Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Európán kívül melyik országokb...

Európán kívül melyik országokban jó a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom,hogy az USA-ban és Dél-Afrikában a tömegközlekedés nagyon elenyésző mivel mindkét országban autóra illeszkedtek be

Ausztráliáról szintén azt hallottam,hogy a vidéki helyek máshogy nem megközelíthetőek


2020. júl. 28. 00:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Indiában se rossz

[link]

2020. júl. 28. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom Japanban eleg jo lehet, ha mar egy perces kesesek miatt lemondanak. Illetve erosen ketlem, hogy csoveshanyasos jarmuveken kellene utazniuk.

Az europai tomegkozlekedest altalanossagban meg nem neveznem jonak. Itthon el lehet jutni A-bol B-be, ugy ahogy, ez teny, de a tobbi reszet inkabb hagyjuk. Olaszorszagban szamomra egy katyvasz volt az egesz, volt ahol tabla sem volt kint a megallonak, gondolom a helyiek tudtak fejbol, hol all meg a busz es annyi. (Nem turistakozpont helyen voltam.) Masik varosban (Szinten Olaszorszag) a buszvezeto telefonalgatott felkezzel vezetes kozben es lekestuk a gepet is, mert lassu volt. Madridban es Parizsban autoval jarkaltunk inkabb.

Egyedul a londoni tomegkozlekedesre nem tudok panaszkodni, ott eleg sokat voltam es egeszen logikusak a metrovonalak es a buszok is, sok van beloluk, ott tenyleg gyorsan el lehet jutni barhova, ellentetben azzal, ami itthon van, hiaba erolkodnek a kornyezetvedok, autoval meg mindig csak 25 perc az, ami egyebkent egy ora lenne.

2020. júl. 28. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Fontos kérdés, hogy a helyi, városi tömegközlekedést hasonlitjuk-e össze vagy a helyközi , esetleg a távolságit. Ugyanis sűrűn lakott területeken jóval több országban alakulhatott ki értelmezhető minőségű tömegközlekedés, míg mondjuk a kisebb településeket is legalább napi néhány alkalommal elérő hálózat nagy ritkaság világviszonylatban nézve. (Pl. szomszédaink közül is több országban értelmezhetetlen a helyközi közlekedés régióközpontoktol távol)
2020. júl. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as mindkettő :)
2020. júl. 28. 07:13
 5/12 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem Európa java összességében teljesen jó, Albániában meg Ukrajnában is simán eljut az ember A-ból B-be. Az indiai vonatközlekedés amúgy az ország jelentős területén remek, tök pontos vonatok, komplett vacsora a jegyárban, satöbbi. Japán és Dél-Korea világviszonylatban is kiemelkedő. Ázsiában jó még Szingapúr, Malajzia, Thaiföld, nem rossz Vietnám. A világ legrosszabb útjait meg Mianmarban láttam keresztezve a világ legjobb luxusbuszaival. Ezeken kívül Észak-Afrika kevésbé elcseszett országaiban is tök oké a tömegközlekedés.

Nyilván az is fontos kérdés, hogy mi az elvárt szint, világszinten azért kell azt látni, hogy egy bizonyos szintnél jobbat nehéz akkor hozni, ha olyan országban élsz, amely nem lopott el rengeteg pénzt más országoktól gyarmatosítás címén, vagy éppen valakik munkaerejét generációkon át (ún rabszolgatartás), akkor van egy felső plafon abban, hogy mit lehet kihozni a tömegközlekedésből.

2020. júl. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tényleg igaz,hogy Dél-Amerikában hihetetlen modern buszok vannak távolsági közlekedéshez?
2020. júl. 28. 07:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
@6 Dél-Amerika nagyon nagy. Európai emberként értelmezhetetlenül nagy. Argentínában vannak busztársaságok, amelyek remek buszokat tartanak, Paraguayban meg örülsz, ha nem esik szét alattad.
2020. júl. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Chilere és Perura azt írták itt,hogy brutálisan fejlettek a buszok,a Volánnál is ezerszer jobbak
2020. júl. 28. 08:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
@8 Ez kicsit olyan kijelentés, mint a Railjetek alapján megítélni a MÁV-ot. Nyilván turistaként keveset mászkálsz 10-16 fős iránytaxikkal, amelyek azért mindenhol megtalálhatóak. Az azért nem a turistákra, meg a középosztályra kitalált luxusbuszok szintje.
2020. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9

Csak érdeklődésből kérdezem mert szoktam olvasni az utazás rovatot és ott Dél-Amerikáról jobbakat írnak mint Ausztriáról

2020. júl. 28. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!