Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti egy hosszabb, drágább...

Ti egy hosszabb, drágább utazásra mennétek el, vagy az évben elszórtan, többször, kevesebb napra, olcsóbban?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy az egyetlen hosszabb (12 napos, más kontinensre) utazás megfelelne árban mondjuk 3 darab 3-6 napos közelebbi, Európai utazásnak.
2019. ápr. 26. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyik évben így, a másikban úgy. Mi ezt csináljuk.
2019. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én többször kevesebb napra és közelebbről megyek, így könnyebb megszervezni. De idén pont nem ez fog történni.
2019. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
minden évben egy hosszabb, de nekem a 12 napos extrém rövid, annyi időre el sem indulnék
2019. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Több rövid, pl. 3 hónap alatt 6 helyre megyek Európában.
2019. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi nem válogatunk, a rövidet is szeretjük meg a hosszút is.

Tudom, ez olyan krvás, de ez van.

2019. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vegyesen. Ha utána olvasol, az éves mókuskerék okozta stresszt csak egy minimum 2 hetes kikapcsolódás simítja ki. Nem véletlen, hogy erőltetik a két hét szabadság kiadását egyben. Persze, ha laza vagy és erre nincs szükséged...

Nekem nem minden évben jön össze a 2 hetes utazás, de a több rövidebb kirándulás mellett törekszem rá.

2019. ápr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A hosszabb nem drágább amúgy. Ázsiába elég sokat járok, 3 hét repjeggyel is kihozható nagyon maximum 400-ból, ha az ember kihagyja Japánt meg Szingapúrt.
2019. ápr. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs is évente 12 nap szabadságom. Csak 6. Ezt osztom be.
2019. ápr. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!


Mi 5 fős családként évente 1x elmegyünk egy hosszabb (10-14 napos) és egy rövidebb (kb 1 hét) nyaralásra nyáron, emellett még ált. 2x rövidebbre (3-4nap, amiből az egyik mindig az őszi szünet).


Mi a szünetekhez vagyunk már kötve, ezért van a több nyaralás nyáron.


Ha nem vagy kötve pl. gyerekhez, kifejezetten nyári szabadsághoz, akkor kihasználva mindenhol a különféle kedvezményeket (előfoglalás, utószezon), elkerülve a szüneteket, beleférhet egy hosszabb (akár más kontinensen eltöltött pihenés), és több rövidebb közeli utazás.


Pl. január közepétől már pl. a Távol-Kelet nyaralóhelyein zuhannak az árak. Uez igaz az előszezonra, november vége december közepéig.

Európában simán ki lehet hozni jó áron nyaralásokat. El kell kerülni a szüneteket, és a nagy ünnepeket. Pl. nem nyáron csúcsszezonban megcélozni a tengerpartot, hanem szeptemberben (ha nincs iskolás gyerek).

Pl. van olyan szállodalánc Európában akinél 4nap/3éj-re vonatkozó reggelis kupon (2 felnőtt - +2 gyerek) 47e-ért van, és ez a foglaltság függvényében 2020. december 31-ig beváltható. Általában jó helyen vannak


Én mondjuk a nyaralásainkat előre megtervezem, megszervezem. (Most már a jövő évihez gyűjtök anyagot, támpontot árakhoz)

2019. ápr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Többször közelebb (Európa), de épp most gondolkodom egy "nagyobb szabásún".
2019. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!