsa a dolgokat, hogy az neki kedvezo legyen, meg akkor is ha arrol van szo, hogy egy csalodott ugyfelet szereznek maguknak. (megsugom kulonosebben nem erdekli oket, ha boldogtalan vagy a szolgaltatasukkal, oket az erdekli hogy fizess)


(kepzeld bele magad a szituba, jonnel visszafele tengeren tulrol, azt mondja a stewie becsekkolasnal, hogy sorry, nincs jegyed, mert toroltek abban a pillanatban mikor meg idefele eljatszottad a kis kiterodet, te meg elkezdesz veszekedni veluk a repteren, a tobbi utas szanakozva nez rad, ha az utasok kozott vannak magyarok es meghalljak az akcentusod, akkor elforditjak a fejuket, hogy nezd egy honfitarsunk csinalja a musort, aztan hosszas huza vona utan, miutan jol lejarattad magad egy csomo ember elott, a stewie megis beleegyez, hogy haza repulhess. De te addigra mar ennek nem tudsz orulni, mert ugy felment a vernyomasod, hogy megutaltad az egesz legitarsasagot meg a repulest ugy ahogy van.

Rosszabb esetben nem lesz a legitarsasag engedekeny, es miutan lejarattad magad, eloveheted a penztarcadat es tejelhetsz, ha egyaltalan haza akarsz jutni... )

2013. febr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes válaszodat. Te valószínűleg légitársaságnál dolgozol, vagy a szigorú kötelem világában élsz. Hisz Te is említetted, nem foglalkoznak velem, csak azzal, hogy fizessek. Fizettem, ezen túl ne foglalkozzanak velem. Ha nem kívánom igénybe venni valamely szakaszt, azt ne vegyék már durva szerződésszegésnek, ami miatt kizárnak az út jelentős hányadát képviselő visszaútból? Hidden city ticketing? Mi még sokszor olyan ügyfeleknek is árvédelmet adunk, akik már megrendelték a terméket egy erősebb akciónk előtt, nemhogy büntessük őket, ha a kifizetettnek csak egy részét veszik igénybe, nevetséges! Annyira sajnálom, hogy túljárok a légitársaság eszén, mert egy kis kitérőt akarok tenni. Keresem én őket, hogy emiatt csökkentsék a jegy árát? Vagy vigyenek a célállomásra más időpontban? Nem. De azért hagy kérjem már, hogy hozzanak haza! Nem érzem az etikátlanságot. Egyébként a köztes állomás és a végcél között már egy helyi légitársaság gépével repülnék, szerződéses alapon.
2013. febr. 13. 23:15
 13/21 anonim válasza:

Szeretnék én is leírni egy-két dolgot, csak azért, hogy lássd, nem a légitársasággal teszel rosszat, ha nem utazol a már kifizetett jegyeddel, hanem az utazótársaiddal.Azért, mert, azzal, hogy lefoglalsz egy olyan olcsóbb kategóriájú jegyet, amivel nem is utazol, ezzel megfosztod a másikat ettől a lehetőségtől. Vagyis ugyan lehet, hogy kap még helyet a járatra, de már csak drágabban.Viszont, ha megtennéd, hogy bejelented a légitársaságnál, akkor adnál esélyt a másiknak. szerintem Te is örülnél, ha olcsóbban utazhatnál.

A IATA szabály az, hogy a jegyeket sorban kell felhasználni. Erre nagyon oda kéne figyelni, mert tényleg autómatikusan töröl a gép és hiába is vitatkozol, akkor sem fognak haza hozni. Sőt, még ha van is hely és jegyed, akkor is csak egy új jegy ellenébe hoznak haza. Nagyon sok légitársaság rugalmatlan, nekem elhiheted!! A MALÉV ebből a szempontból bizony rugalmas volt!!!De ha nem maradt hely, mert minden járat túl van könyvelve, mert feltételezik, hogy vannak hasonló gondolkozású utasok, mint Te , és ha már nincs foglalásod, akkor a másik utazik el,akinek szintén van jegye és persze nem is sejti, hogy mondjuk miattad rezgett a léc.

Ezért veszélyes az odaúton bármit is megszakítani. A visszaúton már nem gond, hiszen senki nem fog megkeresni és rárángatni a gépre, ha nem akarod.

