Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik a világ legélhetőbb,...

Kívülálló kérdése:

Melyik a világ legélhetőbb, legbékésebb, legbiztonságosabb tengerparti/óceánparti trópusi övi vidéke?

Figyelt kérdés
Szívesen eltöltenék néhány évet, ha beválik, akár többet is, egy olyan tengerparti/óceánparti, trópusi övi vidéken, akár szigeten, ahol a mi technikai civilizációnk nincs ilyen mértékben jelen, az emberek békések, befogadók, max.20 000 euróból megalapozható az ottlét és persze nem várható, hogy évente elsodor valami cunami vagy földrengés. Szívesen beilleszkednék a helyiek életébe, munkájukba, életvitelébe. Ismertek-e esetleg erre alkalmas helyet?

2019. nov. 14. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

És 2 évig hogy leszel ott vízum nélkül?

Talán Indonézia egy eldugottabb része (bár a vízum így is kérdéses) megoldható, bár cunami van néha. A kisebb óceániai országok (Vanuatu, Tonga stb.) elég drágák, oda ez kevés lenne. Meg persze kétdés, milyen nyelen beszélsz...

2019. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
81%
Javaslom nézz utána a francia/brit/holland tengeren tuli területek listájának......mert pl a karib tersegben egy szigetek pl(guadeloupe,martinique stb)az europai unio része!es valoszinuleg ilyen helyen lesz a legkönyebb valamit is kezdeni magaddal
2019. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
A második válaszra szeretnék ráerősíteni, én is a Karib-térséget mondtam volna, gyakorlatilag Puerto Rico-tól egészen le Trinidad és Tobago-ig vannak szigetek, mindegyik gyönyörű, biztonságos és olcsó. Sokszor volt szerencsém arra járni, az én kedvencem St. Vincent and the Grenadines, de valóban Martinique is befutó, Dominika tetszik ott talán a legkevésbé.
2019. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Máshogy megközelítve a kérdést. Ezek azok az országok, amelyek nem javasoltak, kiutazás, és ott tartózkodás szempontjából: [link]
2019. nov. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

@4 A konzuli szolgálatos rettegés kimondottan vicces, az elmúlt öt évben az alábbi helyeken jártam és kutya bajom nem esett (leszámítva Guineát, de ott is inkább csak a levegőben lógott a veszély, viszont azt a helyet tényleg nem ajánlom élő embernek): Hegyi-Karabakh, Bissau-Guinea, Észak-Korea, Abházia, Dél-Oszétia, Guinea, Iraki Kurdisztán, Libanon, Madagaszkár, Mianmar, Szomáliföld, Zimbabwe. Néhány ócska lehúzás meg lopási kísérlet volt és ennyi, pedig legalább Szomáliföldön arra számítottam, hogy belefuthatunk könnyen valami nagy balhéba. Cserébe 40 fokban teljes menetfelszerelésben velünk utazó katonákon számolgattuk az izzadtságcseppeket, oszt ennyi.

Ennyi pénzből meg beutazási követelményeket is figyelembe véve szerintem Kerala a legjobb választás Indiában. Mégy helyi viszonylatban is olcsó, könnyen adnak hosszú távra vízumot, visa runra elég átugrani Sri Lankára, ami nincs messze, a környék gyönyörű, az emberek meg kedvesek.

2019. nov. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!