Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Honnan ered a nyugdíjasok...

Honnan ered a nyugdíjasok ingyenes tömegközlekedésének az ötlete? És ez más országokban is így van?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Más országokban a nyugdíjasoknak nem kell a kukákból étkezniük.
2011. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Szegények.... most komolyan megsajnáltam őket. Már a kérdés olvasásakor lepergett előttem, hogy a környezetemben lévő idős nénik ott zokognak, hogy már az unokáikhoz sem fognak tudni elmenni.

Elszomorító, de tényleg nem tudnák kifizetni.

Mit lehet pl. 28 000 Ft nyugdíjból csinálni?

2011. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
én a szerbiai (!) gyakorlatot ismerem, és igen, ez még nálunk is ingyenes a nyugdíjasoknak
2011. nov. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

"Honnan ered a nyugdíjasok ingyenes tömegközlekedésének az ötlete?"


Olcsóbb adni néhány ilyen kedvezményt, mint emelni a nyugdíjakat.


"És ez más országokban is így van?"


Van, ahol igen, van, ahol nem.

2011. nov. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Èn svédországban élek, és itt 80+ öregek, nem is kapaszkodnak, ott álnak a busz közepén és beszélgetnek, miközben minden fiatal ül hátul az üléseken..

Ellég durva, és lehet most azt gondoljátok hogy nyugottan megy a busz, én fiatal 20 éves fiatal úrként, nem tudok állni a buszon mert össze vissza repülnék, nem tudom mit csinálnak. Ahoz képest magyarországon még a 60 éves néninek is segítségkell ahoz hogy feljusson a villamosra...

Szerintem jogos hogy ingyen utazgathatnak

2011. nov. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
70%

Ez egy elég érdekes dolog, mert tudtommal ingyenes tömegközlekedés sehol nincs, max az állam fizeti a nyugdíjasok helyett, és ezáltal hat ingyenesnek, holott nem az.


Ha belegondolsz, ezért van itthon is felháborodás, ugyanis a kormány a fogyasztói árkiegészítést csökkenti, és így kevesebb pénzből kell gazdálkodnia pl. a MÁV-nak is. Ez pedig azt jelenti, hogy a cég csak úgy tudja megoldani a kieső összeget, ha a kedvezményt csökkenti. Pl. az 50%-os kedvezményt lecsökkenti 33%-ra, csak így példaként. Tehát elméletben a jegy nem drágul, csak a fogyasztóra terhelik át a hiányzó összeget, az attól még ugyanúgy teljes áru, csak mi kedvezményes árat fizetünk.

2011. nov. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
inkább ingyenesen használják a tömegközlekedési eszközöket, minthogy ők vezessenek, tudod mennyi balesetet okoznak az idősebbek?
2011. nov. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
65%

Én nem sajnálom őket, de ami számomra szomorú, hogy gyesen vagyok a kisfiammal, ami azt jelenti hogy 25 ezer forintot kapok. Ez még a 28 ezer forintos nyugdíjnál is kevesebb, és nem kapok ingyen bérletet.

Egyedül Pesten adnak ilyet az anyukáknak, de hát sajna más városban lakunk.

A párom dolgozik tisztességesen, még is mire mindent kifizetünk, nem marad pénzem nekem is a 7 ezer forintos bérletre.

Úgyhogy ölben cipelem mindenhova a kisgyereket, vagy megveszem ha nagyon muszály a buszjegyet(360 ft.) miközben állok a buszon a kisgyerekkel mert senki nem adja át a helyet.

2011. nov. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

# 5/8


Itt örüljön az ember ha nem viszi el egy infarktus vagy valami 50 évesen,nemhogy még 80 évesen buszozni is tudjon.Az hogy a buszon nem tudsz megállni és nehéz felszállni a villamosra,a rossz utak,és az elavult járműpark sara.

2011. nov. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 asmosys ***** válasza:
100%
Ezek a saját gazdálkodáson belüli kedvezmények a nyugdíj értékének csökkenését próbálták kompenzálni, mivel a kifizetések emelése nehezebben valósítható meg.
2011. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!