Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » . Angliàban hogy müködik az...

. Angliàban hogy müködik az önkormànyzati lakàs bèrlèse?

Figyelt kérdés

Minden èrdekelne, ès fontos lenne. Lègyszi segítsetek

Köszönöm



2019. nov. 14. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Tessék, itt mindent megtalálsz: [link]
2019. nov. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen olvastam. De szemèlyes tapasztalatokra lettem volna kívàncsi inkàbb. Ez lemaradt.
2019. nov. 14. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nekem van tapasztalatom. Angliai kisvárosban élek. ( olyan 200 ezres lakóssággal)

Itt ahogy mindenhol máshol is csoportok vannak.

Első aminek mindenképpen meg kell felelni, hogy az adott város lakója legyél minimum 3 éve. Ha ez megvan akkor lehet pályázni önkormányzati lakásra. Beadod a kérelmet, leírva a pontos adataiddal mint , hogy kik élnek veled egy háztartásban, ha van gyerek mennyi, hány évesek. Mennyi az állandó kereseted, mennyi a veled élők állandó keresete. Van-e tartós betegséged )alkoholista, drogos stb. Nem vicc, ilyen kérdés is van)

Majd pár héttel később jön egy levél az önkormányzattól, hogy a beadott adatok alapján melyik csoportba kerültem.

Csoportok a következők

A csoport: ide kerülnek akiknek 3 vagy több kiskorú gyermekük van, egyedülélő többgyerekes anyuka, vagy apuka. Többgyerekes család, valamelyik gyermek beteg.

B csoport: 1-2 gyereket nevelő egyedülálló szülők, 1-2 gyerek akik közül beteg valaki.

C csoport: 1 gyerek, de beteg. Valamelyik családtag tartósan beteg.( ide tartoznak a regisztrált drogosok, alkoholisták is) Nehéz anyagi feltételek + 1 gyerek

D csoport:

Nincs gyerek, csak nehéz anyagi feltételek.

Mi olyan 12 évvel ezelőtt a hivatalos levél szerint a C csoportba tartoztunk. Közölték velünk, hogy az önkormányzati lakás kiadása a következőképpen zajlik. Elsőkörben az A csoport tagjai kapnak. Utána a B csoport, utána a C csoport, utána a D csoport. De mivel állandóan van lakásigénylés voltaképpen az A és B csoport sosem ürül ki. Gyakorlatilag a C csoport csak akkor jut lakáshoz ha egy adott önkormányzati lakást visszautasít az A és B csoportból is a család akiknek felajánlják ( ilyen meg nincs. Ha az A csoportból elutasítják, B csoportban rögtön elfogadják) Megkérdeztük, hogy akkor mikor kerülünk sorra? Közölték, hogy ne tervezzük az önkormányzati lakást,de évente mindig igényeljük meg újra és újra, hátha szerencsénk lesz. Nos ezt tettük. Eredmény: 3 éve kaptunk levelet az önkormányzattól, hogy az önkormányzati lakások igénylésénél módosítások léptek fel, és törölték a C és D csoportokat. Csak A és B csoport van. Azok akik a C és D csoportban voltak, nem jogosultak lakásra, mert ők megtudják oldani a lakhatási gondjukat. Anyagilag képesek albérletet fizetni.

Szóval most az van, hogy én kicsivel öbb mint 1000 fontot fizetek, hogy lakásban éljek, nem messze az önkormányzati lakásban alkoholisták élnek , sőt a férj drogos is..Nekik jár. Nekünk már nem..

Szóval nehéz ha nem lehetetlen önkormányzati lakást igényelni. Mi már lemondtuk róla. Jövőre tervezzünk inkább valami házat venni, ahhoz nagyobb esélyünk van.

47/N

2019. nov. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon magyon köszönöm, nem gondoltam, hogy ilyen szuper vàlaszt kapok. Sajnos mi benne leszünk a b kategòriàban (vagy nem sajnos) a leírtak alapjàn.


Mègegyszer köszi, hogy ezt így begèpelted nagyon hasznos volt. :)

2019. nov. 14. 21:57
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Időpont tegnap 21:10


Szívesen. Mindenképpen menj be az önkormányzathoz, mert a lakásigénylések szabályai minden városban más. AHol én élek ( Wiltshire megye) ott elég pocsék az önkormányzat. Sok sikert

2019. nov. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!