Tehát legyünk őszinték, hogy az ilyen magatartás nem a légitársaságnak rossz, hanem elsősorban az utasoknak.És azért , mert ilyen utasok vannak, ezért természetesen azzal is kiszúrsz, aki azért nem fér fel a gépre, mert egyszer kivételesen rendesen leutazod az útjaidat és ő , mint túlkönyvelt, nem fog tudni utazni./ Bár lehet, hogy egyszer pont Te leszel/

Természetesen nem azt akarom mondani, hogy ne dobd el a jegyet, ha úgy akarod, de tedd meg, hogy lemondod a foglalásod, mert ellenkező esetben mindenki meglepődik.

Szerintem Neked sem esne jól, ha a visszaúton nem vinnének el, hiába mutogatnád az "érvényes" jegyed. Bizony senkit nem fog érdekelni.Egyébként , csak megjegyzem, soha nem a pilóta és a stuwi dönti el, hogy elhoz , vagy sem.

Szóval, csak óvatosan!!!!Már nincs MALÉV !!!

2013. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Várjál, most ezzel azt mondod, hogy szóljak előre arról, hogy azt a szakaszt nem akarom igénybe venni, tehát kockáztassam az egész utazásom (repülőjegyeim) előre törlését azért, hogy egy általam ismeretlen külföldi XY-nak legyen lehetősége az akciós szakaszomat befoglalni magának. Ez annyiból sántít, hogy az a szakasz csak úgy akciós, ha indulópontból végpontba és vissza indulópontba teljes útra megveszed a jegyet. Tehát a légitársaság nem attól függően szabja az árat arra a szakaszra a felszabadult helyre, hogy én azt visszamondtam, szabad helyként kezelné és szabadon árazná bármekkora összegre, így én nem érzem a kiszúrást az utastársammal, mégha ilyen lelkiismeretes is lennék a többmilliós nemzetközi utazóközönség bármely tagjával is. Én senkivel nem akarok kiszúrni, ha a légitársaság úgy érzi, vele kiszúrtam, mert nem tudja eladni a felszabadult helyet azon az egy nyomorult szakaszon, miután én egyszer már kifizettem!, sajnálom. Még csak nem is úgy mint a szállodánál, hogy a szolgáltatást követően fizetsz (addig csak a kártyadataidat őrzik), hanem itt konkrétan le is vonták az összeget a kártyámról "apám", mihelyt lefoglaltam a repülést, hónapokkal előre használva a pénzemet. Utána jön a fenyegetőzés, hogy ja kérem IATA, meg a kfszom, nem lehet megtörni, odamész, visszajössz, közben nem gondolkozol, igaz, hogy közvetlenül nem tudunk elvinni, mert nem éri meg nekünk légitársaságnak mindenhova mindenkor közvetlen járatot indítani, de Te mint utas, ezt fogadd el és ne kombinálj azzal, hogy ki akarsz szállni köztes állomáson, velünk jössz végig vaze, különben nem viszünk haza. Amúgy jó pénzért, kb 200€-ért megteszik azt a szívességet, hogy átfoglalnak neked egy szakaszt másnapra, miután megvetted (és jó előre ki is fizetted!) a jegyet. Persze, akciós jegy volt az, mondhatják ők légitársaság, persze, mihez képest akciós egy 250eFT-os jegy, mondom én utas. Nincs mese, hajóval nem lehet hazajönni, ha repülni akarsz, ez az ára.
2013. márc. 7. 10:58
 15/21 anonim válasza:

Látom nem érted!!!

Én csak azt mondtam, hogy ha nem akarsz egy szakaszt leutazni, akkor magaddal is kiszúrsz, ha nem mondod le,mert mint írtam autómatikusan törlik a többi foglalásod.

A többit csak azért írtam, hogy lasd, nem a légitársasággal szúrsz ki, hanem magaddal, hiszen minden társaság túlkönyveli a járatot.

Nehéz olyannak magyarázni, aki nem is akarja megérteni a dolgok folyamatát.

Én tényleg segíteni akartam, de aki nem hagyja magát, annak eddig sem tudtam.Kár!!

Abban igazad van, hogy átfogó árat adnak, amiben benne van az átszálló pont,mert BUD-ROm úgy is mehetsz, hogy VIE-t érinted. Az ár valószínűleg, ha ua. a légitársaság végig, akkor u.annyi, mintha közvetlen repülsz. Persze ez így azért nem igaz teljesen, de ez már egy kicsit bonyolultabb.

Nekem kuk mindegy, hogy mit csinálsz, csak szerettem volna érzékeltetni, hogy másokkal, vagy akár magaddal is kiszúrsz.

Na jó utat, akárhogy is döntesz!!!

