Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy külföldi út?

Mennyibe kerül egy külföldi út?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Több mint egy éve van barátnőm, és megelégeltem a városi strandokat meg az ilyen fos semmirevaló helyeket.

Külföldi nyaralást tervezek a jövő nyárra.

Melyek azok a helyek, amik megfizethetők repülőjegyben (esetleg autóval) valamint ott tartózkodásban is?

Mindenképpen egy kikapcsolódós, strandolós, meleg, henyészős helyet gondoltam, tehát ne egy New York legyen, gondolom értitek :)

Ilyenekre gondoltam, hogy

Kuba

Dominika

Maldív szigetek

Horvát tengerpart (ezt tudom hogy nem kell egy vagyon oda)

Nyilván nem tudom ezek milyen árban vannak, csak a stílust adtam meg, hogy milyen helyre vágyunk

21 vagyok, barátnőm 20 ha ez számít esetleg :) És nagyoonköszi ha segít valaki.

Lehetőleg picit részletesen írjátok le az árakat a repülőúttal kezdve légyszi 😌


2020. aug. 15. 23:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Pl. a neten szépen elkezdhetsz keresgélni repjegyárakat meg szállásokat, és utána nézni, hogy a konkrét helyekre mik kellenek még.


Miért dolgozzunk helyetted? Amúgy is értelmetlen a kérdés; egymástól teljesen eltérő helyeket adtál meg.

2020. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Hát amiket írtál ezek pont elég sokba.
2020. aug. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalatokra gondoltam leginkább. És a helyszínekkel csak a "stílust" adtam meg. Hogy víz, napsütés, tengerpart
2020. aug. 16. 03:27
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Trópusi helyekre nem akkor érdemes menni, amikor itt is meleg van. Már csak azért sem, mert amikor itt meleg van, akkor ott meg is döglötök a hőségtől.
2020. aug. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 D. Brasco ***** válasza:
100%

"És a helyszínekkel csak a "stílust" adtam meg. Hogy víz, napsütés, tengerpart"


Ezzel tulajdonképpen szerencsére csak 188463727382 lehetőség maradt a kalapban.......

2020. aug. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
10 nap Horvátország, mindig étterem, aktív vízi sport... Max 350 000 /fő
2020. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%
Az elso harom million felul. Raadasul mindegyik turistagetto. Szoval inkabb Horvato. ha csak ezekbol lehet valasztani.
2020. aug. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Európán belül nem sok. Wizzair, Ryanair, nézd meg a jegyeket és ha szerencséd van, akkor 10-20 ezer oda vissza egy tengerparti célpont is, Görög, Olasz jegyek szoktak olcsóak lenni, néha Málta és Ciprus, ha ügyesen kifogod. A szállás nyilván az igényektől függ, de a magyarnál nem sokkal vészesebb. Ami drágább, az a kaja. 10 euro/fő alatt ezeken a helyeken nem fogsz kijönni egy normális étteremből. Persze ez is igényektől függ, lehet a hely szupermerketből is kajálni, ha nincs pénzetek, akkor ids simán jól fogjátok érezni magatok. Spórolni az időponton is lehet még, pl Cipruson és Máltán teljes szeptemberben simán lehet stradnolni, de akkor már sokkal kevesebben vannak és olcsóbbak a jegyek. Mivel ennyi idősen nem vagytok gyerekhez kötve, ezért talán érdemes lehet egy ilyen bepróbálni. November környékén már inkább Vörös tenger, ahol garantált a stranidő és sok olcsó jegyet kifogni, de az most sárga, vagy piros. Télen Thaiföld a legjobb ár-érték arányban, de oda az "olcsó" repjegy is sok, 130 ezertől szokott indulni. Aki ügyes, az ki tudja hozni szállással együtt 180-200 / főből a két hetet, de most sokat gyengült a forint szóval idén biztos több lenne + ennyi pénz nem kockáztatnék, mert mi lesz ha mégsem utazhattok.


Amúgy most a covid miatt én nem nagyon ugrálnék, mert bármikor átszínezhetik az országokat. Mi görögországban voltunk pont akkor, amikor a legalacsonyabban voltak a fertőzések és napi 5-10 fertőzöttjük volt, de azt úgy csináltuk, hogy 2 nappal előre döntöttük el, hogy megyünk. Így 20 volt a repjegy és 70 a szállás kettőnkre az 5 napra.

2020. aug. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát igen a covid miatt minden sz@r, ezért is akarunk jövőre utazni. Ciprust pont most néztem, 50-60 ból kijön kettőnknek a repjegy :) Az nem is rossz
2020. aug. 16. 12:05
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Hány napra?

Milyen szállásra?

Milyen program érdekelne?

Tudtok-e vezetni?

Mennyit tudtok rászánni?

Ragaszkodtok a repülőhöz?

Mihez ragaszkodtok?

Miről vagytok hajlandóak lemondani?

Milyen messze?

Előszezon vagy főszezon, esetleg nem nyáron?


Rengeteg tényező van, ezek alapján kéne gondolkozni. Nagyon nagy a szórás, épp ezért először írjatok össze egy listát a fentiekre válaszolva. Például a tengerparttól mondjuk 500 méterre lévő szállás jóval olcsóbb, mint a tengerparton lévő, viszont akkor sétálni kell. Vagy vannak olyan partszakaszok, amiket csak autóval vagy több kilométeres sétával lehet megközelíteni, ezek se szoktak a legdrágábbak közé tartozni. Az étkezés is máshogy jön ki, ha mindennap étterembe mentek vagy ha a szálláson ti magatok csináltok valamit.


Voltam én már olasz tengerparton három hétig úgy, hogy az egész nem került ötven ezerbe és ugyanennyi ideig Ausztráliában ennek a feléért. Előbbi során például egy szőlőföldre mentem ki dolgozni, úgy, hogy 8-14 munka, aztán irány a part és teljes ellátást kaptunk. Ez csak egy példa volt.

21/L

2020. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!