Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Dél-Amerikába spontán?

Dél-Amerikába spontán?

Figyelt kérdés

SZiasztok!!


A fő kérdésben már elárultam, hogy miről szeretnék érdeklődni, de egy kicsit kifejteném bővebben :D


Tervezek elutazni latin amerikába. Nagyon érdekel, érdekesnek tűnik minden benne és hát alapból is egy kíváncsi alkat vagyok :D

Mennyire lehet ott kicsit spontánabbnak lenni? Elrepülnék az egyik részére aztán onnan eljutni valahogy a másik részére és onnan haza. //Itt most tegyük fel az anyagiak és az időintervallum nem korlátos

Sok rablásról és alvilági dologról hallottam és emiatt kérdezem, hogy mennyire kockázatos egy terv nélkül ott utazni hanem ott kitalálni merre hogy stb kérdésekre a választ.

Persze nem egyedül utaznék. Már csináltam ilyet csak Európán belül és semmi probléma nem volt. Csak nyilván a tengerentúl az teljesen más világ... és még ismerős se lenne arra.


Csináljak inkább útitervet és utána menjünk vagy majd ott megoldjuk? :D


Előre köszi:)



2019. febr. 23. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Vízum?
2019. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt itthon intézek. Annyi tervünk azért lenne, hogy melyik országokba csak a hogyan és mikor szervezése lenne spontán
2019. febr. 23. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Voltam Peruban, most megyek Argentinaba, Chilebe, Boluviaba es Paraguayba.Mindegyik biztonsagosabb mint pl Franciaprszag nem beszelve az USA-rol. Az emberek baratsagosak segitokeszek. Utiterv nem kell random utazhatsz amerre csak kedved tartja viszont annyibol igen hogy tudd hol mi van amit erdemes megnezni. Vizum sehova nem kell mindenhol lehets 90 napot.

Viszont ja nem beszelsz spanyolul a rrpterrol sem fogsz kijutni, ez nekem nagy meglepetes volt latin amerikaban, szintr senki nem beszel angolul es ez volt Mexikoban es Guatemalaban os. En is nagyon szeretem azt a regiot nem veletlenul most megyek oda vissza harmadszorra.

2019. febr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nemrég voltam (először) Dél-Amerikában. A spanyol nyelvtudás tényleg alap. Ha egyes helyek közt repülővel akartok utazni, a jegyeket vegyétek meg előre, azt látom, hogy sok vonalon a jegyek hónapokra előre elkelnek.

Szerintem egy kb. útitervet legalább kell csinálni, hogy hova szeretnétek eljutni és az egyes helyeken mit szeretnétek megnézni és kb. mennyi időt szántok rá. Ha nincs terv, vagy leragadtok valahol, vagy összevesztek azon, hogy merre tovább, vagy csak mentek, mint a mérgezett egerek és végül semmit nem tudtok kiélvezni.


Nem éreztem rossznak a közbiztonságot, de az egyes országok, területek biztos különbözőek. Én Ecuadorban voltam, meglepően drága ország. Az emberek amúgy kedvesek, de nem kapkodnak, hogy megoldják a problémákat.

2019. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!