Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Argentínába szeretnék költözni...

Argentínába szeretnék költözni. Nehéz oda kijutni? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik az ország. Még Venezuela is szóba jöhetne, de igazából egész Dél Amerika vonz. A szabadidőmben spanyolul tanulok. Az még több év mire kitudnék költözni, de szeretek előre tervezni. Szerintetek van rá esély, hogy oda költözzek? Vagy teljesen lehetetlen és esélytelen?

Oda is annyira nehéz kijutni mint Észak Amerikába?


A normális válaszokat előre is köszönöm!


2018. okt. 27. 21:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%

Mi vonz benne? Persze szép, s üdölni rendben. De ott leélni egy életet egészen más. Nagyon nehéz dolog. S veszélyes is lehet.

Kijutni, letelepedni esélyes. De ott megélni már necces.

2018. okt. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hogy mi vonz benne? Hát olyan szép és jó hely. Van egy jó hangulata. A spanyol nyelv is gyönyörű. És most lehetne aztmondani, hogy akkor miért nem megyek Spanyolországba inkább? Spanyolország is tetszik, de azt nem találom olyan érdekesnek. Az számomra túl unalmas Dél Amerikához képest. Dél Amerika sokkal látványosabb és előidézi bennem a Latin Amerikai sorozatok hangulatát. Persze félre ne értsetek. Nem azért akarok ott élni mert láttam sorozatokba és megtetszett. :D

Jártam már Argentínában is és Spanyolországban is.

Buenos Aires valami eszméletlen gyönyörű.

Csak az zavar, hogy olyan messze van. Én elég honvágyas típus vagyok. És repülni sem szeretek, szóval ha valamikor kiköltözhetek, akkor nem fogok majd annyit hazajárni. A repulőút 16-17 órás, szóval maximum 1 évben 1szer fogok hazajárni, vagy még annyiszor sem. És félek, hogy honvágyam lenne és hiányozna a családom. Szóval ezért vagyok bizonytalan. :(

2018. okt. 28. 00:14
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

1. noj fel (legalabb 18 eves kell, hogy legyel)

2. tanulj angolul IS

3. keress egy argentin bevandorlasi ugynokseget

4. ess hanyatt a koltsegektol

5. teljesitsd a felteteleket (pl. mutass fel egy argentin ceggel kotott munkaszerzodest, stb.)

6. tadammmmmmm, maris mehetsz (allampolgarsagot ket ev megszakitas nelkuli kinttartozkodas utan kerhetsz)

2018. okt. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Az szép ha a sorozatok hangulata ihletett meg.
2018. okt. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Montam, hogy nem a sorozatok miatt.
2018. okt. 28. 12:23
 6/18 A kérdező kommentje:
*Mondtam
2018. okt. 28. 12:24
 7/18 A kérdező kommentje:
Angolul mar beszelek.
2018. okt. 28. 12:25
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Megtalaltad a ket legrosszabb del-amerikai orszagot szerintem :D. Venezuela a maga kozel 40 ezer %-ps inflaciojaval es kb. 14500 forintos minimalberjevel (mikozben egy kg teszta 80 ezer forinttol kezd - ha talalnal egyaltalan a boltban) igazi paradicsom. Argentina meg egyelore meg nem ez a kategoria, de mar nem kell sok evet varni, hogy ok is idekerüljenek. Ha kikoltozol, nem az lesz a legnagyobb bajod, hogy 16 oras a repulout, hanem hogy a pl. a mai mondjuk ezer dollaros fizetesed kovetkezo honapban mar csak 400 dollart fog erni, es egyszeruen nem fogod tudni megfizetni a repjegyet, mert mire odajutsz a fizetesnek erteke sem lesz.


Szoval inkabb mas orszagokat javaslok, picit stabilabbakat, ahonnan Magyarorszag nem tunik az igeret foldjenek :D.

2018. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Azon gondolkozz el, hogy az Argentín ismerősöm is miért inkább Magyarországon él, küszködik a nyelvi nehézségekkel, az álláskereséssel járó nehézségeket, stb, minthogy visszamenjen Argentínába.

Argentína egyáltalán nem olyan jó hely, ha ott élsz, turistaként hiába tűnik úgy, hogy csodás ország. Ahogy előttem írták a politika miatt pár év és Venezuela sorsára jutt. Most még elvergődnek, de az évtizedek politikája előbb-utóbb őket is megszivatja (majdnem szószerint lapátolták ki a pénzt az előző kormányok az országból, pl.: volt olyan hotel, ami teltházas volt egész évben papíron, gyakorlatilag meg senki nem szállt meg benne), a pénz meg előbb - utóbb elfogy.

De csak tegyél fel magadnak egy kérdést: mi az, amit te nyújtani tudnál a munkáltatónak, de egy helyi nem?

2018. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Kicsit átgondoltam a kérdésem. Belegondoltam, hogy milyen lenne ott élnem és egy idő után szerintem megunnám. Szóval nyaralóhelynek továbbra is jó lesz, de ott élni már nem akarok. Inkább nézek másik országot. Köszonöm a válaszokat!


9-es. Miért pont Magyarországon él az ismerősöd? Vannak más országok ahol sokkal jobb a helyzet mint itt. És más országokban a nyelv sem olyan nehéz mint a magyar. Miért pont Magyarország mellett döntött?

2018. okt. 31. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!