Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Youtuber-eknek miből telik...

Youtuber-eknek miből telik ennyi utazásra?

Figyelt kérdés

Jó jó tudom, sok utat fizetnek nekik, de most konkrétan egy valakire gondolok, akinek nem szponzoráltak ezek az útjai, de 1 év alatt eljutni Japánba és Usába is. Évközben meg egy kis london, egy kis barcelona, egy kis emezamaz. :O

Azt hittem egy Usa "kiruccanás" alsó hangon 6-7-800ezer 2 főnek. Aztán meg Tokió. :O Szintén nem 10ezer forint.

Vagy én vagyok nagyon hülye?


2020. jan. 12. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
milliardos szulok unatkozo csemetei
2020. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vagy gazdagok, mar youtubeozas elott is gazdagok voltak. ceget orokoltek, stb.
2020. jan. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom én gyári munkásként nekem is belefér kivéve USA meg Japán egy évben, az kicsit húzós. Aki meg jobban keres mint egy gyári munkás annak ez sima ügy.
2020. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem magát az utat szponzorálják, hanem az időközben felhalmozott szponzorációs pénzből gyűlik össze.
2020. jan. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

sokmindentől függhet. YouTubere válogatja. mivel nem írtad, hogy kiről van szó, nehéz megtippelni, hogy mi lehet a válasz a kérdésedre.


lehet valakinek a családja is olyan jómódú, hogy beleférjenek ilyen utak meg akár lehet olyan munkahelye is lehet a videózás mellett, amiből telik ilyenre - sőt akár olyan munkája is lehet valakinek, hogy a munkahelye utaztatja és ha már utazik, akkor csinál róla videókat is. gyári munkásként, meg a mekiben nem fizetnek olyan jól, de azért elég sok más munka is van, amivel lehet jobban keresni.


de az is előfordulhat, hogy már régóta spórolt rá (például, ha ügyesen spórol valaki és nem költ sok felesleges dologra, akkor elég sokat meg lehet takarítani pl. éttermeken, cigin, alkoholon, stb) vagy hitelt vett fel. az ilyesmi akár befektetés is lehet, ha azt reméli tőle, hogy az ilyen videók miatt jobban megy a csatornája és több bevétele lesz majd - hogy egy ilyen terv tényleg bejön-e, az már egy másik kérdés.


Amerikával és Japánnal nehezebb összehozni, de van elég sok hátizsákos és trükkös utazó (Utazómajom is sok ilyen tippet meg szokott osztani), akik ügyesen megtalálják a legolcsóbb járatokat, szállásokat, spórolási lehetőségeket. pl. ha valakinek nem olyan komolyak az igényei, olcsóbb szállásokon, motelekben is el van, vagy esetleg van valahol ismerőse, rokona, akinek a kanapéján el tud aludni, máris egy csomót spórolt.


a YouTube videókból is lehet valakinek komolyabb bevétele - de nem mindenkinek van, szóval ezt nehéz belőni, hogy vajon hogy keres valaki a YouTube-al. ha elég jól termel a csatorna, akkor akár az is lehet, hogy az egyéb videós bevételekből ki tudja fizetni az utazást.


akár utazások is lehetnek szponzoráltak. vannak olyanok (pl. Magyarósi Csaba, ÁFK légió), akiket rendszeresen utaztatnak különféle cégek. olyan is van, hogy utazási irodák, légitársaságok utaztatják, hogy reklámozza az utakat, de pl. mobil társaságoknak, bankoknak is voltak már ilyen szponzorációi.

olyan is előfordul, hogy valamilyen eseményre cégegk visznek ki újságírókat és/vagy influencereket, hogy beszámoljanak egy termékbemutatóról, rendezvényről. szóval ez sem kizárt.


legvalószínűbb, hogy ezek különféle vegyes kombinációjáról van szó. az anyagi biztonságot mindig a több lábon állás jelenti.


de mi értelme azon agyalni, hogy másnak miből telik rá? nem érdemes másokra irigykedni, meg a zsebükben turkálni. inkább tegyél érte, hogy te is megengedhesd magadnak.

2020. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!