Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egész nyáron nem tudtam...

Egész nyáron nem tudtam sehova elmenni. Van még valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Nagy-Britanniába terveztünk menni, de a vírus keresztülhúzta a számításainkat. Nem vagyok kicsinyes, de látom Facebookon, hogy mindenki a Balatonnál van, meg össze-vissza kirándul. Rossz érzés tört most rám. Van még valaki hasonló cipőben?

2020. aug. 8. 18:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 utat buktam el idén a covid miatt március és június között, de belföldön többször is voltam. Nem csak a Balaton létezik, egy csomó olyan hely van, ahol alig van ember és ahol lehet túrázni, fürödni, kirándulni. Ha a tömegközlekedéstől félsz (bár én többszörös veszélyeztetettként vonatoztam is, ami teljesen rendben volt), akkor keríts egy jogosítványos havert, béreljetek autót és menjetek valahová a környékbeli hegyekbe. Nekem több ismerősöm esett át a víruson, én 2 alapbetegség miatt is veszélyeztetett vagyok, de még én se ülök itthon végig, hogy utána sajnálhassam magam. Óvatosnak kell lenni, ennyi az egész.
2020. aug. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Menj te is valahova ennyi. Még leugorhatsz a Balcsira vagy bárhova
2020. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
92%
Én konkrétan Olaszországban nyaraltam a családdal,az égvilágon semmi bajunk nem lett,mert nem volt ott se semmi :D A Balatontól meg főleg nem kell fosni... Simán menj,fürödj egyet,ne otthon duzzogj.
2020. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Én sem voltam sehol a bolton kívűl, de azért nem keseredek el, elvagyok mint a befőtt. :)
2020. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
15%

És még engem butázol le. :) Vagy irigy vagy a tervezett utazás miatt vagy azért, mert egyetemre járok és azért érzel kényszert, hogy bebizonyítsd, hogy buta vagyok, de most bebizonyítottad, hogy állsz azért egy kulturális szinten. De nyugi, több üzidet már nem látom. Keress embereket a magad szintjén!"


Nehéz szó nélkül hagynom ezt a megnyilvánulásod. (még így ismeretlenül is.)

2 dolgot szögezzünk le.

- Az, hogy egyetemre jársz, nem garantálja azt, hogy el is végzed.

- Az, hogy valaki diplomás, nem jelenti azt, hogy értelmes is, és a megszerzett tudást fel is tudja használni.


Más egyéb lehetőséged is lett volna, amit többek is leírtak már itt előttem. Ez téged felháborít, hogy mégis hogyan képzeljük azt, hogy te más emberekkel érintkezz.

Ki ne lenne rád irigy? Irigy vagyok-e? Talán egy kicsit.. Amíg te otthonról tanultál, s elég sok könnyítést kaptál az egyetemen eme félév alatt, addig nekünk, az átlagnál is több túlórát kellett végezünk, teljes szabadságstopot kaptunk. Amíg te otthon ültél, mi még korábban is kezdtük a munkát, s később is végeztünk minden egyes nap, plusz napokat vállalva, csak azért, hogy neked, nektek jobb legyen. Közben meg a saját meglátásom szerint, csak egy nagy felhajtás volt az egész.

De tényleg, mindjárt megsajnállak. Nem mersz elmenni nyaralni, mégis szarul érzed magad miatta? Elég nagy Magyarország ahhoz, hogy olyan nyaralást, kikapcsolódást tudj szervezni magadnak, ahol maximum annyi emberrel találkoznál, amennyivel az egyéb napi rutinod alatt is.

UI: MI még egy 2 napos hétvégi otthonlétnek is örültünk volna, a vírus alatt..

2020. aug. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#15 Pontosan tudom, hogy mi történt velünk az elmúlt hónapokban, nem tudom miből feltételezed, hogy én mondjuk nem dolgozok/dolgoztam. Ha figyelmesen elolvastad volna (az eredeti) kérdésemet, akkor te magad is látnád, hogy nem tippeket kerestem, hogy hova menjek, hanem sorstársakat. A balhé ott tört ki, amikor leírtam, hogy a Balatonhoz tömegek zarándokolnak, majd egy kommentelő (119873 felhasználónevű) nekiáll kioktatni és lebutázni, amiért nem preferálom vírus közepén a Balatont. Legalább háromszori lebutázás után (azt hiszem már válaszát törölték) küld nekem egy fent idézett (kis fosós..) üzenetet és engem “oktatsz ki”. Szóval csak egy újabb kérdés, ami elkanyarodott az eredeti témától.

A többire nem reagálok, mert a következő leszögeznivalód az lenne, hogy milyen hencegős vagyok.

Úgyhogy remélem mostmár mindenki megnyugodott és vissza lehet kanyarodni végre valahára az eredeti témához!

2020. aug. 10. 21:43
 17/20 Cristo válasza:

Szerintem ne legyen rossz érzésed! (Jó, tudom, könnyű ezt mondani. :P) Idén én se mentem úgy "nyaralás" címszó alatt sehova nagyon. Július elején voltam még 4 napot Újvidéken, meg ha nyaralásnak lehet venni akkor Makón voltam egyik szaktársamnál nyári látogatáson. Ezen kívül én is terveztem volna úgy jobban kimozdulni, de inkább úgy voltam vele, hogy legalább a pénzem megmarad(t). :D


Azok, akiket a Balatonon vagy belföldön bárhol látsz, az vagy azért van, mert úgyis pont mentek volna arra a helyre, vagy azért, mert tényleg újratervezték a nyaralásukat belföldre. Ne azt nézd, hogy mások hol jártak, hanem csak tedd azt, amit a legjobbnak látsz. Én ezt láttam legjobbnak, amit fentebb leírtam. Valójában magától a vírustól nem is félek, inkább a karanténtól (nem egyedül élek). Nem is inkább félelemnek nevezném, csak el akarom kerülni a bezártságot. ...amennyire lehet.

2020. aug. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö, minimum a fél világ jár ebben a cipöben.
2021. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a nyár is nyugisan fog telni..
2021. febr. 19. 19:39
 20/20 anonim ***** válasza:
Húsvétig szinte biztosra vehetö -legalábbis szerintem.
2021. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!