2013. márc. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem nem értem, amit írsz, csak nehezen tudok vele azonosulni. Nem kell a vita során feltétlen hülyének beállítanod a vitapartneredet, azzal nem leszel okosabb és meggyőzőbb. Azt magyarázod, amit eddig is tudtam, magyarul, hogy törlik a jegyet, ha előre szólok, vagy sok pénzért módosítják, miután felhívom rá a figyelmüket. Nem ez a kérdés, hanem hogy mennyire lehet rizikózni, ergo, ha nem szólok, mekkora az esélye, hogy valóban törlik a hazautamat és ez mennyire etikus a légitársaság részéről. Felhívtam ismeretlenül párat egyébként és tényleg ez a szabály, úgyhogy erősen gondolkozom, hogy inkább kinyögöm a 200€-s módosítási díjat, ennyit még meg kell érjen, hogy többet lássak abban a szép országban. De egyet nem tudok érteni ezzel a piaci magatartással.


PS: Amúgy nem kell három felkiáltójelet tenni minden mondatod végére, ha nyomatékosítani akarsz, elég, ha a mondanivalód tartalma meggyőző! :) Amíg pedig nem az, hagy ragaszkodjak az igazamhoz.

2013. márc. 11. 10:29
 17/21 anonim válasza:

OK, igazad van. Valóban nem attól lesz valami meggyőző, ha sok a felkiáltójel.

Itt az a lényeg, hogy sajnos tényleg a saját érdeked, ha nem azt teszed, hogy nem mondod le, csak egyszerűen nem uatol. Én a Te érdekedben mondtam, amit mondtam. De örülök, hogy felhívtad a légitársaságokat, ha nekem nem hittél, amit persze nem kell.

A többit, csak a saját megnyugtatásodra írtam le, hogy nem biztos, hogy a légitársasággal teszel rosszat azzal, ha figyelmen kívül hagyod a szabályokat.

Én csak azt tudom Neked tanácsolni, hogy ha bármit is szeretnél egy jeggyel csinálni, bátran kérdezd meg a légitársaság szakembereit, mert hidd el, ők mindig az utasok érdekeit figyelik. Persze be is kell tartaniuk a szabályokat, de ha Elmondod a terveidet az utazással kapcsolatban, akkor biztosan olyan megoldást fognak keresni, ami garantáltan Neked jó lesz. Csalni nem lehet, de többet tudnak segíteni, ha ismerik a terveid.Ebben biztos lehetsz.

Nem célja senkinek az utasok átverése, soha nem is tanították azt, de azok az utasok nem fognak rosszul járni, akik bíznak a kollégákban.

Sokféle lehetőség van mindig, és tuti ha megosztod velük a gondolataid, akkor sínen, ill. levegőben leszel, és jól fogod érezni magad.

/ Most nem tettem felkiáltót, mert látom így is megérted./

Üdv!

2013. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
"ők mindig az utasok érdekeit figyelik", félek ez nem feltétlen van így, gazdálkodó szervezetek, a profit maximálása a legfontosabb, de segítenek, ha a kereteik megengedik, nekem is ez a tapasztalatom. Ebben is bízom, de valószínűleg lemódosíttatom a jegyem 200€-ért, sok az az 1000-1500€ rizikó, ha hazafelé mégis külön jegyet kell vennem. Köszi a válaszaidat.
2013. márc. 12. 19:30
 19/21 anonim válasza:

Örülök, hogy a biztosra mentél(!)Igen, valóban a profit számít, de a dolgozó tuti segít, ha tud. Persze nem mindegy , hogy hogyan állsz eléjük. Elhiheted, hogy ezen sok múlik. Mert bizony ragaszkodhatnak a szabályokhoz, de azt is tudják, hogy kinek segítenek a szabályok adta lehetőségen belül. Én azt mondom( tapasztalatból), hogy mindig és mindenhol udvariasan és nem azonnal csapkodva menj a kollégákhoz.Sok múlik ezen.

Remélem elszállt a haragod.Tényleg nagyon szép utat kívánok.

2013. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én szerettem volna Helsinki-München-Budapest útvonalon utazni, vissza viszont nem használtam volna fel a Bp. München jegyet. Telefonáltam a Lufthansanak és azt mondták, hogy így nem lehet ha nem vagyok rajta a Budapest-München járaton törlik a jegyemet. Viszont sikerült megveni a jegyet Finnairrel úgy, hogy Helsinki-Budapest, vissza pedig München-Helsinki. Ráfizetni nem kellett, sőt olcsobbra is jött ki mint a Lufthansa lett volna. Szóval inkább probálj meg varriálni, nem feltétlenül lesz drágább a jegy.
2013. ápr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!