Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Olyanokhoz szól a kérdés,...

Olyanokhoz szól a kérdés, akik külföldön élnek. Mit dolgozol kint és melyik országban? Milyen életszínvonalon élsz? Úgy érzed, jó döntés volt elhagyni Magyarországot?

Figyelt kérdés

2020. márc. 7. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Bajorországban élünk, programozok, jól élünk, köszönjük :-).

Mindenképpen jó döntés volt.

2020. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A “jól élünk” részt kifejtenéd? :D Milyen életszínvonalon, tudsz venni saját ingatlant, van-e autód, milyen gyakran nyaraltok stb. Magyar színvonalhoz képest mennyivel jobb?
2020. márc. 7. 12:25
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Vigyázz , a saját ingatlantulajdon nyugaton nem olyan egyértelmű fokmérője a jólétnek, mint Magyarországon. De nagyvárosokban még az autó birtoklása sem!
2020. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Magyarországon egy kétszobás panelban laktunk egy rosszabb környéken és nem igazán láttunk rá esélyt, hogy elköltözzünk.


Most egy 110 négyzetméteres, új építésű lakóparki lakásban lakunk, egy jó környéken.

Ugyan béreljük, de ez nem nagyon zavar, mert marad mellette elég pénzünk, illetve az itteni szabályzásnak köszönhetően nem tudnak innen csak úgy kirakni.

Ettől független a terveink között van, hogy veszünk egy ingatlant befektetési célból.

Autóból két éve vettünk újat. Otthon egy 18 évessel jártunk...

Nyaralni továbbra is Európában szoktunk, ebben van talán a legkevesebb változás.

Annyi, hogy amióta kint lakunk a feleségem még nem dolgozott (nyelvet tanult, terhes lett, gyerekkel van otthon). Ez hamarosan változik, ez megint egy nagyobb életszívonalugrást jelent majd.

2020. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Bajorországban élek, mérnök vagyok.

Már van saját házam, sokkal jobb szinten élek, mint Magyarországon tudnék. Különösebb megszorítások nélkül havi 500-1000 Eurót tudok félretenni.

Emellett az emberi oldala is sokkal jobb itt, nem az irígykedés, másoknak rosszat akarás a jellemzö, hanem a segítökészség és a emberiesség.

Mindenképpen jó döntés volt eljönni Magyarországról, nem csak az anyagiak miatt, hanem legalább annyira az emberek miatt is.

2020. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Az 5-ös vagyok: közben láttam, még tettél fel kérdéseket:

Két autónk van, nekem is meg a páromnak is, nem jelent problémát a fenntartása.

Nyaralni évente egyszer megyünk, de pár napos kirándulásokat majdnem minden hónapban teszünk.

2020. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Irodai munkában dolgozom az egyik skandináv országban. Úgy jöttem ki, hogy majd meglátom mi lesz, azt gondoltam, hogy kb. 1 év után visszaköltözöm, az addig összegyűjtött pénzből kicsit pihenek otthon, utazok, kb. fél-1 évig, de mostmár úgy gondolom, hogy nem megyek vissza jóóó sokáig. Még 10 év itt és ha még akkor is EU tag lesz Magyarország, akkor talán visszaköltözöm és pihenek. Vagy valamelyik másik, olcsó EU országba. Még nem döntöttem el.

Jó életszínvonalon élek. Nincs autóm, de nincs is rá szükségem, ami otthon volt azt is eladtam. Otthon se kerestem rosszul, az átlag felett, itt is valamivel az átlag felett. Kényelmesen megengedhetem magamnak amire szükségem van. Saját ingatlan nem tudok venni, max. ha eladnám az otthonit, de pár év múlva akár azt is tudnék venni. Majd meglátom akarok-e.

Nagyon jó döntés volt elköltözni, egyáltalán nem bántam meg, pláne amikor az otthoni híreket olvasom, meg látom milyen szépen romlik a forint és érne kevesebbet a fizetésem ha még mindig Mo-n dolgoznék.

2020. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

Kétszintes úszómedencés saját kertes ház, két autó (az egyik új sportkocsi), évente többszöri külföldi utazás....stb..stb...

Bocs, én itthon maradtam, de jó szakmám van.

2020. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 Mivel foglalkozol?
2020. márc. 7. 17:33
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

8as, tök jó, de akkor miért írsz ide? A kérdés úgy kezdődik, hogy "Olyanokhoz szól a kérdés, akik külföldön élnek".

Aki egy egyszerű szöveget nem tud értelmezni és idejön azzal, hogy kétszintes úszómedencés meg sportkocsi... annak egészen biztosan nincs kétszintese és sportkocsija, csak álmában.

2020. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!