Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Dél-Amerikát mennyire lehet...

Dél-Amerikát mennyire lehet felfedezni repülő nélkül?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha Buenos Airesből indulok és a Machu Picchu, Torres del Paine, Iguazu, Rio de Janeiro közül biztosan meg akarom nézni az összeset valamint még nás dolgokat amik közbe esnek. Max pár napos autóbérlés, de nagyrészben vonat, busz, stoppolás. Akár több hónapot is ott tartózkodnék, majd Jamaica, Kuba felől közelíteném meg az Egyesült Államokat.

Mennyire megoldható ez, mennyire veszélyes és egyáltalán mennyire van tömegközlekedés Dél-Amerikában?


2019. júl. 16. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A fejlettebb részeken rendesen működik a tömegközlekedés, csak épp általában (nem mindenhol) jóval putribb mint akár Magyarországon.


Mennyire veszélyes? 5-ös szinten veszélyes, remélem hasznos választ adtam erre az értelmetlen kérdésre.


Repülő nélkül egy ekkora kontintenst nagyon sokáig tart bejárni. Viszont ha összejön akkor biztosan nagy élmény.

2019. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
100%
Túl sok élménye szerintem nem.lesz!Mert aki egy ilyen stoppolós,buszos,vonatos,hatizsakos dél amerikai túrában gondolkodik,de kérdésként ez merült fel benne,hogy mennyire veszélyes,az ott hamar el fog tűnni....nyom nélkül......
2019. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valóban így szoktak a légvárak épülni, de ki tudja? Ezért is válaszoltam normálisan.


Mindenesetre megkérdezném a kérdezőt, hogy pl Európában mennyit utazott összesen ilyen módon és mennyit stoppal konkrétan. Mert az ilyesmit nem 10.000km-rel arrébb kell elöször kipróbálni. Spanyol nyelvtudása remélem van külöben dél-amerika elég felejtős.

2019. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az nem baj ha sokáig tart bejárni, mert ahogy írtam bőven lesz rá időm.


Eúrópán belüli tapasztalataim vannak és még lesznek is.


Spanyol nyelvtudásom nincs, de alapszinten meg fogom tanulni. Tudok angolul és németül de tudom, hogy ezeket ott maximum a turistás helyeken tudom alkalmazni.


A veszélyesség bocs, ha hülye kérdés volt csak még nem jártam Dél-Amerikában és ha idegennek nem érdemes az utakat járnia, mert mondjuk elrabolják, akkor jobban meggondolom. Nem attól félek, hogy kilépjek az utcára, csak egyedül, több 100 kilométerre a legközelebbi nagyvárostól nem tudom mire kell számítani.


A városok közötti utat akkor valahogy megoldom autó bérléssel vagy stoppal ha nincsenek távolsági busz/vonat járatok.

2019. júl. 16. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:

En mar voltam ketszer latin amerikaban, most osszel megyek harmadszor egy Argentina, Bolivia Chile utra.

Biztonsaggal nincs gond ha esznel vagy.

Spwnyol nelkul a repterrol nem fogsz tudni kijonni

Az autoberles tobbe kerul mintha repulnel

Stoppolas csak Chileben mukodik

Tomegkozlekedes van es sokkal kenyelmesebb, altalaban, mint itthon.

Vonat alig van Latin Amerikaban

Ha azet akarsz igy utaznoi mert keves penzed van akkor el se indulj inkabb, Argentina, Chile, Brazilia nagyon draga

2019. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Van anyagi fedezet, nem az a gond, egyszerűen csak be szeretném járni a kontinenst ide-oda repülgetés helyett.

Spanyollal még barátkozom, de mire odajutok, már egész jól fogom tudni.

2019. júl. 16. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!